Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rengiant publikaciją „Putinų gatvėje – privati statyba ar sandėliavimo aikštelė? („P. n.“ 2023 05 30) redakcija išsiuntė užklausą Aplinkos ministerijai ir šiomis dienomis sulaukė atsakymo.

Publikacijoje buvo rašoma apie tai, kad Putinų g. Nr. 15 sklype, kurio plotas – 40 arų, jo savininkas A. A. veža statybines medžiagas, nes turi leidimą statyti 2 ūkinės paskirties statinius po 700 kv. m. Nuolat zujantys sunkvežimiai, kaimynų teigimu, kelia dulkes, žmones piktina neva ne vien savo poreikiams vežamas žvyras, – jie įtaria vykstant prekybinius sandėrius.

Aplinkos ministerijos buvo klausiama, ar yra normos, kiek ir kokių statybinių medžiagų galima laikyti privačiame sklype, turint leidimą statyti. Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto politikos grupės vadovas Dainius Čergelis teigė, kad, pagal bendrą teisinį reguliavimą, nėra nustatytos normos, kiek ir kokių statybinių medžiagų, reikalingų statybos procesui, sklypo savininkas gali atsivežti ir laikyti.

„Jeigu yra išduotas statinio projektas, jo sąlygose turi būti konkrečiai nurodyta, kiek jam pastatyti reikia medžiagų. Į tai ir turėtų atsakyti Savivaldybė, išdavusi leidimą statybai. Tačiau, jeigu savininkas akivaizdžiai demonstruoja, kad statybines medžiagas veža ir jomis disponuoja ne vien savo statybos reikmėms, o vykdo komercinę veiklą, tuomet kaimynai turėtų kreiptis į FNTT ar kitas teisėsaugos tarnybas dėl neskaidrios veiklos“, – akcentavo ministerijos atstovas.

Redakcijai paklausus Kretingos rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėjos pavaduotojo Andriaus Kaspučio, ar jų skyriaus išduotame statybų Putinų g. Nr. 15 sklypo projekte yra nurodyta, kiek ir kokių medžiagų reikalinga būtent šiai statybai, atsakė, kad, statant privačius namus ir kitus statinius, kiekiai dažniausiai nėra nurodomi. Nurodomi tik vandens ir kanalizacijos nuotekų dalies skaičiavimai. A. Kaspučio žodžiais, statiniai Putinų g. Nr. 15 sklype nepatenka į ypatingų statinių – per 2 tūkst. kv. m ploto – kategoriją, todėl statybinių medžiagų kiekiai projekte nenurodomi.

„Savivaldybė išduoda leidimus, bet nekontroliuoja statybos proceso. Tai – Statybų inspekcijos kompetencija. Jeigu Putinų g. kaimynams kyla įtartinų minčių dėl būsimos statybos sklype Nr. 15, jie gali kreiptis į Statybos inspekcijos atstovus“, – tvirtino jis.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas