Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Abstrakcijos suteikia laisvę fantazijai

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Smiltys
  • 2023-05-12
Kraštietė Palangoje gyvenanti menininkė Vida Savickienė personalines parodas rengia nuo 2014-ųjų, neaplenkė ji ir savo gimtosios Kretingos.

Iki gegužės 20 dienos Kretingos rajono Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos erdvėse galima pasigrožėti menininkės Vidos Savickienės tapybos darbų paroda „Mintys“. Savo darbus kretingiškiams menininkė bibliotekoje pristatė jau antrą kartą.

Šiuo metu V. Savickienė gyvena Palangoje, tačiau yra mūsų kraštietė kretingiškė – 1985-aisiais baigė tuometę Kretingos I vidurinę mokyklą (dabar – Pranciškonų gimnaziją), tačiau likimas lėmė didžiąją gyvenimo dalį praleisi Panevėžyje, kur į menus palinkusi moteris laisvą laiką skyrė tapybai ir kūrybiniam tobulėjimui.

„Pamenu save vaikystėje – visada patiko piešti. Būdama gal 13-os metų pradėjau lankyti meno užsiėmimus pas kretingiškį dailininką ir pedagogą Juozą Šakinį. Būtent jis mane nukreipė į meno pasaulį, ir pažintis su tapyba, menu nebuvo paviršutiniška – tai buvo visa ko pradžia. Juolab kad ir mokytojas skatino kurti, sakydavo, kad visi mes esame gabūs menui, ir visiškai nesvarbu, susiesime gyvenimą su kūryba ar ne, turėsime suvokimą to, kas yra dailė, grožis, ir kad nebūsime pilki žmonės“, – kalbėjo dabar jau brandi menininkė.

Menininkės teptukui paklūsta abstrakcijos, peizažai, jūra, gėlės, miniatiūros. Daug metų ji dirbo floriste, lankė Girmanto Rudoko dailės studiją ir iš esmės tapė visą gyvenimą. Nuo 2014 m. tapo Lietuvos tautodailininkų sąjungos nare. „Visada laikiausi nuomonės, kad reikia bendrauti su bendraminčiais dailininkais, siekti žinių, tobulėti. Tautodailininkų sąjunga man – tai galimybė dalyvauti pleneruose, rengti parodas, dalyvauti įvairiuose projektuose, nors save labiau priskiriu laisviesiems menininkams“, – sakė V. Savickienė, neslėpdama, kad jausti spalvas jai duota iš prigimties.

Vidos Savickienės darbai: (iš kairės) „Mintys “, „Saulės bučinys“, „Vakarop“, „Lopšinė “, „Inkliuzas“

Dalyvaujant parodose Panevėžyje, akys krypo ir į gimtąją Kretingą – norėjosi, kad ir šio krašto žmonės pamatytų jos darbus, kūrybinius sumanymus. Tad dvi parodas surengė „Špitolėje“ erdvėse, tada jau – ir bibliotekoje, kurios erdvės yra labai tinkamos tapybos darbams eksponuoti.

Nors V. Savickienės kūryboje gana daug realistinių vaizdų ir siužetų, menininkei labiausiai vis dėlto patinka tapyti abstrakcijas. „Gamtos vaizdai, gėlės yra kopija – įamžinimas to, ką kažkada pamatei ir įsiminei. O abstrakcija duoda laisvę fantazijai, spalvoms, mintims, kurios tarsi leidžia išreikšti save, savo nuotaikas ir prigimtį“, – kalbėjo menininkė, dažniausiai tapanti aliejumi.

V. Savickienė atviravo, kad norėtų surengti ir daugiau savo darbų parodų: „Man patinka žmonių reakcija, vertinimas, o ir pačiai nesinori užsidaryti, lyg kurtum tik sau – tai reikia daryti ir dėl kitų.“

Menininkės darbai yra pasklidę daug kur – savo darbus ji dovanoja, parduoda. „Tapyba man yra tarsi terapija, kurios aš imuosi vos ne kasdien ir kuri tapo mano gyvenimo būdu“, – prisipažino V. Savickienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas