Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Nors Kretingoje yra ir senesnės statybos ikimokyklinių įstaigų, „Eglutė“ – ypač prastos būklės, o ir Padvarių gyvenvietės plėtra, anot vicemerės Vaidos Jakumienės, – neginčytina.

Gera žinia su Kretingos rajono švietimo, tėvų bendruomenė pasidalino Kretingos rajono savivaldybė – jau parengtas ir viešai svarstyti pateiktas lopšelio-darželio „Eglutė“ rekonstrukcijos ir priestato statybos projektas, kurio autorius – uždaroji akcinė bendrovė „Medstatyba“.

Šiuo metu lopšelyje-darželyje „Eglutė“, kuris Padvarių kaime pastatytas praėjusios šimtmečio 9-ą dešimtmetį, veikia 4 vaikų ikimokyklinio ugdymo grupės. Rekonstruojant pastatą numatoma pristatyti prie jo priestatą, išplečiant darželio grupių skaičių iki 7-ių. Projekto autoriai konstatavo, kad rekonstruojamame pastate įrengtos darželio grupės neatitinka šiuolaikinių funkcinių ir estetinių kriterijų, patalpų apdaila nusidėvėjusi, sanitarinių mazgų ir pagalbinių patalpų išplanavimas nefunkcionalus, buitinių prietaisų skaičius neatitinka higienos normų reikalavimų. Patalpos nepritaikytos žmonių su negalia reikmėms, koridoriai per siauri, nėra sanitarinių mazgų, pritaikytų žmonėms su negalia. Neužtikrintas judėjimas tarp aukštų. Vadovaujantis Švietimo ir mokslo ministerijos projekte „Aikštelė“ suformuotomis ikimokyklinio ugdymo įstaigų edukacinių erdvių modernizavimo rekomendacijomis, numatoma visiškai perprojektuoti darželio grupes.

Jas planuojama performuoti panaudojant vadinamojo atviro plano principus, kai visa grupės veikla – ugdymas / miegas / žaidimai – vyksta bendroje patalpoje, kurios viduryje suformuojamas sanitarinis blokas su sanitariniai mazgais ir uždaroma virtuvėlės zona. Atliekant rekonstravimo darbus bus performuoti koridoriai, perplanuoti ir išplėsti kabinetai, atsiras patalpa archyvui, numatomas liftas, sanitariniai mazgai personalui ir žmonėms su negalia. Rūsyje, buvusio baseino vietoje, suprojektuota treniruočių salė, taip pat – repeticijų salė, buitinės patalpos – sandėliai virtuvei, patalpos švariems ir nešvariems skalbiniams. Dalis rūsio patalpų bus įgilintos iki vienodo lygio su likusiomis rūsio patalpomis. Bus atnaujinta visų patalpų apdaila, pakeistos ir praplatintos durys, o naujas 4 grupių priestatas prie esamo darželio – sujungtas galerija. Priestate numatytos keturios grupės, kurios suprojektuotos vadovaujantis tuo pačiu planavimo principu, kaip ir rekonstruojamoje pastato dalyje. Taip pat priestate numatomas sensorinis kabinetas, kabinetas darželio darbuotojams.

Lopšelio-darželio „Eglutė“ vizualizacija – taip ši ugdymo įstaiga atrodys po rekonstrukcijos ir priestato statybos. Projekto autorius – UAB „Medstatyba“.

Šalia rekonstruoto darželio ir priestato vakarinėje sklypo dalyje suprojektuota aikštelė, nauji betoninių trinkelių takai, atskirose sklypo dalyse – 8 nedidelės žaidimų zonos su pavėsinėmis kiekvienai grupei. O pietinėje sklypo dalyje numatoma didelė multifunkcinė žaidimų aikštelė su žaidimų įrenginiais. Joje projektuotojai taip pat siūlo įrengti „sveikatingumo“ taką su skirtingų paviršių dangomis. Kiek įmanoma, darželio teritorijoje bus išsaugoti visi želdiniai, projektuojama ir vieta automobiliams pastatyti – numatoma 17 vietų.

Kada gi šios ugdymo įstaigos darbuotojai, vaikai ir jų tėvai galės pasidžiaugti konkrečiais darbais?

Kretingos rajono savivaldybės vicemerė Vaida Jakumienė paaiškino, kad realūs darbai turėtų prasidėti kitų metų pradžioje. „Turime gerą naujieną, kad, patvirtinus Klaipėdos regiono plėtros plano iki 2030 m. švietimo srities poreikius, jame numatyta, kad Kretingoje galėsime realizuoti tris švietimo projektus, o jiems iš Europos Sąjungos fondų skiriama 2,3 mln. eurų“, – V. Jakumienė paaiškino, kad, be lopšelio-darželio „Eglutė“ rekonstrukcijos ir priestato statybos, numatomas projektas – Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos pritaikymas žmonėms su negalia, taip pat – vienos dienos mokyklos įrengimas rajono švietimo įstaigose.

„Niekas nė neabejoja, kad didžiausias šių projektų – „Eglutės“ rekonstrukcija ir priestato statyba, kurios projektavimo darbai kainuoja 79 tūkst. 376 Eur“, – vicemerė sakė yra įsitikinusi, kad apskritai šio sumanymo sėkmė ir tiksli sąmata priklausys nuo to, kiek sėkmingai pavyks parinkti statybos darbų rangovą.

V. Jakumienės pastebėjimu, numačius atnaujinti „Eglutės“ darželį bus ne tik pagerintos dabar kritinės būklės esančios patalpos, bet ir išspręsta vietų darželiuose trūkumo problema: „Šią problemą pradėjome spręsti, kai buvo pertvarkytas lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ – situacija pagerėjo, bet vaikų daugėja, ir Padvariai – priauganti gyvenvietė, jos plėtra neginčijama.“

Kretingos rajono Švietimo skyriaus vedėjos Astos Burbienės tvirtinimu, šiuo metu į ikimokyklinio ugdymo įstaigas nepatenka apie 20 vaikų. „Jeigu kalbėtume apie vaikus nuo 4-erių metų ir vyresnius – poreikis yra patenkintas visiškai. Tačiau vietų darželiuose trūksta patiems mažiausiems – nuo 2–3 metų. Todėl „Eglutės“ rekonstrukcija šią problemą turėtų išspręsti“, – vicemerei pritarė ji.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas