Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Į „Mainų mugę“ keistis daiktus atnešė apie 120 Darbėnų gimnazijos priešmokyklinio ir pradinio ugdymo mokinių.

Su nekantrumu Darbėnų gimnazijos priešmokyklinio ir pradinio ugdymo mokiniai, nuskambėjus skambučiui į pertrauką, sugužėjo į salę, kurioje – jų pačių atnešti žaislai, knygos. „Mainų mugę“ gimnazijoje organizavo Iniciatyvių tėvų klubas, kuris savo veiklą atnaujino šiemet.

Mokė Ukrainos pavyzdys

Kovo ir balandžio mėnesiais gimnazijoje įgyvendinamos gamtosauginių mokyklų projektų veiklos. Iniciatyvių tėvų klubo organizuota „Mainų mugė“ – viena jų.

„Vaikai sunešė jiems nebereikalingus arba nenaudojamus daiktus, knygas, dėliones, kurios – tvarkingos, tinkamos naudoti“, – įvardinusi, kad „Mainų mugėje“ daiktus sunešė apie 120 mokinių, sakė viena iniciatorių trijų vaikų mama Vilma Poškienė.

Pagrindinė mainų mugės idėja – tvarumas, kad būtų tausojama žemė, sumažinti daiktų vartojimą, mokytis dalintis. „Mokome vaikus dalintis daiktais, o ne pirkti naujus, – kalbėjo V. Poškienė. – Kai kuriems vaikams buvo sunku atsisveikinti su savo daiktais, tačiau padėjo Ukrainos pavyzdys.“

Ją papildė kita dviejų vaikų mama Irma Damulienė: „Tuomet vaikai pamatė, kad kitiems reikia jų daiktų labiau, jiems net nekilo minčių nesidalinti. Ir mano vaiko klasėje buvo viena ukrainietė mergaitė, kuri čia atvyko neturėdama nieko. Manau, kad Ukrainą ištikusi nelaimė moko vaikus dalintis.“

Visos renginį organizavusios mamos tikino, kad šiandieniai vaikai turi daug daiktų. „Mokome vaiką taupyti konkretesniems dalykams ir pirkti tik tai, ko tikrai norisi. Stengiamės nepirkti visko, ko užsigeidžia. Mano 9 metų dukra dažniausiai perka lavinamuosius, kūrybinius žaidimus, renka lėlių kolekciją“, – įvardino I. Damulienė.

Organizatorės tikisi, kad „Mainų mugė“ bus tęstinis renginys. „Norėtųsi įtraukti ir vyresnių klasių mokinius, bet kol kas dar nesugalvojome patrauklios formos“, – įvardinusi, kad į mugę daiktus sunešė Darbėnų gimnazijos priešmokyklinių ir pradinių klasių mokiniai, sakė V. Poškienė.

Darbėnų gimnazijos Iniciatyvių tėvų klubo narės Jovita Katkienė (iš kairės), Vilma Poškienė ir Irma Damulienė pasiūlė vaikams su draugais apsimainyti jau nebereikalingais žaislais, knygomis, dėlionėmis.

Mažina vartojimą

Mainytis skatina ir pačios ugdymo įstaigos. „Mūsų darželio mokytojos mielai priima nebenaudojamus žaislus, knygas. Žinoma, šiek tiek iššūkių kyla vaikams išsiskiriant su jais, bet, kai turime per daug žaislų, tokia galimybė atsiranda“, – sakė I. Damulienė. Dar viena dviejų vaikų mama Jovita Katkienė pasidalino savo patirtimi: „Aš žinau šeimą, kuri augina panašaus amžiaus vaiką ir jai reikia pagalbos. Todėl visus išaugtus rūbus ar nereikalingus žaislus atiduodu jai.“

Kaip dar vieną gerą būdą mainytis jau išaugtais rūbais ar nereikalingais daiktais Iniciatyvių tėvų klubo mamos įvardino vadinamuosius bagažinių turgelius. „Kiek žinau, atgyja Uodo turgelis, taip pat bagažinių turgelis, kur mamos už simbolinę kainą gali parduoti nebenešiojamus vaikų rūbus. Tai populiarėja visoje Lietuvoje“, – teigė V. Poškienė.

Kiti tėvai išaugtus rūbus perleidžia jaunesnėms savo atžaloms, tas pats – ir su žaislais. „Kai kurių daiktų nebeperkame, nes jie yra likę iš vyresniojo vaiko“, – patirtimi dalijosi I. Damulienė.

Tėvai domisi mokymo procesu

Iniciatyvių tėvų klubas Darbėnų gimnazijoje jau organizavo ne vieną veiklą. Per Užgavėnių šventę tėvai kepė blynus, kuriais vaišino vaikus, kiek vėliau klubo nariai sukvietė į „Vitaminijos pertraukėlę“. Per ją tėvai pasakojo apie įvairių daržovių ir vaisių naudą, jų įsisavinimą.

„Parodėme vaikams, kad iš vaisių ir daržovių galima pasigaminti skanius kokteilius, jų buvo galima ir paskanauti. Norime, kad vaikai limonadą, kitus gazuotus gėrimus iškeistų į gerokai sveikesnius“, – tikino V. Poškienė.

Birželio 1 d. Iniciatyvių tėvų klubas planuoja šeimų sporto šventę Vytauto Didžiojo parke. „Tai – tarsi visų veiklų apibendrinimas, per kurią į aktyvią veiklą susiburs visa gimnazijos bendruomenė – mokiniai, jų tėvai, mokytojai“, – paaiškino gimnazijos direktorės pavaduotoja Dalia Bružienė.

Jos teigimu, gimnazijos veikloje tėvai dalyvauja aktyviai, taip pat jiems svarbus vaikų mokymosi procesas. „Tai įrodė ir neseniai suorganizuotas nuotolinis visuotinis susitikimas, kuriame dalyvavo 150–200 tėvų. Jiems rūpi, kaip vaikai mokosi, domisi gimnazijos administracijos pateikiama informacija“, – tikino D. Bružienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas