|
Vienuoliktokė surengė savo pirmąją darbų parodą
Savarankiškai išmokusios piešti Pranciškonų gimnazijos vienuoliktokės Kotrynos Čičiūnaitės darbai jau sulaukė dėmesio – visą balandžio mėnesį jie eksponuojami asmeninėje parodoje „Tyrumas ir Ramybė“ Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje. Mokėsi savarankiškai Nors Kotryna piešti mėgo nuo pat mažens, tačiau didžiausią aistrą dailei pajuto būdama dvylikos metų. „Švenčiau savo gimtadienį, per kurį netikėtai gimė svajonė išmokti piešti. Taigi nuo to laiko ėmiau po truputį dirbti šios svajonės išsipildymo link“, – teigė jaunoji dailininkė. Kotryna jokių dailės pamokų meno mokykloje nelankė, todėl tikrai nebūtų buvę apsieita be asmeninio užsispyrimo. „Pamačiusi, kad galiu kurti, pasiryžau dirbti, treniruotis, kad išmokčiau piešti dar geriau“, – tikino menininkė. Merginos teigimu, taip pat itin svarbus jai buvo tėvų palaikymas. „Kai tik jie pamatė, kaip aš piešiu, iškart ėmė mane nuoširdžiai skatinti ugdyti šį talentą“, – pasakojo ji. Artimiausias realizmas Svarstydama apie savo darbų tematiką, dailininkė pripažino, kad jai artimiausi realistiniai tapybos principai. „Patinka kurti realistinius personažus, tikrovišką gamtos įspūdį, įkvėptą natūralios, mane supančios aplinkos“, – sakė mergina. Kurdama darbus Kotryna naudoja skirtingas technikas: tapybą, klasikinį piešimą, spalvotus pieštukus, akvarelę, markerius, skaitmeninį piešimą, todėl vienos mėgstamiausių išskirti negalėtų. „Kai viena atsibosta, imuosi kitos“, – teigė ji. Vis dėlto balandžio mėnesį Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje eksponuojami jaunosios dailininkės darbai yra sukurti naudojant tik akrilo dažus.
Kuriama valandų valandas Parodą „Tyrumas ir Ramybė“ organizuoti Kotrynai padėjo jos dailės mokytoja Jovita Bambalaitė. Jai ruošiantis pačiai dailininkei teko patirti nemažai įtampos. „Parodai iš viso reikėjo dešimties darbų, o aš tiek dar nebuvau nutapiusi, todėl iškilo nemenkas iššūkis iki sparčiai artėjančios parodos pradžios suspėti sukurti dar du didelius kūrinius“, – atskleidė Kotryna. Kiekvienas darbas pareikalauja itin daug dailininkės laiko. „Darbai ant didesnės drobės vidutiniškai reikalauja septyniolikos valandų, o mažesniems užtenka devynių ar dešimties“, – atviravo menininkė. K. Čičiūnaitės teigimu, kūrybos procese didžiausi iššūkiai kyla darbo pradžioje. „Sunku iškart atkreipti reikiamą dėmesį į bendrą kompoziciją, todėl jai nepavykus neretai tenka visą darbą pradėti vėl nuo pradžių. O jei kalbant konkrečiau, labiausiai man nemaloni piešimo dalis yra pirmieji potėpiai – vėliau viską detalizuoti gerokai smagiau“, – dalinosi kūrybos įspūdžiais jaunoji dailininkė. Iš dešimties parodoje eksponuojamų darbų Kotryna išskyrė paveikslą, vaizduojantį merginą su angelo sparnais. „Ji atspindi mano vidinį mąslų svajingumą – pati mąstydama dažnai kur nors tarsi „išskrendu“ mintimis“, – juokėsi pašnekovė.
Ateityje – žaidimų dizainas Kalbėdama, ką dailė reiškia jos gyvenime, Kotryna teigė, kad ši meno rūšis jai kaip terapija. „Piešdama aš tarsi susilieju su kūriniu, jaučiu spalvas ir pati protu nespėju suvokti, kaip ji mane įtraukia“, – atviravo menininkė. Savo darbais Kotryna siekia perduoti žmonėms gamtos ir veikėjų portretų skleidžiamą vidinę ramybę, tad neatsitiktinai dabartiniam darbų ciklui prigijo „Tyrumo ir Ramybės“ pavadinimas. „Gamtą ir kuriamus personažus vaizduoju kaip tyrus objektus, o būtent tyrumas, mano nuomone, žmogui atneša taip reikalingą ramybės jausmą“, – teigė ji. Dalindamasi ateities planais, Kotryna atskleidė, kad svajoja tapti žaidimų dizainere ir studijuoti skaitmeninio dizaino ir žaidimų studijų programą Belgijoje. „Dar būdama maža, kai žaisdavau vaizdo žaidimus, žiūrėdavau ne tiek į patį žaidimo procesą – mane labiau už viską žavėdavo vizualinis pateikimas, grafika. Todėl ir dabar norėčiau kurti personažus, jų aplinką ir taip prisidėti prie vaizdo žaidimų kūrimo“, – kalbėjo mergina. Vis dėlto K. Čičiūnaitė nežada pamiršti ir klasikinės tapybos, dailės. „Noriu tai pasilikti kaip asmeninį pomėgį, nes jis visuomet man išliks artimas, suteikiantis vidinę ramybę, padedantis psichologiškai ir emociškai“, – tikino Kotryna.
Tomas VALIŪNAS
„P. n." akademijos narys
|