Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas
Darbėnų šokių kolektyvas „Okata“ su kraštiečiu vyriausiuoju „Žalgirio“ treneriu Kaziu Maksvyčiu.

Kretingos rajono kultūros centro Darbėnų skyriaus vyresniųjų šokių kolektyvas „Okata“, kuriam vadovauja Birutė Bendikienė, dar tebegyvena išvykos į Kauno Žalgirio areną įspūdžiais: šokėjai ne tik stebėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes tarp Kauno „Žalgirio“ ir „Gargždų“ komandų ir kuo nuoširdžiausiai palaikė kraštietį „Žalgirio“ vyriausiąjį trenerį Kazį Maksvytį. Vienas kelionės tikslų – dalyvauti talentų konkurse, kuris rengiamas per ilgąją rungtynių pertrauką.

Darbėnų „Okata“ prieš 3 tūkst. žiūrovų auditoriją šoko tautinius Klaipėdos kraštui būdingus šokius „Gumbinė“ ir „Pamario apvalcius“.

„Mums teko didelė garbė per šokį pristatyti mūsų kraštą, juolab kad ir „Gumbinė“ pirmąkart buvo sušokta Darbėnuose“, – priminė B. Bendikienė, kolektyvui vadovaujanti 3 metus. Vadovės teigimu, šiuo metu „Okata“ labai atsakingai rengiasi Rietave įvyksiančiam šokio festivaliui „Šokio sūkury“, rengiamasi vykti į Tauragės miesto šventę, taip pat – dalyvauti Vakarų Lietuvos krašto dainų šventėje, kurioje bus šokami 2024 m. Lietuvos dainų šventės repertuaro šokiai.

Išvyką į Kauną inicijavo šokių kolektyvo „Okata“ narė Odeta Eglynienė, kuri yra ir aktyvi „Žalgirio“ garbės klubo narė, projekto „Žalgiris – tavo mokykloje“ ambasadorė, taip pat dalyvauja „Žalgirio“ klubo bendruomenių projekte „ŽalGeriausia“ komanda“.

„Okatai“ teko šokti prieš 3 tūkst. žiūrovų auditoriją.

„Kolektyvas, kuris labai stipriai „serga“ už Kauno „Žalgirį“, dalyvauja jo rengiamuose projektuose, arenoje garsiai palaiko ne tik komandą, ir jo vyriausiąjį trenerį savo kraštietį Kazį Maksvytį, neliko nepastebėtas. Projekto vadybininkė Dovilė Stoškutė, pasidžiaugusi tokiu aiškiai išreikštu nuolatiniu palaikymu arenoje ir už jos ribų, pasiūlė šokių kolektyvui dalyvauti talentų konkurse, kuris vyksta per LKL rungtynių ilgąsias pertraukas“, – išvykos priežastis įvardino O. Eglynienė, kuri neabejojo – norinčiųjų pasirodyti ant arenos parketo yra labai daug, atranka didžiulė, tad ne visiems norintiesiems nusišypso sėkmė. „Tokio mažo miestelio, kaip mūsų, kolektyvui tai tikrai didelis pasiekimas“, – tarė O. Eglynienė.

Darbėniškiai buvo labai šiltai priimti, jie turėjo galimybę susipažinti su „Žalgirio“ arenos užkulisiais, pavaikščioti po žalgiriečių rūbinę, pabendrauti su K. Maksvyčiu, stebėti, kaip rengiamasi rungtynėms – vienu žodžiu, jie pamatė tai, ko įprastai nemato žiūrovai.

Šiuo metu kolektyve „Okata“ šoka 7 poros, kurios susirenka iš Darbėnų, Mažučių, Šventosios. Tai Lina ir Jonas Butkai, Edita ir Irmantas Kubiliai, Kristina ir Nerijus Balsevičiai, Inga ir Petras Paulikai, Vilma ir Donatas Poškiai, Auksė ir Žydrūnas Drazdai, Odeta Eglynienė ir Audrius Ruikis. „Tačiau kolektyvui, kad jis būtų visos sudėties, dar reikėtų vienos poros“, – kad ją pavyks surasti, vylėsi vadovė B. Bendikienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas