Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Aštuoniolikmetis Danielius Lengvinas džiaugiasi savo sprendimu tapti jaunuoju šauliu.

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos gimnazistas aštuoniolikmetis Danielius Lengvinas yra jaunasis šaulys, aktyviai dalyvaujantis Vakarų (jūros) šaulių 3-iosios rinktinės 305 kuopos veikloje.

Gailisi neįstojęs anksčiau

Danieliaus gyvenime šaulių veikla atsirado netikėtai. Prieš pusantrų metų dalyvauti šioje veikloje jį paskatino ir motyvavo viena pažįstama mergina. „Mane sudomino jos pasakojimai. Po savaitės jau stovėjau rikiuotėje“, – pradžią prisiminė D. Lengvinas. Vaikinas atviravo, kad gailisi anksčiau neįstojęs į jaunųjų šaulių gretas.

Jaunuoliui dar prieš dalyvaujant jaunųjų šaulių sąjungoje nebuvo tekę pažinti savanorystės. Anot pašnekovo, ši organizacija jam davė ir duoda didesnį pasitikėjimą savimi, padeda atrasti naujas pažintis.

Aplinkiniai Danieliaus sprendimą tapti jaunuoju šauliu palaikė ir neprieštaravo. „Dauguma mano pažįstamų tarnavo ar tarnauja šiuo momentu kariuomenėje, tad kažkokių neigiamų emocijų apie mano sprendimą tapti šauliu nebuvo“, – teigė vaikinas.

Domėtis paskatino karas Ukrainoje

D. Lengvinas Šaulių sąjungos nariu tapo dar prieš karą Ukrainoje. Bet, jam prasidėjus, vaikino teigimu, šie įvykiai dar labiau įkvėpė mokytis apie karybą – domino sužinoti, kaip jis galėtų padėti karo atveju.

Po mokyklos baigimo kretingiškis savo ateitį žada sieti su kariuomene. „Priežasčių tam yra daug. Vienos didesnės, kitos mažesnės. Viena didžiausių – noras išsaugoti savo tėvynės papročius, kalbą, žemę“, – pasakojo Danielius.

Aštuoniolikmečio manymu, jauni žmonės tokios veiklos, kaip ši, neprisibijo. Pastaruoju metu pastebėjo labai sparčiai didėjantį skaičių jaunųjų šaulių. Paklaustas, ką patartų jaunam žmogui, kuris nori, bet kuklinasi dalyvauti šios organizacijos veikloje, jis patarė nebijoti.

„Siūlyčiau nebijoti. Mūsų kolektyvas labai draugiškas, padedantis. Jeigu kažkas yra per sunku ar nepavyksta, visad padedam, paaiškinam“, – tikino pašnekovas. o manymu, šaulių veikla kiekvienam gali pasirodyti skirtingai: vienam gali patikti, kitam – ne: „Siūlyčiau ateiti pabandyti, ir sužinosite, patinka tokia veikla, ar ne.“

Vienas įsimintiniausių jaunuolio patirtų įvykių sąjungoje – šių metų naktinis žygis iš Kretingos į Klaipėdą. „Šiame žygyje buvo daug purvo. Einant kartais net sunku buvo išlaikyti pusiausvyrą. Bet labiausiai įsiminęs vaizdas – kai pro tave praeinantis žmogus yra ar tai be vieno bato, ar jo pusę drabužių apėję purvais. Bet žmogaus veide gali išvysti šypseną, girdėti jo juoką ir tai, kad žmogus mėgaujasi šiuo momentu“, – dalinosi jaunuolis šiltais prisiminimais iš šių metų vykusio naktinio žygio.

Danielius laisvalaikį leidžia bėgiodamas, skaitydamas knygas, žiūrėdamas filmus ar būdamas su draugais.

Evelina STONKUTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas