Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pasirinko kunigo tarnystę

  • Kuprinė
  • 2023-03-31
Kretingiškis Ignas Šopaga studijuoja Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijoje.

Prieš ketverius metus kretingiškis Ignas Šopaga priėmė svarbų sprendimą – įstojo į Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminariją.

Sužavėjo Tibiriados broliai

Ignas pirmą kartą apie dvasininko kelią pagalvojo būdamas vos vienuolikos metų, susipažinęs su Tibiriados ordino broliais, kurie buvo grįžę iš piligriminės misijos Konge. „Nežinau, tuo metu sugundė kelionės galimybė ar pati dvasininko tarnystė, bet ši perspektyva mane išties sužavėjo“, – tikino jis.

Tačiau seminaristas prisipažino, kad vėliau kiek atitolo nuo Dievo. „Paauglystėje visiškai negalėjau savęs įsivaizduoti dvasininku – kunigystė man atrodė liūdna, vieniša, taigi tikrai ne tai, ką norėčiau veikti visą likusį gyvenimą“, – pasakojo Ignas.

Jaunuolio teigimu, atėjus laikui, impulsą tokiam svarbiam sprendimui davė tikinčių bendraminčių bendruomenė, kurios apsupty jis augo. „Tuomet gyvai ir asmeniškai sutikau savo gyvenime Kristų, galėjau dalintis ir augti tikėjime – taip šis pasirinkimas ir subrendo“, – dalinosi prisiminimais dvasininko tarnystę pasirinkęs jaunuolis.

Tarsi nuotykis

Prieš įstodamas į kunigų seminariją, vaikinas mokėsi profesinėje Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykloje suvirintojo profesijos. „Šis darbas, tiesą sakant, labai patiko, tačiau mano ateities planai niekada nebuvo susiję su studijomis. Troškau vieno – keliauti ir pamatyti pasaulį“, – teigė pašnekovas.

Vis dėlto, jau spėjęs pažinti dvasininko gyvenimą iš arti, Ignas šiuo pasirinkimu labai džiaugiasi. „Įstojęs į seminariją jaučiau tokį pilnatvės ir vidinio džiaugsmo jausmą, kokio nebuvau jautęs niekada ankščiau – tai buvo tarsi patvirtinimas, kad verta leistis į šį įdomų nuotykį“, – džiaugėsi jaunuolis.

Lengva nebuvo

Kalbėdamas apie seminarijoje kilusius iššūkius, vaikinas atviravo, kad karštas ir užsispyręs jo charakteris dažnai kišdavo koją, nes, įstojus į seminariją, teko išmokti paklusti už klierikų paruošimą atsakingai vadovybei.

Ignui iššūkių kilo ir pačioje bendruomenėje. „Lengva nebuvo, seminarijoje kelionę pradėjome aštuoni vaikinai iš visos Lietuvos – skirtingo amžiaus, brandos ir gyvenimo patirčių, todėl kildavo įvairiausių konfliktų, bet tai mus augino“, – tikino seminaristas.

Pasakodamas apie studijas seminarijoje Ignas atskleidė, kad pirmieji paruošiamieji metai vadinami „propedeutiniu“ kursu, per kurį savanoriaujama ir mokomasi krikščionybės pagrindų. Kiti dveji metai – filosofijos studijos, o likę ketveri skirti teologijai.

„Studijos vyksta kaip pasaulietiniame universitete, gauname magistro išsilavinimą, o gyvenimas seminarijoje skiriasi tik tuo, kad turime maldos ritmą, dienotvarkę, o sekmadieniais einame į praktikas parapijose, kuriose mūsų atsakomybės – labai įvairios: nuo patarnavimų mišiose iki mokymų besiruošiantiems priimti bažnyčios sakramentus“, – pasakojo jaunuolis.

Mokydamasis kunigų seminarijoje kretingiškis Ignas Šopaga turi galimybę ir pakeliauti po pasaulį, kas yra jo svajonė.

Bažnyčios problemos

Kunigo tarnystė šiais laikais pasirenkama vis rečiau. Igno teigimu, priežasčių yra labai daug, bet pagrindinė – mažėja pačios tikinčiųjų bendruomenės. „Nebėra vietos, kurioje žmogus galėtų pirmiausia atpažinti savo pašaukimą – nebūtinai kunigystės – ir į jį atsiliepti“, – tikino seminaristas.

Svarstydamas šiuolaikinės Bažnyčios problemas, Ignas teigė, kad jos labai panašios į tas, kurios egzistavo jau senais laikais. „Vienintelis skirtumas slypi tik tų problemų formose, o viena jų yra netikėjimas pačioje Bažnyčioje – tai veda ją prie savo tapatybės praradimo“, – kalbėjo pašnekovas.

Kretingiškis įsitikinęs, kad tikėjimas nėra kažkas, ką pats žmogus savo jėgomis gali įžiebti, bet tikrai gali jo melsti. „Būtent todėl kita problema, kad Bažnyčios mokymas nutolęs nuo pačių žmonių gyvenimo. Ne veltui viena vienuolė, daugybę metų dirbanti ir organizuojanti stovyklas JAV, man patarė, kad kalbantis su žmonėmis reikia pasitikti juos ten, kur jie yra – tik taip galime suvokti, kas žmogui išties rūpi“, – dalinosi įgyta patirtimi Ignas.

Keliauja po pasaulį

Baigęs seminariją klierikas dažniausiai pašventinamas diakonu, o dar po metų – kunigu. Ignas teigė, kad svajonių, susijusių su kunigiška tarnyste, turi įvairių, tačiau pripažįsta, kad pirmiausia viskas priklausys nuo vyskupo sprendimų. „Būtent jis spręs, kur atliksiu savo tarnystę, o kiekviena vieta, mano nuomone, turi savo išskirtinumą“, – kalbėjo klierikas.

Vis dėlto studijuodamas seminarijoje Ignas nepamiršta ir savo pomėgių: mėgsta sportuoti, žygiuoti, važinėti dviračiu, skaityti knygas, nori išmokti kaituoti. Taip pat tenka daug keliauti – praėjusią vasarą praleido stovyklose JAV, o laisvomis dienomis aplankė įvairiausius nacionalinius parkus.

„Šią vasarą turėčiau keliauti į Italiją, vėlgi praktikai, todėl nekantrauju, nes laisvomis dienomis turėsiu galimybę patyrinėti šią šalį“, – išsipildančia svajone pamatyti pasaulį džiaugėsi I. Šopaga.

Tomas VALIŪNAS

„P. n.“ akademijos narys


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas