Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Atitvaras užkirto kelią automobiliams važiuoti per upelio brastą.

Karteniškiai Kretingos gatvės gyventojai Romualdas Jonutis ir Juozas Šiaulys su valdžios atstovais spręsti problemą susitiko kelyje, jungiančiame miestelį ir Rubulių kaimą, ties raudonu atitvaru prie Palčio upelio.

Įvykdė aplinkosaugininkų reikalavimą

Kažkada buvusios pralaidos seniai nebėra, o šią žiemą, aplinkosaugininkų ir rajono Savivaldybės Saugaus eismo komisijos nurodymu, seniūnijos pastatytas atitvaras per upelio brastą, kad neterštų tepalais gamtos, važiuoti automobiliams uždraudė. Tad dabar karteniškiams ir rubuliškiams, norintiems patekti į bažnyčią arba kapines, o Kretingos gatvės gyventojams – į savo dirbamus laukus, tenka sukti didžiausius vingius.

„Mano žemės sklypas ribojasi su uždaryta brasta. Anksčiau nuo jos iki laukų važiuodavau 30 metrų, o dabar – 10 kilometrų“, – pasakojo J. Šiaulys, Kretingos rajono savivaldybei inicijavęs raštą, kuriame išdėstė ir pačią vietovės istoriją.

Kretingos gatvė yra kažkada buvusio ir iš dalies iki šiol išlikusio kelio Palanga–Šiauliai, kuriuo, kol kitoje vietoje nebuvo nutiestas plentas, važiuodavo ir keleivinis transportas. Gatvė prasideda nuo Kartenos bažnyčios ir baigiasi ties Pirmojo pasaulinio karo kareivių kapinėmis. Palei gatvę taip pat yra Kartenos kapinės, poilsiautojų ir žvejų mėgstamas vandens telkinys, vadinamas žvyrduobe, grafo Zubovo įrengtas nuostabaus reljefo 200 metų senumo genetinis ąžuolų draustinis, kitaip dar vadinamas daigų mišku. Teka ir du upeliai – vienas – be pavadinimo, o kitas – jau minėtasis Paltis.

Kad pralaida per šį upelį buvo sulaužyta prieš 34-erius metus, patvirtino Kretingos gatvės senbuvis R. Jonutis. Anot pašnekovų, nelikus pralaidos, gyventojai šalia pasidarė brastą, kad ja galėtų vykti pėsčiųjų ir transporto judėjimas. Palei neasfaltuotą gatvės dalį – 3 sodybos, kuriose poilsiauja turistai iš visos Lietuvos, neretai sulaukiama svečių ir iš užsienio. Baidarių Minijos upe sezonu vienu metu sodybose apsistoja iki 240 turistų, o Minijos senvagę ypač pamėgę žvejai.

„Turistai iš Klaipėdos ar Palangos pagal navigaciją nukreipiami į Kretingos gatvę. Žvyrkeliu važiavę kelis kilometrus tie žmonės atsiremia į atitvarus, apsisukti nėra kur. Gadinamos mašinos, teršiamas oras“, – kalbėjo J. Šiaulys.

„Pakloji porą vamzdžių, užverti žvyro – ir pralaida įrengta“, – patarimą davė buvęs rajono tarybos narys Povilas Turauskis.

Nori įsirengti pralaidą

„Kelis vamzdžius pakloji, žvyro užveži užverti – ir yra“, – pritarė karteniškius bičiulius palaikantis buvęs rajono tarybos narys Kaimo plėtros ir ekologijos komiteto pirmininkas Povilas Turauskis.

Rajono Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojos Violetos Turauskaitės nuomone, toks sprendimas būtų greičiausias. Jis įmanomas parengus žiniaraštį ir nurodžius, kokie darbai bus atlikti, kiek lėšų jiems reikės, turėtų įvykti ir mažos vertės viešųjų pirkimų konkursas. Kiekviena seniūnija iš biudžeto yra gavusi po 10 tūkst. eurų infrastruktūrai tvarkyti, tad, pasitarus su seniūnaičiais, kodėl gi dalį šių lėšų nepanaudojus pralaidai?

„Dar nesame visų pinigų paskirstę, pasitarsim“, – pažadėjo Kartenos seniūnė Arūnė Putvinienė.

Rajono Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus specialistui Vidui Bartkevičiui sprendimas įrengti pralaidą kėlė abejonių. „Jeigu jau daryti, tai – ilgam, o ne tam kartui“, – sakė jis.

„Jūs verčiau galvokit apie rimtą rekonstrukcijos projektą – suformuokit visą Kretingos gatvę. Pažiūrėkit, į ką dabar panaši: medžiais apaugusi apžėlusi, vanduo telkšo“, – į specialisto žodžius reagavo J. Šiaulys.

Pasak Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjos Sigutės Jazbutienės, gatvės rekonstrukcijos iš tikrųjų tektų laukti per daug ilgai – trejų metų prioritetinis tvarkytinų kelių sąrašas sudaromas rajono tarybos sprendimu, ir biudžeto lėšos darbams skirstomos griežtai pagal eilę. Taigi mažiausiai trejus metus niekas nieko čia neremontuotų ir nestatytų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas