Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Palanga rengiasi Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatui

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2023-03-21
„Palangos orkestro“ vadovas Vygantas Rekašius – vienas būsimo prestižinio Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionato organizatorių.

Palangos miesto savivaldybės viešoji įstaiga „Palangos orkestras“ jau rengiasi kitąmet balandžio pabaigoje–gegužės pradžioje kurorte įvyksiančiam prestižiniam Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatui (European Brass Band Championships 2024 ), kuris Baltijos šalyse rengiamas pirmąkart.

Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui neseniai pasirašius sutartį su Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacija (EBBA), kitąmet kurortas taps savotiška šios muzikos Europos sostine. „Palangos orkestro“ vadovas Vygantas Rekašius su komanda Malmėje Švedijoje, kur čempionatas vyks šiemet, pristatys pasirengimą būsimam renginiui Palangoje.

V. Rekašiaus žodžiais, Lietuva nuo 2012-ųjų ieškojo kelių, kaip surengti šį prestižinį renginį, kuris jau turėjo įvykti Palangoje 2020-aisias. Jam jau buvo pasirengta, tačiau likus mėnesiui, prasidėjo pandemija, ir renginį teko atšaukti. „Jau 11-a metų siekėme prisikviesti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą į Lietuvą. Šis prestižinis renginys populiarus senojoje Europoje, ten turi gilias tradicijas, ir dar niekad nevyko Baltijos šalyse. Arčiausiai mūsų buvo surengtas Vokietijoje, Fraiburge, o dabar Malmėje“, – kalbėjo „Palangos orkestro“ vadovas.

Jo žodžiais, EBBA suskaičiavo, kad čempionatas, į kurį įprastai suvažiuoja iki 30 jos šalių-narių-kolektyvų (orkestrantai, dirigentai, delegatai) – iš viso apie tūkstantis dalyvių ir antra tiek juos lydinčių gerbėjų. Vietos verslui šis čempionatas kaskart atneša apie 2 mln. eurų pajamų.

„O kiek malonių pojūčių klausytojams, žiūrovams. Didžiausio dėmesio sulaukia Čempionų kategorijos orkestrų pasirodymai, taip pat tarpusavyje varžosi Iššūkio kategorijos orkestrai ir jaunimo kolektyvai. Per visą čempionatą vyksta įvairūs integruoti renginiai“, – būsimo renginio svarbą apibūdino V. Rekašius, kuriam tenka didelė organizacinė atsakomybė. Šiuo čempionatu jis domisi jau kone du dešimtmečius, pirmąkart EBBC pabuvojo 2008-aisiais Stavangeryje Norvegijoje.

Palangoje, tikino pašnekovas, pučiamųjų orkestrų tradicijos yra gana gilios, tačiau „Palangos orkestras“ čempionate nedalyvaus, nes jame grojama ne vien variniais, bet ir mediniais pučiamaisiais instrumentais. Tiesa, šių metų čempionate Malmėje skirtingose kategorijose varžysis trys orkestrai iš Lietuvos: „Aukštyn LT“, „Aukštyn“ ir „Sklepučini“.

„Mums tai vis dėlto – artimas žanras, ir džiugu jį populiarinti kurorte. Be to, šis čempionatas – reikšmingas įvykis Europos mastu, ypač – jo žinovams ir šios muzikos gerbėjams. O mums ir miesto bendruomenei atsiras naujų draugų, kurie išgarsins Palangos vardą, o kurortą – kaip naujų muzikinių ir kitokių galimybių vietą“, – įsitikinęs V. Rekašius.

Ir nors, kaip jis tikino, nemažai namų darbų prieš čempionatą jau buvo atlikta anksčiau, tačiau iš naujo teks skaičiuoti kainas, paskirstyti ir suderinti renginių erdves. Numatyta, kad koncertai, susitikimai, pristatymai vyks Palangos koncertų salėje, kurhauze, viešbučių konferencijų salėse, Gintaro muziejuje. Šalia koncertų salės bus įrengta didžiulė palapinė, kurioje veiks festivalio rėmėjų ir partnerių stendai, poilsio erdvė, skirta dalyviams ir žiūrovams.

Paklaustas, gal šiam čempionatui Palangos miesto valdžia suspės pastatyti greta koncertų salės numatytus Muzikos ir meno namus, paabejojo, tačiau pasidžiaugė, kad, jo žodžiais, Palangos miesto valdžia pagaliau apsisprendė turėti savo rezidenciją kolektyvams, jų pasirodymams: „Palanga patalpas kultūros renginiams visąlaik nuomodavo, bet per privatizaciją jų neliko. Palangos koncertų salę privalėjome atiduoti koncesininkams – privačiai kompanijai, kuri valdo ir „Švyturio“ areną Klaipėdoje, ledo areną Elektrėnuose.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas