Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Naujojo kompiuterinio tomografo galimybėmis džiaugėsi Kretingos rajono ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Janina Luotienė ir vyriausiasis gydytojas Romaldas Sakalauskas.

Kretingos ligoninėje jau veikia naujos kartos kompiuterinis tomografas, kuris Kretingos, aplinkinių rajonų, miestų žmonėms paslaugas teikti galės visą parą.

Keičia požiūrį į diagnostiką

Naujos kartos kompiuterinis tomografas – tai aukšto lygio medicinos aparatūra, kuri keičia požiūrį į tikslesnę diagnostiką. Kad ji būtų sėkminga, Kretingos ligoninei pavyko suburti kvalifikuotų specialistų komandą, dėl paciento pasirengusią dirbti dieną ir naktį.

„Esant būtinybei suteikti skubią pagalbą po traumų ar ištikus kitiems ūmiems sveikatos sutrikimams poilsio, švenčių dienomis ar naktį, medikams įvertinus paciento būklę, taip pat bus atliekamas tyrimas kompiuteriniu tomografu“, – teigė Kretingos ligoninės vyriausiasis gydytojas Romaldas Sakalauskas.

Kompiuteriniu tomografu atliekami nuo įprastinių iki pačių pažangiausių neurologijos, kardiologijos, onkologijos tyrimų: kompiuterine tomografija greitai ir tiksliai nustatomi galvos smegenų kraujotakos sutrikimai, įvairių traumų sukelti pakitimai, širdies ir kraujagyslių ligos, įgimta ir įgyta stuburo patologija, vidaus organų būklė, ankstyvų stadijų vidaus organų navikai ir jų išplitimas, plaučių, kaulų ir daugelio organų ligos.

Naujos technikos galimybės

Kompiuterinį tomografą Kretingos ligoninė įsigijo už 0,5 mln. Eur ir tai padaryti pavyko, sutelkus Kretingos rajono savivaldybės ir Kretingos ligoninės biudžeto lėšas.

Naujosios medicinos technikos galimybės – labai plačios ir efektyvios: kad būtų optimizuota pacientų priežiūra ir pagreitintas klinikinių sprendimų priėmimo procesas, dirbant 160 pjūvių kompiuteriniu tomografu „Aquilion Lightning SP“ su dirbtinio intelekto algoritmu AiCE, Canon medical naudojama pažangiausia technologija.

„Tai reiškia, kad dinamiškos inovacijos gerokai patobulina paciento skenavimo procesą, užtikrina puikų prietaiso funkcionavimą ir saugą. Svarbiausia, kad naujasis kompiuterinis tomografas garantuoja aukščiausios kokybės izotropinius vaizdus, mažiausią apšvitos dozę pacientui ir puikiai tarnauja tiksliausiam ir greičiausiam diagnozės nustatymui“, – paaiškino Kretingos ligoninės vadovas.

Naujas PUREViSION detektorius, kurio sistemoje esantys 80 eilių 0,5 mm elementai subalansuoja vaizdo kokybę, greitį ir mažiausią paciento apšvitos dozę, užtikrindami izotropinius vaizdus visose plokštumose.

Į „Aquilion Lightning“ įdiegta daugybė pačių naujausių energijos valdymo technologijų, kurios padeda sumažinti energijos suvartojimą. „Vadinasi, sumažinsime savo įstaigos eksploatacines išlaidas, tuo pačiu – neigiamą poveikį aplinkai“, – įsitikinęs R. Sakalauskas.

Ypač svarbus aspektas – didesnis našumas ir pacientų sauga. Galimybę to pasiekti suteikia įdiegta naujausia techninė ir programinė įranga, pažangi konstrukcija, todėl ir dirbant didžiausiu našumu išsaugoma geriausia vaizdų kokybė. Naujoji sistema užtikrina supaprastintą darbo eigą, palengvina pacientų diagnozę. Greitas ir efektyvus tyrimas su automatizuotu minimalios apšvitos dozės parinkimu užtikrina ir optimalius vaizdo rezultatus, kokybę, ir gerą pacientų būklę. Aparatūroje įdiegta apšvitos dozės kontrolė padeda užtikrinti, kad spinduliuotės dozės ribos nebūtų viršytos, kad būtų išvengta nenumatytiems atvejams dėl per didelės apšvitos dozės. Tai garantuoja SUREExposure 3D sistema.

Skenuojant išmaniosios sistemos funkcijos užtikrina vaizdą realiuoju laiku, todėl medikai gali iš karto stebėti rezultatus ir juos įvertinti, konstatuoti paciento sveikatos būklę. Tai padeda sutaupyti laiko, pagreitina sprendimus, suteikia galimybę operatyviau diagnozuoti ligą, kad būtų suteikta kuo efektyvesnė pagalba.

Kretingos ligoninės informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas