Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Seimui priėmus Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisą, įsigaliojo privalomas augintinių ženklinimas mikroschema ir jų registravimas.

Iki 2022 m. gegužės 1 d. savo gyvūnus ženklinti ir užregistruoti valstybiniame augintinių registre privalėjo šunų, kačių bei šeškų savininkai. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kretingos skyriaus vyriausiojo veterinarijos gydytojo inspektoriaus Sauliaus Alonderio, iki šiol Kretingos rajone užregistruoti 3 tūkst. 248 šunys, 984 katės ir 8 šeškai. Šie skaičiai nerodo, kad visi augintiniai rajone būtų suženklinti.

„Kai šuo arba katė įkanda žmogui, ir kreipiamasi pagalbos į medicinos įstaigas, mūsų tarnyba turi atlikti tyrimą, ar pacientą sužalojęs gyvūnas neserga pasiutlige. Tuomet ir susiduriame su problema: paklausus, ar keturkojis paženklintas mikroschema, dažniausiai išgirstame, kad ne, o į klausimą, kodėl, atsakymai būna labai banalūs: šuo arba katė iš namų niekur neišeina, yra per brangu arba... kam apskritai to reikia?“ – pasakojo S. Alonderis.

Anot jo, gyvūnų ženklinimas kartu išduodant Europos Sąjungoje patvirtinto pavyzdžio pasą kainuoja nuo 15 iki 25 eurų, priklausomai nuo to, ar veterinaras pats atvažiuoja į interesanto namus, ar interesantas gyvūną atveža pas veterinarą. Kretingos rajone ženklinimo ir registravimo paslaugą teikia 5 privatūs veterinarai.

Nepaženklinti šunys, katės ir šeškai savininkams gali „uždirbti“ baudas nuo 15-os eurų. „Specialiai reidų mes nerengiame, po kiemus nevaikštome, bet, jei sužinome tyrimų dėl pasiutligės ar kitų ligų metu, savininkus įpareigojame per dvi savaites augintinius suženklinti ir pristatyti tai patvirtinančius dokumentus. Savininkai turėtų žinoti, kad jie turi atlikti dvi svarbias prievoles: gyvūną paženklinti ir paskiepyti nuo pasiutligės“, – sakė S. Alonderis. Jo žodžiais, kad šuo arba katinas neišeina iš namų, – ne pateisinama priežastis neženklinti ir neskiepyti, mat virusinėmis ligomis užsikrėsti yra daug būdų. Be to, savininkai negali būti užtikrinti, kad jų augintinis nepasiklys, nepabėgs arba nebus pavogtas.

Gyvūno ženklinimas – neskausminga ir greita procedūra, kai ženklinimo paslaugas teikiantis asmuo, turintis tam leidimą, švirkštu augintiniui po oda implantuoja mikroschemą. Po šios procedūros mikroschemos duomenys privalo būti užregistruojami, o informacija apie augintinį ir jo savininką atsiduria gyvūnų augintinių registre.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas