Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Varžyboms pasibaigus (iš kairės): treneriai Lukas Kubilius ir Laurynas Vaičikauskas, aukso medalio laimėtoja Greta Intaitė, treneris Tautvydas Šniaukas, Kornelija Česnakaitė, Erika Petrikaitė, Živilė Bružaitė, treneriai Ieva Budrytė ir Eventas Gužauskas.

Bulgarijos sostinėje Sofijoje įvyko jaunučių U-16, jaunių U-18 ir jaunimo U-20 čempionatas, kuriame varžėsi 502 kovotojai iš 22 Europos šalių. Kartu su Lietuvos rinktine mūsų šaliai atstovavo ir keturios Kretingos karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ auklėtinės.

Pirmoji varžybų diena buvo skirta visų amžiaus grupių kata (technikos demonstravimo) ir jaunučių U-16 kumitė (kovų) rungtims demonstruoti. 

Kata rungtyje Lietuvą garbingai atstovavo šodanietės Živilė Bružaitė ir Greta Intaitė, o komandinėje kata rungtyje – Kornelija Česnakaitė, Dominykas Riauba, Matas Veitas, Martin Kumpis. Pastaroji ketveriukė pirmoje kata kovoje varžėsi su Ukrainos komanda, o antroje kovoje teisėjų sprendimu užtikrintai laimėjo prieš Rumunijos karatekas. Dėl savo techniškumo Kornelijai, Dominykui, Martin ir Matui pavyko iškovoti komandinį Europos kata čempionų titulą – visa komanda buvo apdovanota aukso medaliais. 

Živilė Bružaitė kata rungtyje pirmą ratą laimėjo prieš varžovę Emira Mladenova iš Bulgarijos, o antroje kovoje, teisėjų sprendimu, pralaimėjo prieš Ukrainos atstovę Yordana Zhdaniuk.

Europos čempionė Greta Intaitė

Greta Intaitė kata rungtyje pirmą ratą varžėsi su kovotoja iš Panna Fekete iš Vengrijos. Teisėjai pergalę skyrė Vengrijos sportininkei. Tačiau kumitė (kovų) rungtyje Greta užtikrintai Lietuvos rinktinei iškovojo Europos čempionato aukso medalį. Šodanietė kovose startavo jaunių grupėje, 55–60 kg svorio kategorijoje. Pirmoje kovoje sportininkė susikovė su priešininke Alina Ostapchuk iš Ukrainos, o antroje kovoje techniškais smūgiais įveikė varžovę Smara Talmacean iš Rumunijos. Finalinėje kovoje Greta susikovė su varžove Elitsa Ivanova iš Bulgarijos. Teisėjams neliko nieko kito, kaip tik skirti užtikrintą pergalę lietuvei. Trenerių teigimu, šodanietė visose trijose kovose pademonstravo įspūdingą kojų techniką ir tvirtą charakterį. 

Erika Petrikaitė kovų rungtyje jaunių grupėje 60–65 kg svorio kategorijoje pirmoje kovoje susirungė su varžove Maria Delcheva iš Bulgarijos. Po įtemptos kovos teisėjų sprendimu pergalė buvo skirta Bulgarijos atstovei.

Nors Erikai ir Živilei nepavyko laimėti prizinių vietų, „Shodan“ mokyklos vadovas treneris  Lukas Kubilius ir treneris Aivaras Baltmiškis džiaugėsi ir didžiavosi savo auklėtinėmis jau vien todėl, kad visos jos startavo garbingai ir įgijo dar daugiau patirties aukščiausio lygio varžybose. „Vien įveikti nacionalinę atranką ir dalyvauti Europos čempionate su stipriausiais kovotojais jau yra didelė pergalė“, – neabejojo L. Kubilius.  

Lietuvos rinktinė tapo stipriausia komanda šiame Europos čempionate – iškovojo 30 prizinių vietų, iš kurių dvi auksines vietas iškovojo Kretingos šodaniečiai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas