Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dovanojo knygų Kretingos vaikams

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2022-11-11
Šimtus naujausių knygų Kretingos rajono vaikams atvežė ir padovanojo labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ vadovė Vaida Mandrijauskaitė (iš kairės) ir šio fondo savanorė kretingiškė Dalia Martišauskienė.

Į Kretingą atvykę labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ atstovai Kretingos rajono švietimo įstaigoms ir viešajai Motiejaus Valančiaus bibliotekai, jos filialams atvežė dovanų –naujausių knygų vaikams.

Fondas „Švieskime vaikus“ buvo įkurtas 2013-aisiais dviejų mecenatų – aktoriaus atlikėjo Andriaus Mamontovo ir politiko verslininko Ramūno Karbauskio – iniciatyva. Pasak šio fondo direktorės Vaidos Mandrijauskaitės, per 9-erius metus išleista 60 skirtingų autorių knygų, kurių bendras tiražas sudaro 1 mln. 400 tūkst. Knygos iškeliauja ne tik po visos šalies ugdymo įstaigas ir bibliotekas, tačiau sulaukia prašymų ir iš užsienyje gyvenančių lietuvių bendruomenių.

Fondo „Švieskime vaikus“ tikslas – skatinti mažuosius skaityti, o rašytojus – kurti vaikams. Pristatydama naujai išleistas knygas – šių į biblioteką atvežta ir išdalinta keli šimtai, V. Mandrijauskaitė paragino kuriančius žmones, ypač – jaunus, dalyvauti kasmet vykstančiame Nacionaliniame literatūros konkurse, kurio komisija atrenka vaikams įdomiausios ir aktualiausios tematikos kūrinius, ir šie išleidžiami, pasitelkus dailininkus iliustratorius, dizainerius. Smagu buvo išgirsti ir kraštiečių pavardes, tarkim, Elvyros Žižienės knygą „Mažos mergaitės istorija“ apie Sibiro tremtį iliustravo iš Kretingos kilęs grafikas Andrius Seselskas.

Pakartotinai išleidžiami ir klasikos kūriniai – šiemet pasirodė įspūdingai iliustruota Jono Biliūno apysaka „Brisiaus galas“, kurią taip pat apipavidalino A. Seselskas.

Labdaros paramos fondo „Švieskime vaikus“ atstovus Kretingoje pasitikusi ilgametė šio fondo savanorė Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro vadovė Dalia Martišauskienė pasidžiaugė galėdama prisidėti prie to, kad vaikai pamiltų knygą. „Manau, kad visi, dabar esantys čia, viešosios bibliotekos salėje, sutiksite, kad elektroninė knyga niekada nepakeis tikros, spausdintos knygos. Didžiulis malonumas jausti knygos teikiamą džiaugsmą mamoms, tėvams ir seneliams kartu su vaikais skaitant knygą prieš miegą. Tikiuosi, kad ši knygų kelionė – ne paskutinė, ir kitąmet vėl susitiksime jubiliejinėje gerumo akcijoje“, – kalbėjo D. Martišauskienė.

Už rajono bibliotekoms paruoštus dovanojamų knygų paketus fondo atstovams mažųjų skaitytojų vardu padėkojo Kretingos rajono viešosios Motiejaus Valančiaus bibliotekos direktorė Birutė Karčauskienė, linkėdama, kad ši gerumo akcija tęstųsi.

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius pastebėjo, kad visų mūsų vaikystės pradžia – nuo pirmųjų raidžių, nuo abėcėlės ir vaikystės pasakų iki nuotykių knygų paauglystėje ir meilės romanų jaunystėje. „Mūsų karta užaugo su knyga, todėl tai turi būti perduota ir mūsų vaikams. Tik skirtumas tas, kad mes taip norėdavome skaityti, kad į knygas panirdavome naktimis, paslapčia nuo tėvų, palindę po antklode ir pasišviesdami žibintuvėliu. Mūsų knygos būdavo nutrintos, nes mėgstamos – jos eidavo iš rankų į rankas. Bet toks ir yra knygos gyvenimas – jos taip atiduoda save, kad iš jų mokytumėmės. Todėl ir mes turime diegti šį dvasinį turtą vaikams, kad jie turėtų ką perduoti jau savo vaikams“, – apie knygų vertę kalbėjo A. Kalnius.

Gerumo akcija buvo lydima ir muzikos – kelis kūrinius atliko Klaipėdos muzikinio teatro aktorius ir atlikėjas Kęstutis Nevulis, scenoje sukūręs per 50 vaidmenų, tarp jų – ir vaikams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas