Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sulaikė vairavusį stipriai apgirtusį vyrą

  • Edita KALNIENĖ
  • Keliuose
  • 2022-11-11

Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas kartu su Veiklos skyriaus viršininku Tomu Mikelkevičiumi ir bendruomenės pareigūne Gitana Maciene, vykdami iš Klaipėdoje įvykusio renginio, pastebėjo kelyje neįprastai manevruojantį automobilį. Patikrinus vairuotoją, jam buvo nustatytas sunkus girtumas. Neblaivus vyras, gimęs 1972 m., sustabdytas vidury dienos – antradienį apie 12.44 val.

Vyko iš renginio

Nežymėtu automobiliu vykdami iš susitikimo Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate policijos pareigūnai Klaipėdos gatvėje Kretingoje pastebėjo, kad „Audi A6“ vairuotojas važiuoja įtartinai. „Jis pažeidinėjo visas įmanomas Kelių eismo taisykles“, – apie įvykį kalbėjo G. Macienė.

Kadangi pareigūnų automobilis nebuvo pažymėtas, galimybės sustabdyti girto vairuotojo nebuvo. „Signalizavome šviesomis, tačiau vairuotojas į jas nereagavo ir nesustojo. Žinoma, apie įvykį jau buvome informavę kolegas“, – tikino T. Mikelkevičius.

Neblaivus vyras sustojo Panevėžio g., vieno namo kieme. Jis tikino, kad atvyko pas draugą. Patikrinus girtumą, vairuotojas į alkoholio matuoklį įpūtė 2,54 prom. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Gyventojai neturėtų būti abejingi – pamačius įtartinai vairuojantį reikėtų pranešti policijai, o ne skelbti įrašus feisbuke. Socialiniai tinklai nesulaikys neblaivių vairuotojų, neištirs įvykių. Tai tik sukels triukšmą, bet problemos neišspręs“, – dėmesį atkreipė T. Mikelkevičius. <> Policijos pareigūnai taip pat akcentavo, kad svarbu ne tik pranešti apie įtartinus vairuotojus, bet ir neleisti sėsti prie vairo neblaiviems žmonėms, jeigu tai vyksta jūsų akyse.

Visiškai negalvoja apie pasekmes

Kodėl žmonės, pavartoję alkoholį, vis tiek nusprendžia vairuoti? Šis klausimas kyla, išgirdus ar perskaičius policijos suvestines, kuriose nuolat pranešama apie sustabdytų neblaivių vairuotojų – nuo lengvai apsvaigusių iki po kelias promiles alkoholio kraujyje turinčiųjų – gausą.

Priklausomybių konsultantas Rimvydas Butvydas paaiškino, kad sunku įvertinti, ar žmogus, vairuojantis išgėręs, priklausomas nuo alkoholio ar ne. „Jeigu žmogus yra priklausomas, tada jam – nelengva. Toks žmogus, pavartojęs kažkiek alkoholio, visiškai nekontroliuoja savęs. Jis tiesiog sėda prie vairo ir važiuoja apie nieką negalvodamas. Jis negali savęs kontroliuoti“, – kalbėjo specialistas.

Yra atvejų, kuomet neblaivūs vairuoja pirmą kartą ar išgėrę, jų teigimu, vos taurę vyno, bokalą alaus. Kodėl jie priima tokius sprendimus – gali būti įvairios priežastys. „Alkoholio paveiktas žmogus yra kitoks. Jis negeba tinkamai įvertinti savo galimybių – atrodo, kad nieko tokio neatsitiks, kad sugebės parvažiuoti ir panašiai. Tuo metu, kai važiuoja, apgirtęs žmogus net negalvoja apie kitus ar galimas pasekmes“, – atkreipė dėmesį R. Butvydas.

Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure veikia konsultacinis kabinetas, kuriame priklausomybių turintys asmenys gali atvykti konsultuotis su specialistu anonimiškai.

Į priklausomybės konsultantą gali kreiptis ne tik priklausomas žmogus, bet ir jo artimieji, draugai, matantys, kad reikia pagalbos dėl žalingo pomėgio. Specialistas, atsižvelgdamas į besikreipiančio žmogaus situaciją, pasiūlys konkrečiai jam aktualias paslaugas – nuo patarimų ir informacijos suteikimo iki trumpųjų intervencijų, stebėsenos. Konsultacijos yra anonimiškos ir konfidencialios.

„Pirmiausia, atėjusieji konsultuotis turi išspręsti testą, pagal kurį galiu įtarti, kokioje priklausomybės stadijoje jis yra. Tada aptariame veiksmus, ką darome toliau, – kaip viskas vyksta atskleidė R. Butvydas. – Viena šių konsultacijų dalių, jeigu įtariama priklausomybė, yra nukreipti žmogų gydytis į kitas su priklausomais asmenimis dirbančias institucijas.“

Norinčiųjų konsultuotis netrūksta. „Dirbu pirmadieniais po šešias valandas, ir visas laikas būna užimtas. Viena konsultacija trunka valandą“, – įvardijo R. Butvydas.

---

Konsultacinė pagalba teikiama Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, Vilniaus g. 8, III aukšte, 304 kabinete.

Konsultacijoms reikia užsiregistruoti iš anksto tel. 8 672 30692. Konsultuojama kiekvieną pirmadienį nuo 14 val. iki 20 val.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas