Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Krizių krečiamoje Kretingos rajono savivaldybės valdžioje, iki rinkimų likus 4 mėnesiams, daugėja moterų: Savivaldybės administracijos direktore paskirta Jolita Vaickienė (dešinėje), mero pavaduotoja – Vitalija Valančiutė.

Kadenciją baigiančioje Kretingos rajono savivaldybės taryboje įvyko dar vienas – trečias – valdžios galių persidalijimas. Ketvirtadienio posėdyje buvo pranešta apie Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, visuomeninio rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“ ir Darbo partijos frakcijų sudarytą naują 13-os narių valdančiąją koaliciją. Taryba balsų dauguma pritarė koalicijos pasirinkimui ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktore paskyrė Jolitą Vaickienę, mero pavaduotoja – Vitaliją Valančiutę, prieš tai iš vicemero pareigų atleido Dangirą Samalių. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, turinti 5 narius, pasiskelbė tarybos opozicija.

Į tas pačias pareigas grįžta po dešimtmečio

Ketvirtadienį įvykusiame tarybos posėdyje dalyvavo 24-i iš 25-ių tarybos nariai, nebuvo į užsienį išvykusio konservatoriaus-krikščionio demokrato Dovydo Bajoro. Už Darbo frakcijai (sudaryta iš 3 narių) priklausančios Jolitos Vaickienės paskyrimą Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktore balsavo 14 tarybos narių, prieš 8 ir 2 susilaikė.

J. Vaickienė šiose pareigose bus ne naujokė – ji administracijai vadovavo prieš dešimtmetį, tuomet buvo atleista vėlgi pasikeitus tarybos politinių jėgų dėlionei, oficialiai – kaip praradusi šį sprendimą inicijavusios politinės daugumos pasitikėjimą.

Prieš skiriant administracijos direktore pasakytoje kalboje J. Vaickienė pagyrė laikinai Savivaldybės administracijos direktorės pareigas einančią direktoriaus pavaduotoją Violetą Turauskaitę. „Ji daug dirba, jos dideli gebėjimai, bet vienam žmogui tai labai didelis krūvis ir gal nebelieka laiko strategavimui“, – teigė J. Vaickienė, tarusi, kad iki rinkimų likus 4-iems su trupučiu mėnesio strateginiam planavimui laiko mažai. Ji žadėjo pirmiausia susitelkti 2022 metų Savivaldybės biudžeto vykdymo kontrolei, 2023 m. biudžeto formavimui, neapleidžiant ir strateginio planavimo. Žvelgdama į Kretingos rajono savivaldybės perspektyvą J. Vaickienė vardijo jai svarbius siekius: įteisinti rajone kurortines teritorijas (apimtų Žibininkus, gal ir Vydmantus), pastatyti rajone Savivaldybės saulės jėgainių parką, siekiant tam gauti subsidijas iš Vyriausybės, kitų fondų, atnaujinti įmonės „Kretingos autobusų parkas“ transporto ūkį, skiriant lėšų iš Savivaldybės biudžeto nupirkti naujus autobusus bent miesto maršrutams, svarstyti pilotinio projekto dėl trumpųjų maisto grandinių, kai vietos ūkininkai tiekia savo produkciją mokiniams maitinti, vykdymo galimybes. Norėtų Savivaldybėje įdiegti kitose savivaldybėse jau sėkmingai veikiančią „Tvarkau miestą (rajoną)“ platformą, suteikiančią galimybę savivaldybės gyventojams Savivaldybės interneto svetainėje išsakyti problemas, teikti pasiūlymus savivaldybės, seniūnijų veiklai gerinti. „Svarbiausia yra einamieji reikalai, šių metų biudžeto vykdymas, naujo rengimas, Sporto ir sveikatingumo komplekso, Pranciškonų gimnazijos, Simono Daukanto progimnazijos stadiono tvarkymo darbai, Tiekėjų gatvės remontas. Lauksime Klaipėdos regiono strateginių krypčių dėl ES naujos paramos“, – vardijo J. Vaickienė. Juozo Mažeikos paklausta, gal turi įžvalgų, kaip spartinti Kretingos sporto komplekso statybą, sakė: „Griežtinti reikalavimus rangovui – kitų vaistų neturiu, kad ši statyba būtų kitąmet užbaigta.“

Tomui Abelkiui pasidomėjus, ar darys pokyčius administracijos kadrų srityje, patikino, kad kardinalių pokyčių nebus: „Likus 4–5 mėnesiams nė vienas vadovas nepradės atleidinėti darbuotojų, nes nebus su kuo dirbti, turiu tik norą užpildyti administracijos skyriuose laisvas darbo vietas.“ V. Kubilius norėjo išgirsti J. Vaickienės nuomonę dėl šios kadencijos Savivaldybės valdžioje įsivyravusių pykčių, nesutarimo. „Dėl prastos atmosferos ką atsakyti? Pirmiau kiekvienas pasižiūrėkime į veidrodį. Kai gera, motyvuota darbo aplinka, ir darbai vyksta sklandžiau“, – teigė J. Vaickienė, pripažinusi, kad ir pati prieš dešimtmetį buvusi gal arogantiškesnė. „Stengiuosi įveikti savo ydas“, – tarė ji.

Mariui Meškauskui paklausus, ar kandidatuos į merus, Jolita Vaickienė nesutriko ir užtikrino, kad su Darbo partija dalyvaus Savivaldybės tarybos rinkimuose, o dėl kandidato į Kretingos savivaldybės merus Darbo partijos Kretingos skyrius dar spręs. Ji nėra Darbo partijos narė. „Aš savo gyvenimą esu tvirtai susiejusi su politika“, – atviravo J. Vaickienė.

Paskirta vadovauti Savivaldybės administracijai, J. Vaickienė atsisakys Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario mandato. Jos vietą taryboje pagal partijos Tvarka ir teisingumas rinkimų į tarybą sąrašą užimti turėtų Alvydas Jonaitis.

Vicemerė už žemės ūkį atsakinga nebus

D. Samalius mero pavaduotojo postą išsaugojo iširus pirmai šios kadencijos tarybos valdančiajai koalicijai. Ketvirtadienį iš šių pareigų buvo atleistas, kaip buvo teigiama, dėl susiformavusios naujos valdančiosios daugumos. Taryba sprendimą priėmė slaptu balsavimu: už atleidimą balsavo 16, prieš 6 ir 2 susilaikė. Iširus pirmai kadencijai D. Samaliaus ir mero Antano Kalniaus santykiai pašlijo, jų nesutarimai buvo išėję į viešumą. Meras D. Samalių buvo paskyręs atsakingu už Savivaldybės žemės ūkį. Vitalija Valančiutė tarybai prisistatė pagal, kaip pati ir A. Kalnius patvirtino, jų abiejų sutartą atsakomybių pasidalijimą. V. Valančiutės veiklos laukas gerokai platesnis už turėtą D. Samaliaus. V. Valančiutė tampa atsakinga už švietimą, kultūrą, nevyriausybines organizacijas, socialinius reikalus. V. Valančiutė tvirtino turinti visose šiose srityse veiklos patirties: 25 metus dirbo mokytoja, 8 metus kultūros darbuotoja, socialinio darbo patirties įgijo būdama Seimo nario Antano Vinkaus padėjėja, visuomeninių organizacijų veiklą pažįsta, nes pati aktyviai dalyvauja vienos kaimo draugijos veikloje.

Atsakydama į kolegų klausimus V. Valančiutė patvirtino, kad nebedirbs Žvainių kultūros namuose, šį ketvirtadienį atsisakė Seimo nario padėjėjos pareigų.

Tiek J. Vaickienė, tiek V. Valančiutė į naujas pareigas buvo paskirtos tarybos nariams balsuojant slaptai. Už V. Valančiutės paskyrimą balsavo 16, prieš 1, 7 susilaikė. „Pretenduoti į mero pavaduotojos pareigas laikas įdomus ir keistas. Ką tik stovėjome ties tiesioginio valdymo įvedimo riba, iki rinkimų liko vos keli mėnesiai“, – kalbėjo V. Valančiutė. Ji kaip ir J. Vaickienė, buvo įsitikinusi, kad sklandi Savivaldybės veikla, problemų sprendimas itin priklauso nuo visų, esančių Savivaldybės valdžioje susitelkimo. „Vienas lauke ne karys“, – sakė naujoji vicemerė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas