Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kodėl įvažiavimą rengs per daugiabučių kiemus

  • Edita KALNIENĖ
  • Aktualijos
  • 2022-10-25
Daugiabučių namų bendrijos pirmininkas Albertas Butenis išsakė, kodėl nerimauja gyventojai.

Melioratorių g. ketinama statyti naują daugiabutį, į kurio kiemą įvažiavimas planuojamas per šioje gatvėje esančių 67, 69 daugiabučių gyvenamųjų namų automobilių stovėjimo aikšteles. Gyventojai baiminasi, kad dėl to jie praras automobilių stovėjimo vietas. Paprašius atsižvelgti į susidariusią situaciją, Savivaldybė gyventojų siūlymams nepritarė.

Siūlymams nepritarė

Priešprojektinių siūlymų sprendiniuose nurodyta, kad sklype projektuojamas II–IV aukštų 33-jų butų daugiabutis gyvenamasis pastatas. Įvažiavimas į sklypą numatomas iš rytinės pusės, tai yra Melioratorių gatvės.

Statybos sklypo susisiekimo komunikacijų aprašyme įvardinta, kad į sklypą bus patenkama iš Melioratorių gatvės numatant naują įvažiavimą ir bendro naudojimo aikšteles. Sprendinys svarstytas Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijoje, jam buvo pritarta. Priešprojektiniai pasiūlymai pateikti dar 2021 m. rugsėjo 20 d.

Šių metų pavasarį gyventojams buvo pristatyti detaliojo plano sprendiniai, kuriuose numatytas naujas pravažiavimas per Melioratorių g. 67 ir 69 daugiabučių gyvenamųjų namų šiuo metu esančias automobilių stovėjimo aikšteles, kurias skiria žolynas. Pagal detalųjį planą, daugiabučiams gyvenamiesiems namams buvo priskirti sklypai.

Šiems daugiabučiams, pagal detalųjį planą, priskirtos teritorijos, kuriuose yra žolynas. „Mums ta dalis nebūtina, nes ją taip pat turime prižiūrėti. Žolyne automobilių statyti negalime. Vadinasi, kad mes – tik lapams grėbti?“ – kur gyventojams reikės palikti automobilius, klausė daugiabučių namų bendrijos pirmininkas Albertas Butenis.

Gyventojų tikslas paprastas – išsaugoti automobilių stovėjimo aikšteles. Todėl balandžio 25 d. jie kreipėsi į Kretingos rajono savivaldybę įvardinę, kad tokie sprendiniai jiems netinka. „Darėme viską, ką galėjome, kad aikštelė liktų gyventojams, tačiau architektė Reda Kasnauskė į gyventojų prašymus neatsižvelgė. Mūsų teisininkas sako, kad Savivaldybė tokią teisę turi, tačiau spręsdami turėtų atsižvelgti į visuomenės interesą, nusistovėjusią tvarką, kaip yra dabar“, – tikino A. Butenis.

Daugiabučių namų gyventojai dėl detaliajame plane nurodomų namų ribų pateikę prašymą tikino, kad dėl naujai pateiktų sklypo ribų nebus galima tinkamai eksploatuoti šių daugiabučių.

Savivaldybė atsakė, kad į pasiūlymą neatsižvelgta, įvardinusi, kad priešais minėtus daugiabučius – Melioratorių g. 67 ir 69 – yra formuojamas atskiras susisiekimo ir inžinerinių tinklų koridorių teritorijos žemės sklypas. „Dar 2021 metais planuojant statyti tuos pastatus bendrovė jau buvo numačiusi parkavimo schemą mūsų kieme, o Savivaldybė teritoriją pradėjo planuoti tik 2022 metais. Sutapimais netikiu“, – kodėl nebuvo atsižvelgta į gyventojų interesus, svarstė A. Butenis.

Įvažiavimas į naująjį daugiabutį taip pat numatytas ir iš Vytauto gatvės. Jo plotis būtų 4 m. „Kam reikia įvažiavimo per mūsų kiemus, jeigu yra galimybė į naujuosius pastatus patekti ir per Vytauto gatvę, – svarstė A. Butenis. – Mes norime, kad viskas liktų, kaip buvę. Nieko daugiau neprašome. Patys viską tvarkome, ir aikšteles išsiasfaltuojame.“

Nenusimatė vietų

Įrengus įvažiavimą per Melioratorių g. 67 ir 69 daugiabučių gyvenamųjų namų kiemus, gyventojai susidurs su didele automobilių statymo problema. Ją dar labiau paaštrins tai, kad prie naujo statinio nėra numatyta automobilių stovėjimo vietų.

Naujame statinyje planuojama įrengti 33 butus. Pagal priešprojektinius sprendinius, automobilių stovėjimo vietos projektuojamos po pastatu. Numatomos 33 stovėjimo vietos – viena vieta vienam butui. „Be požeminio garažo, nėra nė vienos parkavimo vietos prie daugiaaukščio. Gyventojai nerimauja, nes automobiliai pasipils į kiemus, kai jau ir dabar trūksta vietos“, – problemą akcentavo bendrijos pirmininkas, kurio pastebėjimu, negalima dėl vieno verslininko interesų į šalį nustumti gyventojų interesus – statytojas turėtų įrengti stovėjimo vietų prie savo daugiabučio, būtent savo žemėje, o ne naudotis gyventojų aikštelėmis.

Pagal parengtą detalųjį planą planuojama sujungti dviejų daugiabučių gyvenamųjų namų kiemus ir per juos įrengti pravažiavimą.

Veiksmų dar nepradėjo

Šiuo metu, Kretingos rajono savivaldybės Architektūros ir teritorijos planavimo skyriaus vedėjos Redos Kasnauskės teigimu, naujo daugiabučio statymo klausimas tame kvartale nėra svarstomas. Statytojas dar turi Savivaldybei pateikti parengtą projektą, sudaryti infrastruktūros sutartį, sumokėti infrastruktūros mokestį. „Mano žiniomis, šitie veiksmai dar nėra prasidėję“, – situaciją įvardino architektė R. Kasnauskė.

Šiuo metu viskas yra likę, kaip buvo 2021 m. rugsėjį. „Tuomet buvo pritarta tiems sprendiniams, kurie suformuluoti. Lygiagrečiai rengėme šito kvartalo sklypų detalųjį planą, kuris niekaip nesusijęs su naujai planuojamu statyti daugiabučiu, matome poreikį, kad ten būtų suformuotas koridorius pravažiavimui“, – tikino architektė.

Suformavus infrastruktūros koridorių, R. Kasnauskės tvirtinimu, automobilių stovėjimo vietų kiemuose nesumažės: „Kaip tik susitvarkius, galbūt pagal daugiabučių namų kiemų atnaujinimo programą, yra galimybė naujai įsirengti dar daugiau kokybiškų stovėjimo vietų automobiliams, kadangi ten turime laisvos valstybinės žemės – kur kas daugiau negu kituose mūsų rajono daugiabučių kiemuose.“

Nors per paminėtų daugiabučių kiemus yra numatytas pravažiavimas, tačiau dar nežinoma, kada jis bus rengiamas. „Kol kas visiškai apie tai nekalbame, nes tai būtų didelė našta Savivaldybei“, – atkreipė dėmesį R. Kasnauskė.

Melioratorių g. 67, 69 ir 71 sklypai suformuoti šalia numatomo įrengti pravažiavimą. „Dalis parkavimo vietų bus jų sklype, dalis – pravažiavimo kelyje, Savivaldybei priklausančiame sklype, lygiai taip pat, kaip dabar yra tarp 63 ir 57, 65 ir 59, – paaiškino architektė, pridūrusi, kad gyventojams nebereikės rūpintis gatvių tvarkymu. – Tai jau bus Savivaldybės reikalas.“

Tiems namams taip pat priskirta žemė – žalioji zona – už tų daugiabučių namų, kur, architektės tikinimu, gyventojai gali įsirengti ir rūbų džiovyklas, ir vaikų žaidimų aikšteles.

„Žmonės galbūt praranda tą komfortą, kokį jie dabar turi – akligatvyje susistato automobilius ir pro juos niekas nevažiuoja. Tačiau jie važiuoja pro kitų daugiabučių namų kiemus, – kodėl gyventojai piktinasi susidariusia situacija svarstė R. Kasnauskė. – Gyventojams patiems taip pat būtų daug patogiau išvažiuoti per tą suformuotą koridorių. To reikia ir skubios pagalbos tarnyboms, kurioms prireikus būtų daug patogiau privažiuoti prie daugiabučių.“

R. Kasnauskė atskleidė, kad šis kvartalas ir ankščiau turėjo būti sujungtas ir toje vietoje turėjo atsirasti pravažiavimas: „Jis taip buvo suprojektuotas. Nežinau, kodėl anais laikais to nepadarė.“

Architektė taip pat paaiškino, kad, statant daugiabučius gyvenamuosius namus, vienam butui reikia įrengti vieną stovėjimo vietą, todėl naujai ketinamo statyti daugiabučio statytojai nieko nepažeidžia. „Pagal įstatymą vienam butui turi būti viena automobilių statymo vieta, kuri įrengta statytojui priklausančiame žemės sklype“, – sakė R. Kasnauskė, patikslinusi, kad nėra svarbu, kokia forma vietos yra įrengiamos – požeminėje aikštelėje ar prie pastato.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas