Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Skuba pasinaudoti galimybėmis

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2006-04-21

Marius Eglynas ūkininkauja Imbarės seniūnijoje, Kalniškiuose. Jaunosios kartos 26-erių metų ūkininkas vysto specializuotą pieno ūkį. Jis darbuojasi žemėse, kurių plotas yra per 80 ha.

Balandis jaunam ūkininkui yra didžiojo pasirengimo metas.

Jaunasis ūkininkas Marius Eglynas mano, kad valstybė, teikdama paramą ūkininkams, turi įvertinti konkretaus ūkio galimybes

Pastarosiomis dienomis ūkininkas renka dokumentus, kuriuos reikia pateikti norint dalyvauti Standartų laikymosi priemonėje – Nitratų direktyvos. Tai jau yra trečioji priemonė, kurioje dalyvaus jaunasis ūkininkas. Jis jau yra Jaunųjų ūkininkų įsikūrimo ir Investicijų į žemės ūkio valdas priemonių dalyvis. Pasak M.Eglyno, jeigu anksčiau jam reikėjo aiškinti, kas jis yra, ko nori, tai dabar – daug lengviau, nes žemės ūkio bei konsultavimo tarnybos specialistai jį jau gerai pažįsta.

„O „ant nosies“ – sėja, reikia pirkti žolės sėklos, pasirūpinti trąšomis, plėvele žolei, - sako M.Eglynas. – Ir visa reikia daryti labai greitai, nes sutartys paprastai pasirašomos iki gegužės 1 dienos“.

Atėjo metas, kai ūkininkas Nacionalinei mokėjimo agentūrai turi atsiskaityti už tai, kaip panaudotos lėšos, gautos dalyvaujant jau minėtose dviejose priemonėse - Jaunųjų ūkininkų įsikūrimo ir Investicijų į žemės ūkio valdas. Valstybė teikia paramą veisliniams gyvūnams įsigyti, todėl M.Eglynas turi suskubti pateikti paraišką. Šią savaitę jis grįžo iš Vokietijos, kur įsigijo 15 telyčaičių. Gyvulius ūkininkas galėjo įsigyti ir Lietuvoje, tačiau už kiekvieną būtų tekę mokėti beveik po 500 Lt daugiau, negu telyčaitės kainavo Vokietijoje.

Šiandien M.Eglynas dalyvauja Kaune vykstančiame Lietuvos jaunųjų ūkininkų ratelio susibūrime kaip Kretingos skyriaus vadovas. Greitu tempu gyvenantis jaunas vyriškis Kaune dar žada sudaryti porą sutarčių dėl savo ūkio.

M.Eglynui žemės ūkis yra toks pat verslas, kaip ir kiti. Todėl jaunasis ūkininkas nesutinka su tais vyresniosios kartos ūkininkais, kurie bijo skolintis, bijo imti kreditus, bijo dalyvauti įvairiose priemonėse, kad nebankrutuotų. Jeigu žemės ūkis yra verslas, jis turi būti pelningas. M.Eglynas tikisi, kad rudenį jo banda turėtų būti dvigubai didesnė negu dabar. O ateityje ūkis turėtų dar labiau didėti. Jaunojo ūkininko nuomone, smulkieji ūkiai neturi ateities. Jie tiesiog sunyks, nes nepajėgs įgyvendinti visų jiems Europos Sąjungos keliamų reikalavimų.

„Manau, kad teikdama paramą valstybė turėtų įvertinti to ūkio perspektyvą, kad žmogus galėtų iš to pragyventi, - sako M.Eglynas. – Nesvarbu, kokią sumą žmogui duoda – 30 tūkst. Lt ar vieną milijoną – iš jo reikalauja to paties. Tik galimybės tuos reikalavimus įgyvendinti nėra vienodos – kur keliasdešimt tūkstančių, o kur milijonai“.

Pavažinėjęs po pasaulį, jaunas ūkininkas nemano, kad Lietuvoje kuriami prastesni ūkiai. M.Eglynas, pamatęs vokiečių ūkius, sako, kad jiems toli gražu iki ūkių, kokie, paisant Europos Sąjungos reikalavimų, kuriami Lietuvoje.

M.Eglynas Vilniaus universitete studijavo matematiką. Šiuo metu jis „padarė pertrauką“, nes reikia pasinaudoti proga gauti Europos Sąjungos pinigų vystyti verslą, bet minties vėl studijuoti neatsisako.

Jaunam ūkininkui neužtenka „tik krutėti“, kaip neretai sako vyresniosios kartos žemdirbiai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas