Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dviguba krepšinio šventė Kretingoje

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2022-06-28
Krepšinio aikštelėje susitikus po daugelio metų: tarpusavyje jėgas išbandė tie, kurie tam tikrą laiką gynė „Kretingos“ garbę ar kitaip prisidėjo prie krepšinio populiarinimo Kretingoje.

Kretingoje nuvilnijo Lietuvos krepšinio šimtmečiui ir Lietuvos nusipelniusio trenerio Kretingos rajono Garbės piliečio Stasio Ruzgailos 100-ųjų gimimo metinių jubiliejui skirti renginiai: organizatorių rūpesčiu ta proga Kretingos muziejuje buvo surengta konferencija „Krepšiniui pašvęstas gyvenimas“, atidaryta paroda „Kretingos ąžuolas“, įvyko krepšinio turnyras „3x3“, Kretingos sporto mokyklos auklėtinių draugiškos parodomosios rungtynės, buvo apdovanoti Kretingos rajono krepšiniui nusipelnę sportininkai.

Didžiulė krepšinio 100-mečio šventė buvo surengta Kretingos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus, Kretingos sporto mokyklos, krepšinio klubo „Kretinga“, Kretingos muziejaus, Kretingos rajono Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos ir daugybės kitų krepšiniui neabejingų žmonių pastangomis.

„Jeigu ir galėjo kas nors sugadinti mūsų šventę, tai – tik lietus“, – kalbėjo vienas organizatorių „Kretingos“ vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Arimantas Mikaločius. Taip ir nutikus, dalį rungtynių teko perkelti į Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos salę, todėl varžybos užsitęsė, neliko reginio krepšinio aistruoliams. „Į rungtynes „3x3“ užsiregistravo 50 komandų, kurioms stadione buvo paruošti 4 krepšinio stovai, salėje gi teko žaisti dviejose aikštelėse“, – A. Mikaločius vis dėlto pasidžiaugė, kad, nurimus lietui, šventę buvo galima tęsti lauke.

LKF simbolinį Lietuvos krepšinio 100-mečio kamuolį Kretingos rajono meras Antanas Kalnius (antras iš dešinės) perleido krepšinio komandos „Kretinga“ vyriausiajam treneriui Arimantui Mikaločiui (trečias iš dešinės). Kartu su jais – renginio svečiai: (iš kairės) Haroldas Zemkovas, Rimantas Cibauskas ir Mindaugas Balčiūnas.

Šventės dalyvius ir svečius pasveikino Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, Lietuvos studentų krepšinio lygos prezidentas sporto mecenatas klaipėdietis Rimantas Cibauskas, Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, vicemeras Dangiras Samalius, su krepšinio mėgėjais pabendravo šventėje dalyvavę žinomi Lietuvoje krepšininkai, treneriai, savo sportinį kelią pradėję Kretingoje, – Romanas Brazdauskis, Algirdas Paulauskas, Sandra Valužytė, Aurimas Urbonas, Aidas Viskontas, Povilas Šakinis, kiti. A. Mikaločius apgailestavo, kad jubiliejiniame renginyje negalėjo dalyvauti kraštietis Kazys Maksvytis, kaip vyriausiasis treneris pradėjęs treniruočių procesą su Lietuvos krepšinio rinktine, Gintaras Krapikas, kuriam šiemet Kretingos rajono savivaldybė suteikė rajono Garbės piliečio vardą.

Lietuvos krepšinio 100-mečio proga aikštėje susitiko tie, kurie įvairiais savo sportinės karjeros tarpsniais žaidė už vyrų krepšinio komandą „Kretinga“ ar kitaip prisidėjo prie krepšinio puoselėjimo šiame krašte: krepšinio aikštėje susitiko gimusieji 1986 m. ir vyresni bei gimusieji 1987 m. ir jaunesni. Nugalėjo vyresniųjų komanda.

Kretingai proginiame krepšinio „3x3“ turnyre atstovavo 40 komandų.

„Apskritai vyravo draugiška atmosfera, buvo įdomu susitikti, pabendrauti, džiaugėmės apdovanojimais, kurie ilgam primins Lietuvos krepšinio 100-mečio jubiliejaus šventę Kretingoje“, – neslėpė A. Mikaločius.

Šventę papuošė ir Kretingos sporto mokyklos šokėjos, vadovaujamos Irinos Šlimienės, akrobatai iš Klaipėdos, specialų pasirodymą surengę A. Mikaločiaus auklėtiniai, rungtynes komentavo Lietuvoje žinomas komentatorius Vaidas Čeponis ir kretingiškis kraštietis Haroldas Zenkovas. Kretingiškių krepšininkų pasiekimus, krepšinio raidą Kretingoje atspindėjo LED ekrane visą dieną demonstruojamos istorinės nuotraukos, sukėlusios didžiulį šventės dalyvių susidomėjimą. Renginiui pasibaigus koncertavo dainininkė Augustė, o Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadionas buvo papuoštas krepšininkų dovanotais marškinėliais, tarp kurių – ir 1992 m. olimpiečio kraštiečio Alvydo Pazdrazdžio, šiuo metu gyvenančio ir dirbančio JAV, marškinėliai.

Šventės organizatoriams buvo malonu išgirsti Lietuvos krepšinio federacijos generalinio sekretoriaus M. Balčiūno mintis, kad Kretinga – gilias krepšinio tradicijas turintis miestas, išugdęs Lietuvai ne vieną olimpietį. Linkėdamas tęsti šias tradicijas, jis rajono merui A. Kalniui įteikė simbolinį Lietuvos krepšinio 100-mečiui paminėti skirtą kamuolį, kurį saugoti Kretingos rajono vadovas patikėjo A. Mikaločiui.

Krepšinio aistruoliai su nekantrumu laukia, kada Kretingoje bus užbaigta sporto komplekso statyba, o krepšinio 100-metį ir nusipelniusio trenerio S. Ruzgailos 100-ųjų gimimo metinių paminėjimą krepšinio bendruomenė pratęs gruodį, greičiausiai – Palangos arenoje: S. Ruzgaila savo sportinį gyvenimą pradėjo būtent Palangoje, o jo gimtadienis, kurio proga Kretingoje tradiciškai būdavo rengiamas vaikų krepšinio turnyras, – gruodžio 22 d.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas