Pajūrio naujienos
Help
2023 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kad Kretinga senesnė už Vilnių ir Kauną?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ieškojo atsakymų į globalius klausimus

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Smiltys
  • 2022-06-10
Gabija Miliutė. „Pavasaris“

Šių metų Kretingos meno mokyklos Dailės skyriaus diplomantų baigiamuosius darbus šio skyriaus vedėja Daiva Galdikaitė ir mokytoja viena diplominių darbų vadovė Rūta Šulskienė įvardino ne tik kaip aukšto meninio lygio, bet ir – kaip brandžius, atliepiančius pasaulio globalines problemas kūrinius, atspindinčius tai, ką mąsto ir jaučia šiuolaikinis jaunas žmogus.

„Pandemija, karantinas, karas Ukrainoje, išorinio ir vidinio pasaulio dramos nelieka nuošaly jauno žmogaus, jauno menininko, kuriam – ne tas pats, kas vyksta ir kuo viskas baigsis“, – D. Galdikaitės pastebėjimu, apskritai pastarųjų metų mokinių diplomantų darbų tendencija – atsakyti ar bent ieškoti atsakymų būtent į egzistencinius globalius klausimus, kurie, pasirodo, yra aktualūs mūsų jaunuomenei.

Dailės skyriaus mokytojos šiek tiek nerimavo, kaip pandemija, karantinas bus paveikę mokinių mąstymą, kad mokymasis per nuotolį bus atgrasęs nuo esminių dalykų, bet taip neatsitiko: mokinių darbai ir rezultatai pranoko mokytojų lūkesčius.

Šiemet Kretingos meno mokyklos Dailės skyrių baigė ir darbus pateikė 12 diplomantų.

D. Galdikaitės vadovaujamas Orestas Grigalauskas, pasirinkęs dekoratyvinę tapybą, pateikė darbą „Pelėda – mano praeitis“.

Adrijana Laukineitytė. Kalkografijos triptikas „Verbos“

R. Šulskienės vadovaujami mokiniai Viltė Idaitė nutapė „Emociją“, Liepa Maksvitytė „Baigties pradžia“, Elzė Preikšaitytė, pasirinkusi juodai baltą grafiką pieštuku ir markeriais, pateikė vertinti darbą „Godumas“. Anot mokytojos, visos mergaitės nenutolo nuo globalių, egzistencinių minčių, bet visos aiškiai žinojo, ką nori pasakyti, ir tam pasirinko labiausiai patrauklias priemones.

Mokytojos Birutės Česnauskienės kuruojami diplomantai Gintarė Šlepetytė tapė „Virsmą“, Justė Abelkytė, pasitelkusi akvarelę, piešė „Dalis manęs“, Adrijana Laukineitytė, pritaikiusi kalkografijos techniką, pateikė triptiką „Verbos“, diptiką „Jūros ir žmogaus dermė“ akrilu ant drobės nutapė Beatričė Petravičiūtė.

Linos Nikartienės mokinė Gabija Miliutė iš akmens masės sukūrė keramikos darbą „Pavasaris“, o Živilės Sabaliauskaitės vadovaujamos Karolina Kasnauskė akrilu nutapė „Ten, kur leidžiasi mėnulis“, Evita Grudzinskaitė ta pačia technika atliko darbą „Komforto zona“, o Urtė Šiuipytė, pasirinkusi aliejų ir drobę, pasirinko temą „Rami vieta“.

Anot pedagogių, į diplominius darbus vaikai sudeda viską, ko mokėsi, tačiau atranda ir naujų dalykų.

„Diplominis darbas padeda atsiskleisti ir ryžtis eksperimentui ir, žinoma, tai visų pirma yra kūryba“, – kalbėjo R. Šulskienė, o jai paantrinusi D. Galdikaitė teigė, kad tie eksperimentai mokiniams ne visada pavyksta, bet šių metų pabaiga – išskirtinė: kūrybiniai bandymai diplomantams pavyko.

Beatričė Petravičiūtė. Diptikas „Jūros ir žmogaus dermė“

Mokytojų pastebėjimu, kasmet, o ir šie metai – ne išimtis, diplomantai dažniau renkasi tapybos žanrą: jis jauniesiems dailininkams yra labiausiai priimtinas, lengviausiai įgyvendinamas, o ir spalvų prasme – tai viena dėkingiausių technikų. „Dirbti pieštuku, tegu jie bus ir spalvoti, arba pastele – gerokai sudėtingiau, ir ne kiekvienas išdrįsta to imtis“, – kalbėjo D. Galdikaitė.

Mokymo proceso rezultatas, kurį atspindi baigiamieji darbai, Kretingos meno mokyklos Dailės skyriuje yra neatsiejamas nuo vaiko motyvacijos, pomėgio, prigimtinių savybių. „Jeigu vaikas norės, jis pasiims viską, kas jam duodama, o įgytos žinios gyvenime visada pravers“, – ir D. Galdikaitė, ir R. Šulskienė teigė, kad tik nedidelė dalis Kretingos meno mokyklos Dailės skyrių baigusių vaikų savo ateitį sieja su daile, tačiau neretas meno „neužmeta“. Štai, kad ir buvusi mokinė Simona Armalytė, studijuojanti fiziką, su savo darbu „Stebėtojo akyse atsispindi visata“ dalyvauja Fizinių ir technologijos mokslų centro erdvėse eksponuojamoje parodoje „Kvantinė fizika mene“.

„Tai – pavyzdys, kaip turimos žinios yra perkeliamos į kitą sritį“, – kad dailės mokslų prireikia daug kur, kad jie lengvai pritaikomi, neabejojo R. Šulskienė.

Kretingos meno mokyklos Dailės skyriuje mokslo metus užbaigė 126 įvairaus amžiaus mokiniai, o birželio pabaigoje jie, kaip ir kitų skyrių moksleiviai, turės galimybę dalyvauti pirmą kartą rengiamoje dienos stovykloje „Debiutas“, kurioje susivienys visos meno mūzos: dailė, šokis, muzika, daina.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas