Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar žinote, kokios bus savivaldybių naujai išrinktų merų funkcijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nepriklausomybės pradžioje atgaivintą Kretingos miesto šventę, kasmet minimą su Kretingos globėjo Šv. Antano atlaidais, šiemet birželio 3 dieną pasitinkame po dvejų metų pertraukos. Šventę buvo atėmusi pasaulinė koronaviruso pandemija.

Pirmi šventės akordai šį pentadienį: Kretingos meno įvykis – fotografijų paroda „Atodangos“ skvere Rotušės aikštėje ir M. Valančiaus viešosios bibliotekos kiemelyje organizuojamas visuomenei jau pažįstamas „Baltasis vakaras“.

Šventės programoje, be tradicinių renginių, tokių, kaip vaikų ir jaunimo menų šventė „Vasara atrieda“, kuri prie Kretingos rajono kultūros centro šį šeštadienį sukvies apie 300 rajono moksleivių, antradienį bibliotekoje numatytos rajono gabių ir talentingų vaikų šventės, nuo Antaninių neatsiejamos bijūnų parodos dvaro parteryje ateinantį penktadienį, tos pačios dienos vakare rengiamo bardų koncerto „Baltas paukštis“ prie rajono Kultūros centro, šeštadienio, birželio 11-osios, vakaro koncertų miesto estradoje, kitų, bus ir naujienų. Šįkart tradicinė tautodailės ir amatų mugė Rotušės aikštėje vyks ne vieną, kaip būdavo įprasta, o dvi dienas, – birželio 10 ir 11-ą, t. y. penktadienį ir šeštadienį. „Šeštadienio rytmetį nebebus tos prekybininkų sumaišties statant palapines“, – mugės organizatorius įmonės „Kretingos turgus“ direktorius Nerijus Tertelis žadėjo, kad mugė ne tik truks ilgiau, bet dar bus ir sklandesnė. Prekybai aikštėje numatyta apie 230 vietų. Ar šventėje bus leidžiama pardavinėti ir alkoholinius gėrimus? Atsakydamas į tai, rajono Savivaldybės meras Antanas Kalnius tvirtino, kad prekybą alkoholiu draudęs Savivaldybės tarybos sprendimas buvo laikinas ir nebegalioja, nors kiti šventės organizatoriai dėl to užtikrinti nebuvo. Pasakęs, kad mugėje veiks dvi lauko kavinės, kuriose bus ir karšto maisto, alaus, kad įvairių daryklų alaus buteliuose bus galima nusipirkti, N. Tertelis patikino, jog per koncertų vakarą vasaros estradoje jos prieigose prekiaujantys verslininkai alkoholinių gėrimų nepardavinės. Buvome įpratę, po koncerto vasaros estradoje dangų drebindavo ir nušviesdavo fejerverkai. Kai žmonės grožėdavosi šiuo reginiu, iš savo buveinių išbaidyti paukščiai, nuo salvių drebantys šunys, kita miesto gyvoji gamta patirdavo stresą. Šiemet vietoj fejerverkų šventinį Kretingos dangų skros tylios lazerių šviesos.

Į Kretingos miesto šventę atvyksta svečių iš užsienio savivaldybių, su kuriomis Kretingos rajono savivaldybė turi bendradarbiavimo sutartis: Lenkijos Lemborko miesto meras Witold Namyslak ir miesto sekretorius Marian Kurzydlo, Vokietijos Blankenfelde-Mahlow miesto meras Michael Schwuchow ir priešgaisrinės tarnybos vadovas Torsten Drebinger, Estijos Viljandi miesto tarybos narys Helmut Hallemaa. Iš Viljandės atvyksta ir jaunųjų futbolininkų komanda dalyvauti birželio 10–12 dienomis vyksiančiame tarptautiniame berniukų futbolo turnyre „Kretingos taurė 2022“. Svečių bus ir šeštadienį, birželio 11 d., Rotušės aikštėje vyksiančiame tarptautiniame liaudiškų kapelų festivalyje „Grok, žemaiti!“. Festivalio šeimininkė Kretingos rajono kultūros centro kapela „Lakštingelė“ pasirengusi svetingai priimti kapelas „Vaagere kulakapelle“ iš Estijos, „Do Oporo“ iš Lenkijos, „Kreicburgas zikeri“ iš Latvijos ir būrį muzikantų, dainininkų iš įvairių Lietuvos vietų, liaudiškas kapelas iš Šiaulių „Salduva“, Radviliškio „Radvija“, Klaipėdos „Mingė“, Nidos „Joldija“.

Tiksli Kretingos mieto šventės kaina paaiškės jai įvykus. Kretingos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė svarstė, kad šventei surengti bus išleista iki 50 tūkst. eurų iš Savivaldybės biudžeto. Kaip ankstesniais metais, taip ir šiemet, šventės piniginę pastorins rėmėjai. Savivaldybės 2022 metų biudžete trims svarbiausioms rajone – Kretingos miesto, Derliaus ir moliūgo, Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų – šventėms numatyti 75 tūkst. eurų.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas