Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Seniūnų akyse – ir džiaugsmas, ir laukimas

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Seniūnijose
  • 2022-05-17
Darbėnų seniūnas atviravo, kad anksčiau nesmagu būdavo kam ir pasakyti, kur yra miestelio seniūnija – pastatas kaip reikiant buvo nuniokotas laiko. O dabar, kai po remonto jis suspindo naujai, drąsiai ištaria adresą Skuodo g. Nr. 4.

Darbėnų seniūnijos administraciniame pastate – rajono seniūnų desantas. Kolegos, o kartu ir būrelis svečių, nešini įkurtuvių dovanomis ir gėlėmis kabinetams papuošti, šeimininkų buvo pakviesti apžiūrėti po remonto naujai sušvitusių patalpų, pasidžiaugti pagerėjusiomis darbo sąlygomis.

Bjaurusis ančiukas virto gulbe

Kaip sakė seniūnas Alvydas Poškys, dar prieš metus pastatas buvo kiauromis sienomis, aptrupėjusiu fasadu. Viduje kur ne kur savo jėgomis seniūnija dar pasiremontuodavo, tačiau išorė nepuošė nei miestelio, nei Kretingos rajono, būdavo nesmagu pasakyti ir įstaigos adresą.

„Kur yra seniūnija, patys interesantai suabejodavo, pasitikslindavo: ar ten pat, kur geltona pašto iškaba? O dabar drąsiai visiems galime ištarti: mes esame Skuodo gatvėje, Nr. 4. Ir tai dabar Darbėnuose vienas gražiausių pastatų, kurį puošia pagrindinis miestelio bei seniūnijos heraldinis atributas herbas“, – kalbėjo A. Poškys.

Renovacijos metu atnaujinti darbuotojų kabinetai, kitos patalpos, apšiltinti pamatai, sienos ir stogas, pakeista elektros instaliacija, senoji šildymo malkomis ir anglimis sistema pakeista šiuolaikinę „oras-vanduo“, fasadas nudažytas šviesiai ir tamsiai rudomis spalvomis. Neįgaliems žmonėms lauke įrengtas pandusas, aikštelėje – viena vieta jiems pasistatyti automobilį, o viduje – keltuvas, specialiai pritaikytas tualetas.

Įmonė „Rangova“ statybos darbus atliko iš Kretingos rajono savivaldybės lėšų, pasinaudojant lengvatine Europos Sąjungos paskola, suteikiama siekiant energetinio atsinaujinimo. Darbai kainavo apie 300 tūkst. Eur.

Kaip kalbėjo A. Poškys, tas žmogus, kuris labiausiai pastato remontu domėjosi, nuolat pasiteiraudavo, ar nėra problemų, ar ko netrūksta, buvo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė, techninėmis detalėmis rūpinosi Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė.

Seniūnijos patalpas palaimino Darbėnų klebonas Viktoras Dirvonskis.

Simbolinė dovana – klebonui

Palaiminti atnaujintų patalpų atvyko Darbėnų klebonas Viktoras Dirvonskis, kurio adresu seniūnas taip pat pasakė gražių žodžių: „Kai prasidėjo statybos, neturėjome, kur persikelti. Klebono paprašėme, ir keturis, o gal visus penkis mėnesius – nuo praėjusio spalio iki šių metų vasario – jis mums leido dirbti parapijos salėje“. V. Dirvonskio geranoriškumą įvertino šventėje dalyvavę rajono vadovai Savivaldybės vicemeras Dangiras Samalius ir administracijos direktoriaus pavaduotoja V. Turauskaitė – padovanojo masyvią, 5 kg sveriančią, knygą „Kretingos krašto praeities vaizdai“. „Klebonui ši išskirtinė istorinė knyga bus įdomi – pats yra istorikas, katalikybę studijavęs Romoje“, – pasidžiaugė A. Poškys.

Jubiliejaus proga Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidento padėką viceprezidentas Vėžaičių seniūnas Alvydas Mockus įteikė Kūlupėnų seniūnei Ritai Lubienei

Bet malonių staigmenų tą dieną buvo ir daugiau. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidento padėkas viceprezidentas Vėžaičių seniūnas Alvydas Mockus ir šios asociacijos direktorė Laima Tučienė įteikė šiek tiek anksčiau jubiliejaus sulaukusiai Kretingos miesto seniūnei Gintarei Liobikienei ir ką tik jį atšventusiai Kūlupėnų seniūnei Ritai Lubienei – už nuoširdų darbą, dėmesį kiekvienam, iniciatyvas puoselėjant krašto tradicijas, dalyvavimą asociacijos veikloje.

R. Lubienei iki Kūlupėnų seniūnijos administracinio pastato remonto ir po to panašius jausmus teko išgyventi šiek tiek anksčiau. „Centrinė Kūlupėnų gyvenvietė buvo graži, pastatyta bažnyčia, sutvarkyta mokykla, buvęs vaikų darželis... O mūsų administracinis pastatas tuomet atrodė kaip baubas, per išorės siūles iš lauko ir į vidų skverbėsi vanduo, drėko. Pirmame aukšte paštui nuomojama zona dėl sugadintos elektros instaliacijos kartą buvo net užsidegusi“, – prisiminimais dalijosi seniūnė.

Seniūnas Alvydas Poškys kolegas ir svečius pakvietė apžiūrėti atnaujintas patalpas.

Darbėnai – įkandin Kūlupėnų

Remonto darbai, pagal tą pačią programą kaip Darbėnuose, tai yra Savivaldybei naudojantis lengvatine paskola viešųjų pastatų modernizavimui (atnaujinimui), Kūlupėnuose prasidėjo praėjusių metų spalį ir truko taip pat apie 5 mėnesius, remontavo ta pati įmonė „Rangova“, sunkumų irgi buvo kilę, kur darbuotojams laikinai persikelti. Dalis glaudėsi Kretingos rajono kultūros centro skyriuje, dalis dirbo iš namų, juolab kad užklupusi buvo pandemija. Visa tai jau – praeityje. Šiandien seniūnijos darbuotojai patenkinti – atnaujinta pastato išorė ir vidus, sutvarkyta vidaus elektros instaliacija, stogas, apšiltintos sienos, įrengta ekonomiškesnė šildymo sistema „oras-oras“.

Kaip „Pajūrio naujienoms“ sakė V. Turauskaitė, beveik visos rajono seniūnijos jau yra daugmaž sutvarkytos, bet kelios dar laukia savo eilės. Blogiausia situacija – Kartenoje ir Salantų bei Imbarės seniūnijose. Pastarosios dvi glaudžiasi po tuo pačiu stogu – viena pirmame, kita antrame aukšte, be to, čia įsikūrusi biblioteka, paštas.

„Pastatas Salantų miesto nepuošia. Politikai nusprendė, kad fasadą bus galima pradėti remontuoti pardavus buvusį Salantų meno mokyklos pastatą. Aukcionas yra paskelbtas, tikimės, kad pirkėjas atsiras“, – sakė V. Turauskaitė. Tačiau įdomiausia situacija su Kretingos seniūnija – ieškoma vietos, kur ją perkelti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas