Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar taupant elektrą reikėtų išjungti šviečiantį kryžių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Slaugos simuliacijos centre esamiems ir būsimiems sveikatos priežiūros specialistams sudaromos sąlygos tobulinti praktinius įgūdžius.

Klaipėdos valstybinėje kolegijoje sustiprinta biomedicinos ir technologijų studijų infrastruktūra – atidarytas dirbtiniu intelektu grįstas Slaugos simuliacijos centras, kuris padės auginti ne tik akademinės bendruomenės, bet ir viso regiono sveikatos priežiūros specialistų kompetencijas.

Slaugos simuliacijos centrui nupirkta modernios medicinos įrangos už beveik 200 tūkst. eurų. Jame simuliuojama moderni ligoninės aplinka, kurioje pacientus imituojančius manekenus ištinka įvairios klinikinės situacijos, kurias, remdamiesi klinikine praktika, sukuria dėstytojai.

„Tai yra vienintelis Vakarų Lietuvos regione modernus Slaugos simuliacijos centras, kuris suteikia galimybių ugdyti ne tik šiandienos ligoninėje reikiamus įgūdžius, bet jau dabar padeda ruoštis netolimai ateičiai, kai sveikatos priežiūros sistema bus visiškai skaitmenizuota“, – tvirtino Klaipėdos valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto dekanė dr. Asta Mažionienė.

Atkartoja realias gyvybines funkcijas

Slaugos simuliacijos centre esamiems ir būsimiems sveikatos priežiūros specialistams sudaromos sąlygos tobulinti praktinius įgūdžius, modeliuojant įvairias sudėtingas klinikines situacijas ir vengiant rizikos padaryti slaugos klaidų. Centre pacientus imituoja simuliaciniai manekenai, atskiras kūno dalis imituojantys muliažai.

Išmanieji „Smart Stat“ manekenai imituoja realias pacientų gyvybines funkcijas ir parametrus pagal kiekvieną simuliacinį scenarijų. Manekenai kvėpuoja, jų akys reaguoja į šviesą, jiems tinsta liežuvis, mėlynuoja lūpos ir nagai, juose integruotos širdies ir plaučių veiklos funkcijos, užčiuopiami pulso ir arterijų taškai, sklinda balso, vėmimo garsai ir kt. Visa tai padeda įsijausti į realią situaciją ir greitai reaguoti į tariamos ligos simptomus.

„Tokios mokymo sąlygos studentus moko ekstremaliose situacijose priimti sprendimus gyvybei išsaugoti, lavina kritinį mąstymą“, – įsitikinusi dr. A. Mažionienė.

Sumontuota ir gaivinimo įranga

Simuliacijos centro patalpos atkartoja realias ligoninės sąlygas. Centre įrengtos rankų higienos stotelės, deguonies koncentratoriai, chirurginių skysčių siurbėjai, tirpalų šildytuvai, infuzinės ir enterinio maitinimo pompos, videolaringoskopai, paruoštos gaivinimo priemonės, o krūtinės ląstos paspaudimo sistema LUCAS, apimanti pažangias gyvybės gelbėjimo technologijas ir praplečianti medicininę pagalbą, sumažina paciento transportavimo riziką.

Slaugos simuliacijos centro įranga nuolat atnaujinama, pildoma naujomis slaugos ir medicininėmis priemonėmis. Centras leidžia sparčiau integruoti ir plėtoti ne tik pažangių inovatyvių sveikatos technologijų žinias, bet ir sudaro galimybes tobulinti skaitmenines kompetencijas, plėtoti taikomąją mokslo veiklą.

Netrukus slaugos simuliacijos centrą ketinama papildyti ir specialiais jutikliais, su kuriais siejamas ateities proveržis medicinoje. Šie jutikliai segami prie pacientų, nuolat registruoja jų sveikatos būklę ir siunčia duomenis į sveikatos priežiūros specialistams prieinamą kompiuterinę įrangą.

Nauja mokymo bazė, tikimasi, sėkmingai bus naudojama ir suaugusiųjų kompetencijų tobulinimui: joje kvalifikaciją galės kelti regiono sveikatos priežiūros specialistai – slaugytojai, gydytojai, paramedikai, skubiosios medicinos pagalbos paramedikai, taip pat skubiosios medicinos pagalbos besimokantys kariai.

Pradės rengti ir akušerius

Klaipėdos valstybinėje kolegijoje profesinio bakalauro diplomus kasmet įgyja apie šimtas bendrosios praktikos slaugytojų. Rudenį Klaipėdos valstybinė kolegija planuoja naujos sveikatos mokslų studijų programos – akušerijos – startą.

Akušerijos specialistų poreikio tyrimo duomenys parodė, kad 59,7 proc. tyrime dalyvavusių sveikatos priežiūros įstaigų atstovų teigimu, akušerių poreikis regione neabejotinai aktualus. Didžioji dalis apklausoje dalyvavusių įstaigų atstovų prognozuoja akušerių trūkumą regione iki 2030 m.

Nauja studijų programa turėtų padėti užpildyti trūkstamas akušerių darbo vietas Vakarų Lietuvos regione. Skaičiuojama, kad akušerių poreikis nuolat didės ir didžiuosiuose miestuose dėl šiuo metu dirbančių senyvo akušerių amžiaus ir migracijos. Klaipėdos valstybinė kolegijoje slaugytojų rengimo ištakos siekia 1934 m., akušerės buvo rengiamos nuo 1945-ųjų iki 2000 metų.

Klaipėdos valstybinės kolegijos informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas