Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas
Profesinės šventės proga Baublių ugniagesių komandą meras Antanas Kalnius (dešinėje) pasveikino naujoje vietoje, kur po pastato remonto jie žada įsikurti – Mokyklos g. 18 prieigose.

Gaisrų sergėtojo Šv. Florijono dieną Kretingos rajono meras Antanas Kalnius pasveikino Baublių ugniagesių komandą, o du jos narius – Romaną Vizgaudą ir Marių Rimkų – apdovanojo Savivaldybės padėkos raštais bei Kretingos rajono vėliavomis su Mergelės Marijos atvaizdu.

„Tegul ta išskirtinė vėliava saugo jūsų namus“, – linkėjo meras.

Šiems vyrams jis padėkojo už tai, kad jie išgelbėjo savo sodyboje į 11-os rentinių, apie 10 metrų gylio šulinį įkritusią neįgalią sunkiai vaikštančią garbaus amžiaus moterį. „Kiekviena gyvybė yra brangi, ir ačiū jums, kad išgelbėjot“, – kalbėjo A. Kalnius.

Incidentas Baublių Minijos gatvėje įvyko praėjusių metų spalį, kai Bendrosios pagalbos telefonu buvo pranešta, kad močiutė įkrito į šulinį, kuriame yra vandens, ir laikosi už grandinės.

„Komandoje kaip tik dirbo mūsų pamaina. Kai su Mariumi atlėkėme į sodybą, senutė buvo vandenyje, dviejų metrų gylyje nuo šulinio krašto. Ji laikėsi įsikibusi į grandinę, prie kurios pritvirtintas kibiras“, – skaudžiai galėjusio pasibaigti įvykio prisiminimais pasidalijo R. Vizgaudas.

Anot jo, kolega ne pirmą sykį leidžiasi į šulinius. Jis ir tuokart nedvejojo – glaustinėmis kopėčiomis nusileido ir močiutę iškėlė, nunešė į namą. Atvykus medikams ir suteikus pirmąją pagalbą, nelaimėlė buvo nugabenta į Klaipėdos ligoninę.

Padėkos raštais ir Kretingos rajono vėliavomis buvo apdovanoti (iš kairės) Romanas Vizgaudas ir Marius Rimkus.

Savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos vadovas Nerijus Ciparis (viduryje) merui Antanui Kalniui (dešinėje) aprodė remontuojamas patalpas. Kairėje – Baublių ugniagesių komandai vadovaujantis Aloyzas Liaudinskas.

„Prieš kurį laiką sutikau močiutės sūnų – paklausiau, nes rūpėjo, kaip jos sveikata. Vanduo vis dėlto tada, spalį, buvo šaltas. Sužinojau, kad plaučių uždegimas neprisimetė, jei gydėsi, tai dėl kitų ligų“, – pasakojo R. Vizgaudas. Abu su Mariumi Baublių ugniagesių komandoje, kurioje iš viso 9 nariai, o vadovauja Aloyzas Liaudinskas, jie dirba maždaug po 6-erius metus. Panašių nelaimių anksčiau nei vienam, nei kitam nebuvo pasitaikę.

„Į šulinius aš dažniau esu leidęsis ne kartą, bet ne gelbėti skęstančio žmogaus, o, jei kas prašo, pajungti vandenį“, – šypsojosi M. Rimkus.

Profesinės dienos proga Baublių ugniagesius-gelbėtojus meras pasveikino ir sėkmės palinkėjo naujoje vietoje, Mokyklos g. Nr. 18 prieigose. Čia, buvusiose Žalgirio seniūnijos patalpose, dar tebėra remonto įkarštis, bet šį sausį pradėtus darbus iki metų pabaigos ketinama baigti. Kaip sakė Kretingos rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos vadovas Nerijus Ciparis, erdvesniame plote gerokai pagerės ugniagesių darbo sąlygos: bus įrengtas persirengimo kambarys, atskira virtuvė, sportuoti skirtas kambarys. Lėšų – 40 tūkst. eurų – tam skiria Kretingos rajono savivaldybė. „Tiek turėtų užtekti statybos darbams, baldams ir buitinei technikai“, – sakė N. Ciparis.

Senasis Baublių ugniagesių komandos pastatas yra valstybės nuosavybė ir bus perduotas Turto bankui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas