Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
25-erių kretingiškė Dovilė Tarasevičiūtė džiaugiasi po aštuonerių metų į Kretingą sugrįžusi iš Jungtinės Karalystės.

25-erių kretingiškė Dovilė Tarasevičiūtė, mokydamasi Pranciškonų gimnazijoje, svarstė apie mokslus, susijusius su finansais, kadangi mėgo tiksliuosius mokslus. Taip pat manė, kad žais krepšinį, nes kurį laiką tuo laisvalaikiu užsiėmė. Vis dėlto mergina, būdama penkiolikos metų, išvyko gyventi į Jungtinę Karalystę, bet po aštuonerių metų ji grįžo į gimtąjį kraštą.

Įgijo patirties

Išvykusi į užsienį D. Tarasevičiūtė mokėsi anglų kalbos, dirbo. Koledže (College of West Anglia) ji pasirinko verslo vadybą, nes manė, kad ši profesija gana paklausi, apima klientų aptarnavimą, restoranus, logistiką. Mokydamasi Dovilė tuo pačiu „kopė karjeros laiptais“ dirbdama viešbutyje. Po mokslų koledže, kretingiškė studijavo teisės bakalaurą universitete (Anglia Ruskin University).

„Man labai patiko švietimo sistema. Turėjau laisvę interpretuoti įvairiuose darbuose, rašydama esė. Nors žmonių nuomonės atliktuose darbuose išsiskirdavo, tačiau visi būdavo teisūs. Džiaugiuosi, kad turėjau laisvę išreikšti save“, – apie studijas kalbėjo D. Tarasevičiūtė, sakydama, kad iki šiol nepamiršo įgytos patirties.

Dėl asmeninių priežasčių grįžusi į Lietuvą ir apsigyvenusi gimtajame krašte Dovilė pajautė skirtumą – čia, pajūryje, mažiau šurmulio negu buvo užsienyje, daugelyje sričių – lėtesnis tempas, išskyrus darbą.

„Užsienyje žmonės buvo labiau atsipalaidavę, linkę leisti laiką su draugais ar šeima, gyvenime mažiau rutinos. Čia, Lietuvoje, žmonės labiau pasinėrę į buitį“, – pastebėjimais dalinosi pašnekovė. Ji atviravo, kad norėtųsi susipažinti su kitais žmonėmis, pabendrauti.

Dalyvauja asociacijos veikloje

Kai pradėjo svarstyti apie grįžimą į Lietuvą, D. Tarasevičiūtė nusprendė išsiųsti gyvenimo aprašymą į kelias įmones. Daug vilčių pašnekovė nedėjo, kadangi teisiniai dalykai, kuriuos mokėsi užsienyje, skiriasi nuo lietuviškų. Vis dėlto dar net nespėjus grįžti ji sulaukė kvietimų į darbo pokalbius.

Galiausiai kretingiškė nusprendė išbandyti save gimtajame mieste įsikūrusioje bendrovėje „FlexBlow“, nors įmonė ir pasiūlė darbą, nesusijusį su teisinėmis žiniomis. Kadangi D. Tarasevičiūtei tiko įmonės vertybės, ji norėjo išbandyti save kitoje srityje.

„Lietuvoje nėra blogai gyventi. Jei pats esi pozityvus, pritrauki tokius žmones prie savęs. Reikia neburbėti, o daryti kažką, kad būtų geriau“, – teigė D. Tarasevičiūtė, kuri dabar dalyvauja ir vienos Kretingoje veikiančių asociacijų veikloje, prisideda prie renginių organizavimo mieste.

D. Tarasevičiūtė atviravo, kad džiaugiasi tiek įgyta patirtimi užsienyje, tiek dabartiniu gyvenimu Lietuvoje ir stengiasi tobulėti. Kretingos jaunimui pašnekovė palinkėjo būti aktyviam, norėti save išbandyti įvairiose veiklose, užsiimti tuo, kas domina.

Vita MICKUTĖ

„P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas