Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas
Kretingos rajono mero pavaduotojas Dangiras Samalius pasveikino ilgametę Kartenos gydytoją Janę Leščiauskienę.

Trečiadienio vakarą Kretingos rajono kultūros centre Kretingos rajono medikų bendruomenė paminėjo savo profesinę – Medicinos darbuotojų – šventę, per kurią skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimų žodžiai, bet ir Egidijaus Sipavičiaus dainos – tai buvo rajono Savivaldybės dovana mūsų medikams. O po koncerto šventės kaltininkai galėjo pabendrauti prie kavos puodelio, kad pasidalintų savo rūpesčiais ir džiaugsmais.

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, rajono medikų bendruomenei perdavęs mūsų kraštiečio Lietuvos Respublikos Seimo nario Antano Vinkaus sveikinimus, padėkas už susitelkimą, komandinį darbą ir reikšmingą indėlį rajone valdant COVID-19 pandemiją įteikė šioms mūsų rajone veikiančioms sveikatos priežiūros įstaigoms: Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centrui, Kretingos ligoninei, Kartenos pirminės sveikatos priežiūros centrui, Salantų pirminės sveikatos priežiūros centrui, Kretingos psichikos sveikatos centrui, Kretingos šeimos medicinos centrui, Kretingos šeimos klinikai, klinikai „AveMedica“, Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, Padvarių socialinės globos namams, Kretingos socialinių paslaugų centrui.

Rajono meras A. Kalnius pripažino, kad per pastaruosius kelerius metus visų šių įstaigų vadovams, darbuotojams, visiems, kurie rūpinasi pacientų sveikata, globoja ir slaugo sergančiuosius, iššūkių netrūko, tačiau kovido pandemija tik įrodė mediko profesijos, pasirinktos misijos svarbą.

Medikai kartu švęsti savo profesinę šventę Kretingos rajone sukviesti buvo pirmą kartą.

„Noriu kiekvienam jūsų nuoširdžiai padėkoti už išskirtinį susitelkimą, komandinį darbą, už indėlį kovojant su Covid-19 pandemija Kretingos rajone ir kasdienį rūpestį rajono gyventojų sveikata“, – kalbėjo A. Kalnius, linkėdamas, kad medikus kasdien lydėtų nuoširdus pasveikusių pacientų dėkingumas.

Profesinė medicinos darbuotojų šventė Lietuvoje pradėta minėti nuo 2004 m. sveikatos apsaugos ministro Juozo Oleko iniciatyva. Jis pasiūlė šia diena papildyti Atmintinų dienų sąrašą. Balandžio 27–oji pasirinkta todėl, kad 1918 metų balandžio 27 dieną Lietuvos Respublikos valstybės taryba sudarė Sveikatos komisiją, kurios nariais tapo daktaras Jonas Basanavičius, inžinierius profesorius Steponas Kairys ir kunigas Justinas Staugaitis. Vėliau į jos veiklą įsitraukė iš Rusijos sugrįžęs daktaras Jurgis Alekna, paskirtas Vidaus reikalų ministerijos Sveikatos departamento direktoriumi. Šią dieną rengiami medikų susibūrimai, konferencijos, dalijamasi darbo patirtimi.

Medikų sambūris, minint profesinę dieną, Kretingos rajone buvo surengtas pirmą kartą.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas