Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar jums įdomu, kodėl pykstasi rajono valdžia?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretinga vienai dienai tapo šalies teatro sostine

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2022-04-08

Atžalyniečiai po apdovanojimų – kaip visada, linksmi, kūrybingi ir laimingi. Vyriausioji kolektyvo režisierė Auksė Antulienė – antroje eilėje pirma iš dešinės.

Minint Tarptautinę teatro dieną, pirmąkart į Kretingą atkeliavo Lietuvos mėgėjų teatro šventė „Tegyvuoja teatras“: į ją suvažiavo visos Lietuvos vaikų ir jaunimo mėgėjų teatrai: dešimt geriausiųjų už pasiekimus buvo apdovanoti tradiciniais šios šventės simboliais – Arlekino statulėlėmis.

Namo išsivežė apdovanojimus

Arlekino statulėlė buvo įteikta ir pagrindiniam šios šventės organizatoriui – Kretingos rajono kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrui „Atžalynas“, pelniusiam nominaciją už ryškiausią scenarijų, sukurtą šešėlių spektakliui „Kretingos istorija vaikų pasakose“.

Mūsiškis kolektyvas taip pat pelnė diplomus už scenarijų ir muzikinį sprendimą, o šio kolektyvo vyriausiajai režisierei Auksei Antulienei buvo įteiktas tradicinis aktorės ir režisierės Kazimieros Kymantaitės vardo apdovanojimas už ilgametę kūrybinę veiklą.

„Tai mums – ir pasitikėjimas, ir didžiulė garbė. Profesionalusis šalies teatras turi Auksinius scenos kryžius, o mes – Arlekinus“, – laimėjimais džiaugėsi A. Antulienė, ji – ir Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos viceprezidentė.

Kretingos rajono kultūros centro, kuris tądien mirgėjo ir aidėjo nuo jaunų žmonių susitikimo džiaugsmo, scenoje taip pat buvo įteikti diplomai 2020 m. įvykusio Lietuvos lėlių teatrų konkurso „Molinuko teatras“ ir praėjusiais metais įvykusios XI Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros-šventės „Šimtakojis“ laureatams.  

Arlekino statulėles, be Kretingos, dar pelnė teatrai iš Pasvalio, Ignalinos, Alytaus, Vilniaus, Plungės, Punsko, Raseinių, Šiaulių ir taip pat – Ramunė Korenkienė už geriausią liaudies teatrui skirtą metų leidinį „Teatro gyvybės ratas“.

Į šventę atvyko garbių svečių: Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos prezidentė Vita Vadoklytė. ilgametė teatro pedagogė festivalio „Šimtakojis“ vertinimo komisijos pirmininkė Elena Savukynaitė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro teatrų specialistai Irena Maciulevičienė ir Ramūnas Abukevičius.

Prilygsta savotiškiems oskarams

Įteikti nominacijas kolektyvams ir jų atstovams buvo pakviesti garbūs kretingiškiai: iš čia kilusi žinoma aktorė Aušra Pukelytė, ilgametis Kretingos vaikų ir jaunimo teatro režisierius Algimantas Verbutas, Kretingos miesto meras Antanas Kalnius, Kretingos katalikų parapijos klebonas Paulius Saulius Bytautas.

„Buvo labai miela ir džiugu, kad nominaciją mūsų teatrui už šešėlių spektaklį, skirtą Kretingos praeičiai ir jos žmonėms, mums įteikė naujai tarnystę Kretingoje pradėjęs klebonas, nes pranciškonų vienuolynas ir bažnyčia yra mūsų miesto istorijos kertiniai akmenys“, – akcentavo šio spektaklio kūrėja „Atžalyno“ vyriausioji režisierė.

Ši, po Lietuvą nuo 2006-ųjų keliaujanti ir vis kitame šalies mieste vykstanti XVII mėgėjų teatro šventė „Tegyvuoja teatras“, pirmą kartą surengta Kretingoje, ir jos vėliava buvo perduota Šakių teatrui.

„Iš pradžių Lietuvos nacionalinis kultūros centras sumanė rengti šventę ir nominuoti geriausius suaugusiųjų kolektyvus, aktorius ir režisierius, o užpernai buvo nuspręsta įtraukti ir vaikų bei jaunimo tetarus ir juos nominuoti, surengiant šventę. Taip nuo šiol kasmet pakaitomis vyks suaugusiųjų ir jaunimo teatrų šventė „Tegyvuoja teatras“, o geriausieji apdovanojami tokiomis pat Arlekino statulėlėmis, kurios mums prilygsta savotiškiems oskarams“, – kalbėjo A. Antulienė.

Sukūrė šventę miestui ir svečiams Režisierė pasidžiaugė, kad Kretingoje teatras ne tik gyvuoja, bet yra gana stipriai įleidęs šaknis ir augina savo atžalas: „Mūsų rajone yra tvirtų, šalyje žinomų kolektyvų ir jų vadovų: Albina Buntinienė – Jokūbave, Donatas Žilinskas – Kurmaičiuose, Kristina Lauciutė-Dimienė – Įpiltyje, ji taip pat – ir Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro režisierė, Saulius Vaičiulis – Vydmantuose.“ Jai labai smagu, kad Kretingos mėgėjų teatro scenoje užaugo ir režisierėmis tapo dvi jos jaunosios kolegės: be K. Lauciutės-Dimienės, dar „Atžalyno“ režisierė Karolina Moncevičienė, kurią ji vadina savo dešiniąją ranka: „Vaikai tiesiog aplipę Karoliną“. Abi jaunosios režisierės šįkart organizavo ir vedė šventę „Tegyvuoja teatras“. Ją rengiant talkino ir vyresnieji kolegos – Egidijaus Radžiaus tetaro aktoriai, kartu su jaunimu parengę smagią inscenizaciją ir pasitikę svečius. „Mūsų teatras yra ryškus rajono kultūrinio gyvenimo reiškinys. Smagu, kad susivieniję sukūrėme bendrą šventę Kretingai ir jos svečiams“, – po šventės „Tegyvuoja teatras“ kalbėjo A. Antulienė.

---

Nuo 2006-ųjų Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos inicijuotoje respublikinėje mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ pagerbiami ryškiausi mėgėjų teatro kūrėjai – režisieriai, aktoriai, scenografai, kompozitoriai, choreografai, teatro pedagogai. Jiems įteikiami diplomai, laureatai pelno „Tegyvuoja teatras“ statulėles. Tradiciškai įteikiami  Kazimieros Kymantaitės vardo apdovanojimai.

Praėjusiose šventėse, kurios įvyko Rokiškyje, Šiauliuose, Telšiuose, Tauragėje, Klaipėdoje, Jonavoje, Zarasuose, Alytuje, Utenoje, Anykščiuose, Priekulėje, Molėtų rajone, Alantoje, Varėnoje, Pasvalio rajono Pajiešmeniuose, Joniškyje, Lietuvos mėgėjų teatro kūrėjams įteikta 816 diplomų ir 177 statulėlės.

---

Arlekinas yra italų komedijos de arte personažas, vaizduojantis žaismingą liaudies klouną, arba visada įsimylėjusį apsukrų tarną.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas