Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar jums įdomu, kodėl pykstasi rajono valdžia?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Chorų festivalis – sceninei kultūrai ugdyti

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Smiltys
  • 2022-04-08

Festivalio sumanytojai Jūratei Norkuvienei (kairėje) vesti renginį padėjo jos auklėtinės Andrėja Ramonaitė ir Auksė Gedvilaitė (dešinėje).

Kretingos meno mokykloje įvyko II respublikinis jaunučių chorų festivalis „Spalvinga nata“. Ir, jeigu praėjusiais metais toks festivalis įvyko per nuotolį, tai šiemet buvo pasitelkta hibridinė jo forma: vilniečiai dainavo nuotoliu, o mūsų krašto chorams pavyko susitikti gyvai.

Festivalio sumanytoja ir organizatorė Kretingos meno mokyklos chorinio dainavimo mokytoja Jūratė Norkuvienė sakė svajojanti festivalio tradiciją pratęsti ir kitąmet: „Ir tikiuosi, kad galėsime susirinkti visi, gal ir gausiau, nes visų noras vienas – kad neliktų nuotolinių pasirodymų.“

Festivalyje „Spalvinga nata“ pasirodė: Kretingos meno mokyklos Chorinio dainavimo skyriaus jaunučių choras „Saulainė“ (vad. J. Norkuvienė, akomp. Vigilija Smilgytė-Mockevičienė), Kretingos meno mokyklos jaunučių choras (vad. Milda Trušauskaitė, akomp. Vaida Turauskė), Salantų meno mokyklos jaunučių choras (vad. Vita Baužytė, akomp. Jekaterina Samulionienė), Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos I–II kl. ansamblis (vad. Greta Kleinauskaitė, akomp. Tamara Prokopovič) ir Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos jaunčių choras „Garsų sparnai“ (vad. Ramunė Pūdžiuvelienė). Solo dainavo Kretingos meno mokyklos auklėtinės Auksė Gedvilaitė ir Andrėja Ramonaitė, kurias dainuoti moko J. Norkuvienė ir kurios mokytojai talkino vesti renginį.

Jaunučių chorai, pagal savo – pradinių klasių – amžių pajėgūs dainuoti dviem balsais, per festivalį atliko lietuvių ir užsienio autorių kūrinius. Anot J. Norkuvienės, dėl repertuaro tokio amžiaus choristams problemų nekyla: ir poetai, ir kompozitoriai noriai rašo dainas vaikams, yra ir smagių liaudies dainų. „Amžius toks – kada vaikams norisi dainuoti apie tėtį, mamą, gamtą, būtinas ir judesys – kad būtų smagu ir linksma“, – vaikų pasirodymą apibūdino festivalio sumanytoja.

Koncertavo ir Salantų meno mokyklos jaunučių choras, vadovaujamas Vitos Baužytės.

Esminis festivalio tikslas – suteikti galimybę vaikams pasirodyti gyvai ir taip skatinti jų motyvaciją – vaikai paprastai labai noriai laukia tokių renginių, antra – puoselėti chorinės muzikos tradiciją. „Festivalio pabaigoje surengėme jungtinio choro pasirodymą – labai norėjosi vaikus bent truputį priartinti prie dainų švenčių tradicijos, atskleisti jiems dainavimo kartu džiaugsmą ir galimybes“, – kalbėjo J. Norkuvienė.

Ji ir jos kolegės neabejojo, kad tokie renginiai prisideda ir prie sceninės kultūros ugdymo, ką per pandemijos laiką vaikai primiršo. „Dabar jie dar yra imlūs, jiems smagu save parodyti ir į kitus pažiūrėti, vaikai mokėsi ne tik elgsenos scenoje, bet ir klausytis kitų pasirodymų. Džiaugiuosi, kad pavyko optimizuoti festivalio laiką – vaikams renginys neprailgo ir neatsibodo“, – mokytoja teigė, kad su chorų vadovėmis skyrė laiko aptarti festivalį, iškylančias problemas gydymo procese, pasidalinti gerąja darbo patirtimi.

Chorinio dainavimo mokymo pedagogės pastebi, kad vaikai visada labiau nori būti solistai, ir tam greičiausiai įtakos turi įvairūs televizijų projektai, pramoginiai renginiai. „Mūsų darbo dalis – paaiškinti, kuo skiriasi būti solistu ir kas tai yra dainuoti chore. Dažnas vaikas greitai supranta, kad būti solistu – tai labai daug dirbti, įdėti pastangų, ką ne visi pasirengę padaryti. Dainuoti chore – vadinasi, būti komandoje, turėti draugą, išmokti vienas kitą klausyti ir išgirsti“, – J. Norkuvienė įsitikinusi, kad vaikai, dainuodami chore, labiausiai išmoksta būtent bendruomeniškumo, kas vėliau praverčia gyvenime.

Kretingos meno mokyklos jaunučiai savo pasirodymą surengs ir Motinos dienai, jie taip pat pakviesti dalyvauti ir Kretingos miesto šventės renginiuose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas