Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kurti gyvenimą ant kūno yra džiaugsmas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2022-04-08

Fragmentas iš kraštietės Simonos Broks performanso Ukrainos moterų tema, surengto Vilniaus gatvėse.

S. Broks (dešinėje) su tapytoja ir modeliu Mo, šios surengto konkurso metu, kur pati menininkė tapo dalimi savo kūrinio kompozicijos.

Kretingoje augusi, Salantuose gimnaziją baigusi, šiandieną Vilniuje gyvenanti ir kurianti 40-metė grimo ir tapybos ant kūno dailininkė Simona Broks šioje kūrybos srityje per pastaruosius kelerius metus pasiekė neregėtų aukštumų: iš mokinės tapo dėstytoja ir šio meno moko dviejose sostinės mokyklose – „Grimo akademijoje“ ir tarptautinėje „Art of Beauty“. Menininkė dalyvauja pasaulinio lygio Body painting – tapybos ant kūno – konkursuose, rengia įvairius performansus, puošia žinomas kino ir televizijos žvaigždes, garsius politikus.

Gyva instaliacija – dedikacija Ukrainos moterims

Neseniai sostinės gatvėse S. Broks surengė Ukrainos moterų palaikymo akciją: ji sukūrė gyvąją instaliaciją, siekdama atkreipti dėmesį į moters padėtį karo metu. Vilniaus centre vaikščiojo moterys, kurių kūnai išraiškingai buvo ištapyti Ukrainos spalvomis, o piešiniai skleidė tam tikrą žinią.

„Šis metas verčia susimąstyti, ką išgyvena moterys Ukrainoje, kai jų vyrai kovoja. Moteris privalo pasirūpinti vaikais ir senoliais, ištverti visus baisumus ir netektis, alkti ir trokšti, ir dar būti prievartaujamai. Moteris aprauda žuvusius, bet nepasiduoda, nes joks priešas negali išrauti su šaknimis jos vidinės stiprybės“, – kalbėjo menininkė, kuriai performansai su gyvais žmonėmis, kurių ištapyti kūnai skleidžia tam tikrą žinią išoriniam pasauliui, nėra naujiena.

Prieš trejus metus S. Broks kartu su keliasdešimt menininkų iš įvairių pasaulio šalių, tokių, kaip JAV, Pietų Korėjos, Prancūzijos, Švedijos, dalyvavo pasauliniame Body painting konkurse, kur kamufliažo kategorijoje pelnė 6-tą, o makiažo 12-tą vietas.

„Kamufliažo tapyba yra toks būdas, kai modelis paslepiamas aplinkoje – miesto infrastruktūros, augalijos, arba tampa meno kūrinio dalimi. Sėkmė labai stipriai priklauso nuo to, kokią užduotį gausi: jeigu tenka atspindėti aplinką, gamtą, užduotis yra labai sunki, nes gamta yra tobula, ir ant kūno atkurti jos kūriniją gana sudėtinga“, – pasakojo Simona.

Jai itin įsiminė dailininkės Monishos Modestos Boti surengtas projektas, kai pati menininkė pasislėpė paveiksle – tapo jo dalimi.

Kūno tapymo meistrei S. Broks – darbymetis filmavimo aikštelėje.

Tapo kūną – taiko į sielą

Kraštietė neslėpė, kad darbas grožio industrijoje yra savotiškai alinantis, reikalaujantis ištvermės ir psichologinio pasirengimo – kino aikštelėse ant kojų tenka praleisti po 12 valandų. O modelis ar klientas privalo pasitikėti meistru: „Tapai kūną – ir tartum taikai į sielą“, – akcentavo meistrė.

Kad pats nebūtum nervingas, o klientai pasitikėtų tavimi, ji sakė, nuolat sportuojanti, užsiimanti Rytų kovos menais ir mėgstanti irklenčių sportą – su irklentininkų bendruomene „Sup Lietuva“ dalyvauja varžybose ir net maratone.

Panirusi į savitą kūrybos ir grožio sritį, S. Broks sakė šiandien esanti labai laiminga: „Kurti gyvenimą man yra didelis džiaugsmas. Ir labai svarbu yra rasti ramybę su savimi“, – akcentavo ji.

Į grožio industriją moteris atėjo sąmoningai to norėdama, būdama 32-jų ir praėjusi įvairius gyvenimo universitetus. Susirgus mamai, Simona neslėpė, 12-kos išvyko gyventi į kaimą pas močiutę. Tuomet labiausiai ir pasireiškė jos meniniai gabumai, galbūt – įgimti, nes mama buvo lėlininkė, siuvo ir mezgė lėles.

Monisha Modesta Boti

Nuo juodo karatė diržo – iki Prezidentės apsaugos

Baigusi gimnaziją, įstojo į Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos vizualinio dizaino katedrą, studijavo grafiką, skulptūrą, tapė paveikslus, rengė jų parodas. Tuo pat metu greta meno jos gyvenime ėjo ir sportas: ji treniravosi karatė – įgijo 4-to dano juodą diržą.

Tačiau per ekonominę krizę meninė veikla sustojo, 2007–2008-aisiais ji išvyko į užsienį, ištekėjo ir su vyru Robertu įkūrė klubą, vedė mokymus – tapo Taichi kovos menų instruktore.

Grįžusi į Lietuvą, laimėjo konkursą ir dirbo Vadovybės apsaugos departamente – per 5-erius metus jai teko saugoti ir Prezidentę Dalią Grybauskaitę, ir Seimo aplinką.

„Visą laiką – įtampa, juodi drabužiai, komandinis darbas. Mano širdis verkė: ilgėjausi meno, grožio. Supratau, kad turiu kažką keisti: kai sugrįžau į kūrybos pasaulį, man buvo per 30. Bet šiandieną drąsiai galiu sakyti – niekada nevėlu, galima bet kada ryžtis keisti gyvenimą, profesiją. Svarbiausias pirmas žingsnis – išdrįsti pradėti. Grožio pasaulyje tam iš pradžių yra kursai, o po to semi iš savęs tai, kas Kūrėjo įdėta, kuo esi apdovanotas“, – filosofiškai kalbėjo menininkė.

Vilniuje savo meninius polėkius realizuojančios kraštietės Simonos Broks darbai.

Svajonės pildosi su kaupu

Besimokydama grožio paslapčių ir technikos, Simona išsiskyrė savitu stiliumi, todėl, 2018-aisiais jai baigus mokymus, buvo pakviesta į dvi grožio mokyklas kūno tapybos ir grimo meno mokyti kitus.

Šiandien, kalbėjo džiugesio kupina S. Broks, jos lūkesčiai viršija svajones: „Iš gyvenimo gavau labai daug. Prieš kelerius metus negalėjau nė pasvajoti, kad būsiu čia, dirbsiu su įžymiais žmonėmis, susikursim abipusio pasitikėjimo santykį. Mano patirtis rodo, kad reikia klausytis, ko nori širdis, imtis veiklos ir tuomet svajonės pradeda pildytis. Lyg atpildas už ryžtą. Kartais pajuokauju, kad dabar mano svajonė – Holivudas. Bet jei imtų ir išsipildytų šioji?“ – retoriškai ir pajuokaudama pati savęs klausė moteris.

Vasaromis pailsėti, o ir šiaip per didžiąsias šventes, gimtadienius, ji sakė, vis grįžtanti į jai mielus Salantus, kur gyvena jos mama ir sesuo Laura, o brolis Vilius įkūręs savo verslą netoliese – Kretingoje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas