Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar žinote, kokios bus savivaldybių naujai išrinktų merų funkcijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gražėja dar viena erdvė

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2022-03-25

Palei antrą tvenkinį besidriekiantis takas netrukus bus užpiltas skalda.

„Atgimė ir visuomenei atsivėrė dar viena mūsų senojo dvaro parko dalis“, – taip šiomis dienomis sušvitusią erdvę palei antrą tvenkinį pietų pusėje apibūdino Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė.

Iškirto 56 medžius „ligonius“

Direktorės žodžiais, be pinigų apskritai jokio grožio nei eksterjere, nei interjere nesukursi, todėl svarbu nuoseklus projektų finansavimas. Parko želdiniams sutvarkyti iš Aplinkosaugos programos Kretingos rajono savivaldybė skyrė 10 tūkst. eurų. V. Kanapkienė pasidžiaugė ne tik Savivaldybės administracijos, rajono politikų požiūriu, bet ir parko želdinius tvarkiusios bendrovės „Raguvilė“ vadovo Virginijaus Brazausko bei šios įmonės darbininkų atsakingumu – visi suplanuoti darbai atlikti laiku ir kokybiškai.

Tvarkomoje parko dalyje buvo išnaikintas menkaverčių krūmų šabakštynas, gavus leidimus, iškirsti 56 medžiai, daugiausia uosiai, sergantys vadinamąja uosių džiova, išrauta daug kelmų.

„Bet dar yra čia kas veikti – rudenį tą plotą norime išvalyti, išfrezuoti, sulyginti taip, kad vėliau būtų galima čia mechanizuotai šienauti. Tam reikėtų dar maždaug 3 tūkstančių eurų“, – teigė V. Kanapkienė. Patys muziejaus darbuotojai, anot jos, taip pat nesėdi sudėję rankų – šį penktadienį ketina organizuoti talką, rinks šakas, akmenis.

Muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė atviravo dėl neva be gailesčio kertamų medžių paprastai sulaukianti gyventojų priekaištų, o šiuokart – tyla.

„Galbūt žmonės jau pradeda suprasti, kad sveikų medžių niekada nekirstume, o kai nulūžusius arba gyvybės netenkančius „ligonius“, per smarkius vėjus neretai grasinančius ir savaime nuvirsti, pašaliname – tik visiems į naudą. Ar atsodinsime? Bus matyti. Parkas yra parkas, tai – ne miškas, kad medžiai augtų labai tankiai“, – paaiškino ji.

Jurgita Tertelienė ir Kostas Razgaitis neabejojo, kad sutvarkytą dvaro parko erdvę prie antro tvenkinio kretingiškiai ir miesto svečiai pamėgs dar labiau.

Pagerins infrastruktūrą

Ūkio skyriaus vedėjas Kostas Razgaitis patikslino: vis dėlto šiaurinėje tvenkinio pusėje gyvenančių kretingiškių skambučių buvo sulaukta. „Jie teiravosi, kodėl parko želdinius tvarkome tik iš pietinės tvenkinio pusės. O juk, kad ir norėtume, negalime vienu sykiu ir iš tų pačių lėšų aprėpti visko“, – sakė jis.

Parko vietos palei antrą tvenkinį visuomenei dar patrauklesnės taps pagerinus infrastruktūrą: ruošiamasi pastatyti suolelių, atėjusiems išsimaudyti – persirengimo kabiną, skalda bus užpiltas takas, padaryti bordiūrai – šiems darbams, kurie bus pradėti netrukus, rajono Savivaldybė skyrė 30 tūkst. eurų.

Muziejus tradiciškai pasitiko ir šią pasaulinę Žemės dieną, kuri minima kovo 20-ąją: kuopti dvaro parką padėjo mažieji bičiuliai – Marijono Daujoto progimnazijos trečiokai.

„Ne tik iškėlėme naujų inkilų paukščiams, bet iš po krūmų surinkome pilną traktoriaus priekabą šiukšlių. Liūdniausia, kad radome primėtytų ir daug maišiukų su šunų ekskrementais. Kam tada šeimininkai augintinių „kakučius“ ir renka, jeigu iki čia pat esančių šiukšlių dėžių nenuneša?“ – stebėjosi J. Tertelienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas