Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kultūra ir sportas turėtų būti atsieti nuo politikos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Senąjį miesto parką sutvarkys pavasarį

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2022-03-25

Senajame Kretingos miesto parke atnaujinami 7 takai, o centre, kur jie susibėga, suformuota apskrita poilsio zona.

Prie Kretingos miesto stadiono dar prieškariu įkurtą senąjį parką konkursą laimėjusi įmonė „Kretingos komunalininkas“ ėmėsi tvarkyti dar pernai rudenį. Peržiem įšaldyti darbai buvo atnaujinti šį pavasarį, tačiau išvažinėtas ir išraustas parkas sukėlė kai kurių kretingiškių pasipiktinimą. Senojo parko tvarkymo darbai turi būti užbaigti per šį balandį ir, tikėtina, atsinaujinęs parkas taps dar viena kretingiškių pamėgta poilsio vieta.

„Dar praėjusį rudenį paklojo takus trinkelėmis, bet pastebėjau, kad darbus atliko paskubomis ir nekokybiškai. Sportuoju, ir, eidamas tomis trinkelėmis, vis už jų užkliūdavau. Dabar gi matau, kad tas trinkeles ardo ir vėl kloja iš naujo. Kodėl taip neracionaliai naudojami pinigai ir kas atsako už nekokybiškai atliktus darbus? Klausiau darbininkų, jie atsakė, kad tai – rajono politikų nurodymas“, – kalbėjo į redakciją paskambinęs kretingiškis.

Kretingos miesto seniūnės Gintarės Liobikienės žodžiais, senasis miesto parkas yra tvarkomas iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos skirtų lėšų, bendra šio projekto vertė – per 216 tūkst. Eur.

„Pernai reikėjo įsisavinti 95 proc. lėšų, dėl to darbai ir buvo pradėti dar praėjusį rudenį – paklotas pagrindas takams. Tačiau peržiem oro sąlygos buvo nepalankios, pašalas iškilnojo trinkeles, dabar rangovas taiso broką, kuris pasimatė pavasarį. Tačiau, atsakant į skaitytojo pastebėjimą, mokėti už darbą rangovui antrąkart tikrai nereikės – jis atsako už savo darbų kokybę“, – kalbėjo G. Liobikienė.

Jos žodžiais, trinkelėmis senajame parke iškloti 7 takai, kurių bendras ilgis – 900 m, plotas – 2,5 tūkst. kv. m. Tokiomis pat trinkelėmis bus išklotas takas nuo Savanorių gatvės ligi parko takų, – šiuo metu išraustas pėsčiųjų takas trukdo gyventojams praeiti iš miesto iki ligoninės.

Tačiau šie nepatogumai yra laikini: pasak seniūnės, per kovą–balandį parko renovacijos darbai bus visiškai užbaigti – bus baigti kloti takai, įrengtas naujas apšvietimas, pastatyti suolai, o prie jų – šiukšliadėžės, parke užsėta žolė.

Įmonės „Kretingos komunalininkas“ vadovas Rimantas Žiaušys, paklaustas, kodėl taip stipriai išvažinėta visa senojo parko teritorija, atsakė, kad įvažiuoti į parką yra gana sudėtinga: esant intensyviam eismui Žemaitės alėjoje, bet iš jos nesant įvažiavimo į parką, darbus vykdančiam transportui įmanoma įvažiuoti tik iš stadiono pusės.

„Per mėnesį bus ištaisytas brokas, sutvarkyta teritorija, o kretingiškiai, kurie šiandien kritikuoja ir dedasi išmanančiais tvarkybos specialistais, džiaugsis naująja poilsio erdve“, – kalbėjo seniūnė.

Paklausta, ar senajame parke bus atsodinti medžiai, ji atsakė, kad šis parkas dendrologų ir taip laikomas tamsia erdve, todėl medžių jame tikrai nesodins, tik – žydinčius krūmus, kurie suteiks parko erdvėms jaukumo ir patrauklumo. „Tačiau tai – ne šio projekto dalis, ateityje senajame parke esame numatę ir įvairių interaktyvių veiklų“, – tvirtino G. Liobikienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas