Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 21 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Riflis“ – auganti metalo konstrukcijų įmonė Kretingoje

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2021-12-07
Arūnas Kažukauskas, įmonės „Riflis" vadovas

Armatūros karkasus gręžtiniams pamatams, vėjo jėgainių, uostų krantinių poliams, pamatų rostverkams, galvenoms, kolonoms, sijoms, armatūros tinklus Kretingoje gaminanti uždaroji akcinė bendrovė „Riflis“ kiekvieną mėnesį apdirba nuo 300 iki 500 tonų metalo ir savo gaminiais aprūpina didžiąsias Vakarų Lietuvos regiono statybas, dalį produkcijos realizuoja visoje Lietuvoje.

„Riflio“ pagamintos armatūros konstrukcijos Kretingoje panaudotos statant Kretingos sporto ir sveikatingumo kompleksą, „Rimi“ prekybos centrą, neseniai palei geležinkelį sumontuotoje garsą izoliuojančioje sienoje. Klaipėdoje PET granulių ir plastiko gamyklų, prekybos, paslaugų centrų, kaip antai „Studlendas“, kitų stambių objektų uostamiestyje, visame pajūryje ir regione statyboje.

„Eksportuojame nedaug ir patys tuo neužsiimame, mūsų gaminius į užsienį perparduoda kiti“, – apie produkcijos realizaciją kalbėjo bendrovės „Riflis“ steigėjas ir vadovas Arūnas Kažukauskas.

Įmonės cechuose darniai dirba robotai...

„Riflio“ 35 darbuotojų kolektyvas praėjusią liepą minėjo įmonės veiklos 15 metų sukaktį. A. Kažukausko patirtis metalo apdirbimo srityje siekia 20 metų. Aplinkosaugos inžinieriaus išsilavinimą turintis A. Kažukauskas prieš pradėdamas šį savo verslą dirbo samdomu gamybos direktoriumi viename Klaipėdos regione veikusiame armatūros serviso centre, kurį buvo įsteigęs verslininkas iš Vokietijos.

Pastarųjų metų „Riflio“ metinė apyvarta siekia 3–4 mln. eurų. Įmonė šiandieną turi du gamybos cechus Tiekėjų ir Pasieniečių gatvėse, kurių bendras plotas 2 tūkst. kv. metrų. Pasieniečių gatvėje paklojo pamatus dar vienam 1200 kv. metrų cechui. „Nebetelpame esamoje gamybinėje bazėje, todėl vos pagaminę, iškart turime išvežti“, – teigė A. Kažukauskas. „Riflis“ ne vien gamybinius plotus plečia, investuoja ir į technologinę pažangą – gamybos našumą dvigubai padidino įsigyti 2 robotai. Kalbėdamas apie technologinės pažangos svarbą įmonės veiklos rezultatams, A. Kažukauskas akcentavo ir viso kolektyvo indėlį. Cechuose dirba vien vyrai. „Visi vietiniai. Kolektyvas ne senas, nuo 30 iki 50 metų amžiaus, pastovus“, – darbuotojais pasidžiaugė vadovas. Įmonėje beveik nuo pat veiklos pradžios dirba broliai Kęstas ir Justinas Malonės. Abu darbėniškiai, kaip ir A. Kažukauskas. „Mano tėvas ir jų tėvas buvo elektrikai, taip pat kartu dirbo anais laikais, tad darbas mūsų šeimas vienija jau kokius tris dešimtmečius“, – apie sąsajas su darbuotojais pasakojo verslininkas.

...ir žmonės.

„Riflis“ patyrė ir sunkmetį. „2008 metais įsikėlėme į patalpas Pasieniečių gatvėje ir vos nebankrutavome“, – krizę prisiminė A. Kažukauskas. Tuomet įmonę išgelbėjo visos Kažukauskų šeimos solidarumas ir santaupos. Iššūkių versle netrūksta ir šiandieną. Gamybai reikalingą žaliavinį metalą, kurį iš Rygos gabena sunkvežimiais, įmonė gauna iš Rusijos, Baltarusijos – valstybių, su kuriomis Vakarų valstybių, taip pat Lietuvos santykiai yra ganėtinai įtempti. „Stengiamės nelikti be atsargų, užsakome pusmečiui į priekį“, – aiškino A. Kažukauskas.

„Riflis“ – aplinkai draugiška įmonė. Cechuose įrengti dūmų valymo filtrai surenka ir visas kenksmingas kietąsias daleles. Ant gamybinių patalpų Pasieniečių gatvėje stogo sumontuotos saulės baterijos. Vasarą, saulėtą metą jos pagamina nemažą dalį ceche sunaudojamos elektros energijos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas