Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Komentarų topas

Vilius ADOMAITIS

Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Šią savaitę nepalankaus Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) spendimo sulaukęs Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys, Finansų ir inovacijų komiteto pirmininkas Dovydas Bajoras, mano nuomone, pademonstravo polinkį taikyti dvigubus standartus, interpretuoti įstatymus taip, kaip naudingiau jam pačiam ir dėl asmeninio nusižengimo kaltę suversti kitiems.

Tokią nuomonę susidariau perskaitęs lapkričio 30 d. „Pajūrio naujienų“ interneto puslapyje publikuotą D. Bajoro straipsnį, kuriuo šis politikas, be kita ko, galimai siekė diskredituoti Savivaldybės Antikorupcijos komisiją ir visuomenės akyse sumenkinti ne tik jos narių kompetencijas, bet ir sukelti nepagrįstų abejonių kolegialiai priimamų sprendimų korektiškumu.

Tokios nuomonės priežastys kelios. Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo paskirtis – užtikrinti, kad, priimant sprendimus, pirmenybė būtų teikiama viešiesiems interesams, ir užkirsti kelią kilti interesų konfliktams bei plisti korupcijai. Tai bene vienas svarbiausių teisės aktų, reglamentuojančių valstybės tarnautojų ir politikų elgesį. Tačiau panašu, kad D. Bajorui šio įstatymo nuostatos nėra pakankamai rimta priežastis vengti interesų konflikto, nes, anot jo: „Aš niekada nenusišalinu dėl formalumo be rimtos priežasties. Aš, kaip Finansų ir inovacijų komiteto pirmininkas, tikrai nenusišalinsiu nuo biudžeto svarstymų...“. Drįsčiau teigti, kad D. Bajoras tokiais pasisakymais galimai bando sukelti abejones įstatymo viršenybe ir pateisinti korupcinio pobūdžio elgesį, taip pat tiek visuomenei, tiek kolegoms rodo nederamą pavyzdį.

Be to, privalau paneigti politiko paskleistą tiesos neatitinkančią informaciją, kad Antikorupcijos komisija Kretingos rajono kultūros centro viešaisiais pirkimais ėmė domėtis po to, kai, kaip rašo pats politikas, „Giedrius Petreikis Facebook‘e pradėjo kelti klausimą, o gal ir D. Bajoras kažką pažeidė?“ Tai – melagiena, nes kaip Antikorupcijos komisijos pirmininkas sureagavau į „Pajūrio naujienų“ interneto puslapyje po straipsniu pasirodžiusius komentarus, kurie visuomenėje sukėlė abejonių dėl Kultūros centro vykdytų garso aparatūros viešųjų pirkimų, nes konkurse dalyvavo ir laimėjo su Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariu Dovydu Bajoru susijusi įmonė UAB „ProDJ“.

Na, ir galiausiai, rajono gyventojus, tuo pačiu ir D. Bajoro rinkėjus, kuriems buvo adresuotas minėtas politiko straipsnis, noriu informuoti, jog Antikorupcijos komisija, organizuodama darbą, siekia maksimalaus objektyvumo ir nešališkumo. Vadovaudamiesi Kretingos rajono savivaldybės Antikorupcijos komisijos nuostatų 9.4 punktu, D. Bajorą tris kartus kvietėme atvykti į posėdį tikėdamiesi iš pirmų lūpų išgirsti jo poziciją ir patikslinti aplinkybes, dėl kurių šis politikas dabar jau Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos yra pripažintas pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą. Nepaisant kvietimo ir, atrodytų, politikams privalomo etiško elgesio, D. Bajoras visus tris kartus atsisakė dalyvauti posėdžiuose ir atsakyti į komisijos narių klausimus bei pateikti su jo asmeniu susijusią informaciją nuostatų 19 punkte nustatyta tvarka. Pirmą kartą motyvavęs prasta savijauta po skiepo, vėliau pagrįstų argumentų, kodėl nedalyvaus posėdyje, D. Bajoras nepateikė. Tiesa, teisybės dėlei paminėsiu, jog tą pačią dieną, kai prasta savijauta tapo priežastimi neatvykti į Antikorupcijos komisijos posėdį, ji D. Bajorui nesutrukdė susitikti su žurnalistais ir duoti interviu TV3 žinioms.

Beje, verta paminėti, kad VTEK situacijos aiškinimosi ėmėsi remdamasi mano atskirąja nuomone. Nes apibendrinusi surinktus duomenis, dauguma Antikorupcijos komisijos narių nusprendė nesikreipti į VTEK ir perduoti surinktą informaciją tik Savivaldybės Etikos komisijai. Pastaroji D. Bajoro elgesyje nusižengimų neįžvelgė ir taip jau ne pirmą sykį įrodė galimai tendencingą vengimą imtis sąžiningo situacijos nagrinėjimo. O kartu sukėlė abejonių ir savo nešališkumu.

Skubėdamas viešai pateikti savąją įvykių versiją, D. Bajoras rajono gyventojus ir rinkėjus pakvietė susipažinti tik su glausta ir apibendrinta VTEK sprendimo informacija. Kažkodėl nelaukė išsamaus komisijos protokolo pasirodymo, kurį su visomis šios istorijos detalėmis galima rasti čia: https://pinreg.vtek.lt/app/vtek-sprendimai /244?fbclid=IwAR3ePlDe7Cjw_nAXzvUv8b1njAGk06v3BPdKH3EROkwQoDai8VMHrN0YHOw


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas