„7bet-NKL“ naujienos

• 2021-11-23

Lapkričio 18 d. „Kretingos“ komanda pirmosiose „7bet-NKL“ (Nacionalinės krepšinio lygos) tarpusavio rungtynėse 73:86 (18:28; 18:20; 19:21; 18:17) nusileido Vilkaviškio „Perlo“ (8 pergalės, 6 pralaimėjimai) komandai. Varžovai nesvetingai sutiko „Kretingą“ ir jau I kėlinį įgijo dviženklę persvarą, o II kėlinį ją beveik padvigubino (18 min. 30:48). Intriga šiose rungtynėse net nekvepėjo, šeimininkai nė karto kretingiškiams neleido išsiveržti į priekį ir iškovojo įtikinamą pergalę.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Rokas Šimkevičius (2/3 tritaškiai, 6 atk. kamuoliai) ir Eimantas Žilius (5/7 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai) – po 16, Domininkas Matutis (3/4 tritaškiai) ir Rytis Zabita (10 atk. kamuolių, 17 naud. balų) – po 11, Edgaras Preibys, Haroldas Saprykinas ir Spencer’is Mitchell’as (6 atk. kamuoliai) – po 5, Aidas Viskontas (2/2 dvitaškiai, 6 rez. perdavimai, 10 naud. balų) – 4, Ugnius Kvietkauskas ir Matas Staponas.

Lapkričio 19 d. antrosiose tarpusavio rungtynėse Vilkaviškyje pajėgesni buvo Arimanto Mikaločiaus treniruojami „Kretingos“ krepšininkai, 102:96 (29:24; 27:23; 18:22; 28:27) palaužę varžovus ir nutraukę keturių pralaimėjimų seriją. Vos septyniese rungtyniavę „Kretingos“ krepšininkai, vedami 15 taškų per pirmą rungtynių pusę pelniusio Ryčio Zabitos, po dviejų kėlinių pirmavo 9 taškais (56:47). Trečią kėlinį „Kretingos“ komandai pavyko įgyti ir 16 taškų persvarą (24 min. 65:49), o po trijų kėlinių komandas skyrė 5 taškai (74:69). Ketvirtą kėlinį varžovams vis dėlto pavyko atkurti intrigą, po pelnyto varžovų dvitaškio komandas skyrė jau tik 3 taškai (84:81), vis dėlto „Kretinga“ rado jėgų atlaikyti varžovų šturmą ir iškovojo savo penktą šio sezono pergalę. Po šios pergalės kretingiškiai ir toliau turnyro lentelėje dalinasi IX–X vietomis su Mažeikių komanda. Šį savaitgalį Kretingos komandoje debiutavo ir puolėjas Spencer’is Mitchell’as, kuris prieš tris sezonus jau rungtyniavo Palangos „Kuršių“ komandoje ir per pirmąsias dvejas rungtynes užfiksavo 6 taškų ir 4 atkovotų kamuolių vidurkius.

„Kretinga“: Rytis Zabita (11/11 dvitaškių, 9 atk. kamuoliai, 31 naud. balas) – 24, Aidas Viskontas (4/8 dvitaškiai, 5/6 baudos, 5 atk. kamuoliai, 7 rez. perdavimai) – 19, Edgaras Preibys (2/4 tritaškiai, 7 atk. kamuoliai, 20 naud. balų) – 16, Haroldas Saprykinas (2/2 tritaškiai, 6/7 baudos, 19 naud. balų) ir Domininkas Matutis (4/4 tritaškiai) – po 14, Eimantas Žilius (2/3 tritaškiai, 5 rez. perdavimai) – 10, Spencer’s Mitchell’as – 7.

„Kretingos“ komandos vyr. trenerio A. Mikaločiaus komentaras: „Pirmosiose rungtynėse nesustabdėme varžovų greito puolimo, jau pirmą kėlinį paleidome juos į priekį ir priartėti buvo labai sunku. Nors antrosiose rungtynes ir praleidome daugiau taškų negu per pirmas, bet įsivėlėme į puolimo lenktynes, kuriose jautėmės puikiai ir, geriau sužaidę rungtynių pabaigą, pasiėmėm svarbų tašką. Įdomus ir išskirtinis savaitgalis, jau vien todėl, kad turėjome nakvynę, rytinę treniruotę ir poilsį prieš varžybas – puikias sąlygas joms pasirengti suteikė Vilkaviškio komanda.“

Savo ruožtu Palangos „Kuršiai“ du kartus išbandė jėgas su Klaipėdos „Neptūnu-Akvaservisu“ (3 pergalės, 9 pralaimėjimai). Pirmosiose tarpusavio rungtynėse lapkričio 18 d. išvykoje 77:87 (15:18; 20:18; 15:25; 27:26) pajėgesni buvo varžovai. Be rezultatyviausio lygos žaidėjo D. Hanes’o žaidę „Kuršiai“ po II kėlinių buvo atsilikę tik 1 tašku – 35:36, bet po pertraukos klaipėdiečiai sugebėjo įgyti dviženklį pranašumą, kurį išlaikė iki pat susitikimo pabaigos.

Palangos „Kuršiai“: Tadas Kararinas (4/6 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 6 atk. kamuoliai) – 19, Laurynas Mikalauskas (7/11 dvitaškiai) – 16, Ernestas Jaškus (7/8 baudos, 5 rez. perdavimai) – 15, Vidmantas Užkuraitis (4/10 tritaškiai, 4 rez. perdavimai) – 12, Tadas Budrys (4 atk. kamuoliai) – 2, Justas Žiubrys (2 naud. balai).

Lapkričio 20 d. Palangoje ir vėl pergalę šventė uostamiesčio komanda, 62:64 (17:21; 16:23; 21:13; 8:7) po atkaklios kovos privertusi pasiduoti jau aštuntą nesėkmę iš eilės patyrusius P. Šakinio auklėtinius. Klaipėdos komanda, pralaimėjusi devynias pirmąsias rungtynes, dabar iškovojo trečią pergalę paeiliui, bet vis dar užima paskutinę – XIV – vietą. Šių rungtynių II kėlinį svečiai įgijo didžiausią rungtynėse 15 taškų persvarą (17 min. 24:39), bet geras III kėlinys leido „Kuršiams“ sugrįžti į vėžes. Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei rezultatas buvo lygus, bet varžovai po L. Kreišmonto dvitaškio išsiveržė į priekį ir, kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo paskutiniai rungtynių taškai, nes kitoje aikštės pusėje D. Hanesas nepataikė iš po krepšio, varžovai savo atakoje nepelnė taškų, palikdami vilčių šeimininkams. Paskutinėje atakoje iniciatyvos ir vėl ėmėsi D. Hanesas, bet sudėtingas jo dvitaškis taip pat skriejo pro šalį.

Palangos „Kuršiai“: Herkus Kumpys (2/5 tritaškiai, 6/10 baudos, 7 atk. kamuoliai, 4 rez. perdavimai) – 16, Laurynas Mikalauskas (6/12 dvitaškiai, 11 atk. kamuolių) – 14, Derekas Hanesas (4 rez. perdavimai) – 10, Tadas Kararinas (2/5 tritaškiai) – 7.

Lapkričio 25 d. Kretingos komanda antra kartą išbandys jėgas su Mažeikių „Mažeikiais“ (5 pergalės, 9 pralaimėjimai), lapkričio 25 d. 18.30 val. Palangos „Kuršiai“ priims Šilutės „Šilutę“ (7 pergalės, 6 pralaimėjimai). Lapkričio 27 d. 19:30 „7bet-NKL“ savaitės rungtynėse „Kretingos“ ir Palangos „Kuršių“ komandos išbandys savo jėgas dar kartą.