Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Komentarų topas

Itin kompaktiški, lengvai valdomi ir daug priežiūros nereikalaujantys Nespresso kavos aparatai dabar puikuojasi ne vieno kavos mėgėjo namuose. Jo pagalba galima akimirksniu pasigaminti puodelį aromatingos kavos neįdedant daug pastangų – užtenka pasirinkti norimo skonio kavos kapsulę, įdėti ją į aparatą, paspausti mygtuką ir laukti kol puodelis prisipildys mėgstamos kavos. O tam, kad kasdien geriamos kavos skonis neatsibostų, Nespresso kapsulių asortimente galite rasti skirtingų prekinių ženklų, skonių bei skrudinimo lygių kavos pasirinkimą. Tad ką reikėtų žinoti prieš renkantis Nespresso kavos aparatams skirtas kapsules?

Kavos pupelių skrudinimo lygis nurodo kavos skonio intensyvumą

Skirtinguose regionuose auginami kavamedžiai brandina kavos uogas, kurios vėliau apdorojamos vienu pasirinktu būdu – drėgnu, pusiau drėgnu, sausu arba medaus metodu. Nors tai turi daug įtakos kavos pupelių skoniui, prie to prisideda ir skirtingi skrudinimo lygiai. Paprastai kavos pupelės yra skrudinamos lengvai, vidutiniškai arba stipriai. Nuo to priklauso kavos skonio intensyvumas bei aromatas. Tad renkantis Nespresso kapsules nepamirškite atkreipti dėmesį į kavos pupelių skrudinimo lygį.

  • Lengvai arba šviesiai skrudintos kavos pupelės pasižymi švelniu poskoniu, tačiau ragaujant galima pajusti ir subtilią rūgštelę.
  • Vidutinio skrudinimo kava yra šiek tiek saldesnė, pasižymi tiršta aukso spalvos puta ir labiau tinka didesniam juodos kavos puodeliui.
  • Stipriai skrudintos pupelės yra tamsios spalvos ir labiausiai tinka mėgstantiems intensyvų espresso kavos skonį. Stiprus skrudinimas kavai suteikia riešutinį, šiek tiek salsvą, bet kartu ir kartų skonį.

Kadangi kavos pupelių skrudinimo lygis turi daug įtakos kavos skoniui, svarbu išsiaiškinti, kokio intensyvumo ir skonio kavą mėgstate. Paprastai, pupelių skrudinimo lygis yra nurodytas ant kapsulių pakuotės, o perkant internetu – kavos aprašyme.

Kavos auginimo regionas

Kitas svarbus aspektas, kuris turi įtakos Nespresso kapsulėse esančios kavos skoniui – pupelių auginimo regionas. Pagrindiniai regionai, kuriuose auginama daugiausiai kavos yra Afrika, Azija ir Amerika. Šiose vietovėse oro sąlygos yra skirtingos, todėl ir kavos auginimo būdai bei jų poskoniai skiriasi.

Afrika – ryškus kavos skonis ir aromatas

Afrikoje užauginta kava paprastai pasižymi ryškiais ir stipriais poskoniais. Pavyzdžiui, Etiopijoje užauginta kava turi kriaušių, slyvų, įvairių gėlių, cinamono, citrinų, bergamočių ir persikų skonio natų. Tuo tarpu Kenijoje augintos ir apdirbtos kavos pupelės pasižymi didesniu rūgštumu ir stipriu aromatu. Čia vyraujantys pagrindiniai poskoniai yra greipfrutų, braškių, kakavos, įvairių gėlių bei žolelių.

Azija – saldesnis poskonis ir stiprus aromatas

Kadangi Azijos žemynas yra labai didelis, skirtinguose regionuose auginama kava pasižymi skirtingomis savybėmis. Galima išskirti kelis daugiausiai kavos auginančius Azijos regionus – tai Jemenas, Indija ir Indonezija. Jemene auginamos pupelės kavai suteikia cinamono, muskato ir šokolado poskonį, dėl to yra labai mėgstamos vietinių gyventojų. Indijoje auginama kava žinoma dėl intensyvaus ir aštraus vaisių skonio ir aromato. O Indonezijos kava beveik visada yra stipriai skrudinama, todėl jos skonis pasižymi saldumu, kartumu ir turi lengvą karamelinį poskonį.

Amerika – švelnus skonis ir subtilus saldumas

Amerikoje yra daug vietovių su derlingu vulkaniniu dirvožemiu, kuris idealiai tinka kavamedžiams augti. Tačiau kaip ir Azijoje, taip ir Amerikoje, skirtinguose regionuose užaugintos kavos uogos turi unikalius, tik jiems būdingus skonių profilius. Pavyzdžiui, Brazilijoje užauginta kava dažnai apibūdinama kaip saldi, švelni, karamelinė, žemės riešutų ir cinamono skonio. Kolumbijoje auginamos kavos pupelės yra panašaus skonio, tik jos auginamos mažuose ūkiuose, todėl gali šiek tiek skirtis dėl auginimo ir apdirbimo subtilybių. Bolivijos kava garsėja klasikiniu, švelniu skoniu su ryškia rūgštele ir subtiliu saldumu. Ragaudami šią kavą galite pajusti įvairių vaisių aromatus – nuo kriaušių, mandarinų, obuolių, iki abrikosų ar citrinos.

Ragaudami skirtingose pasaulio vietose užaugintą kavą, geriau pažinsite skirtingų kavos regionų skonių ir aromatų subtilybes bei galėsite lengviau atrasti jūsų poreikius atitinkančią kavą. Tačiau būtina paminėti, kad Nespresso kapsulėse dažnai naudojami kavos mišiniai – tai leidžia išgauti dar įdomesnius, skirtingiems žmonių poreikiams tenkinti skirtus skonius.

Draugiškos gamtai Nespresso kapsulės

Nors kavos kapsulės suteikia daug komforto – kapsulinis kavos aparatas nereikalauja daug priežiūros, o panaudotos kavos kapsulės gali būti tiesiog išmetamos į konteinerį, Nespresso siekia tvarumo ir rūpinasi, kad jų kuriami kavos produktai būtų ekologiški ir perdirbami. Dabar, Nespresso kapsulių asortimente galite rasti net trijų rūšių kapsules – pagamintas iš plastiko ir aliuminio, ekologiškas ir daugkartines.

Iš aliuminio ir plastiko gaminamos kapsulės lengva rūšiuoti – svarbiausia, kad prieš išmetant pakuotę atplėštumėte aliuminį kapsulės viršų, išmestumėte tirščius į buitinių atliekų ar komposto konteinerį, o plastiką ir aliuminį – į plastiko konteinerį. Ekologiškos Nespresso kapsulės yra biologiškai suyrančios, tad net išmetus jas į buitinį konteinerį nepadarysite didelės žalos gamtai. Be to, jos gali būti kompostuojamos.

Kita galimybė, leidžianti pasirūpinti mažesne tarša, yra daugkartinio naudojimo kavos kapsulės. Tokias Nespresso kapsules galite naudoti ne vieną kartą – įsigykite mėgstamą maltos kavos pakelį, kapsulę pripildykite norimu kiekių kavos, ją uždenkite ir įdėkite į kavos aparatą. Pagaminus kavą išmeskite tirščius ir praplaukite indelį – taip paruošite kapsulę tolimesniam naudojimui.

Taigi, Nespresso kapsulių pasirinkimas išties platus. Čia rasite ne tik skirtingų skonių, skrudinimo lygių kavą, bet ir gamtai draugiškus pasirinkimus. Nevaržykite savęs kasdien geriama, to pačio skonio kava. Išmėginkite švelniai, vidutiniškai ar tamsiai skrudintą kavą, degustuokite skirtingų regionų pupeles bei eksperimentuokite su skirtingais intensyvumo lygiais. O jeigu rūpinatės gamta – rinkitės ekologiškas arba daugkartines Nespresso kapsules. Leiskitės į neprilygstamą skonių kelionę kartu su Nespresso kapsulėmis!


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas