Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Komentarų topas
Latvių kompozitorius Ērikas Ešenvaldas

Prancūzų smuikininkas Filipas Grafinas

Lapkričio 20 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje vyks didelę intrigą žadantis II tarptautinio Eduardo Balsio jaunųjų kompozitorių konkurso finalas. Jam pasibaigus paaiškės konkurso laureatai.

Vieno žymiausių XX a. Lietuvos kompozitorių, profesoriaus Eduardo Balsio (1919–1984) atminimui skirto konkurso tikslas – skatinti šiuolaikinės muzikos prieinamumą, jaunųjų kompozitorių kūrybą ir tarptautinį kūrėjų bendradarbiavimą, vertinti ir apdovanoti geriausius muzikos kūrinius.

„Darbo buvo išties daug – klausyti, analizuoti, lyginti kūrinius tarpusavyje“ – pasakojo žiuri narys latvių kompozitorius Ērikas Ešenvaldas (Ēriks Ešenvalds). Jam antrino ir prancūzų smuikininkas Filipas Grafinas (Philippe Graffin): „Atrinkti kūrinius į finalą buvo ne tik sunku, bet ir be galo įdomu. Žavėjo jaunųjų kompozitorių kūrybiškumas“.

Konkursantai iš viso pasaulio

Belaukiant II tarptautinio Eduardo Balsio jaunųjų kompozitorių konkurso finalo organizatoriai atskleidė, kad buvo sulaukta daugiau nei pusė šimto partitūrų iš viso pasaulio, įskaitant ir tokias šalis, kaip Australija, Trinidadas ir Tobagas ar Brazilija. Tarptautinė konkurso žiuri į finalą atrinko tris jaunesniųjų kompozitorių (iki 21 metų) kūrinius, sukurtus Austrijos, JAV bei Kinijos atstovų, bei 10 pagrindinės kategorijos dalyvių (iki 35 metų) kompozicijų, atkeliavusių iš Prancūzijos, Sakartvelo, Turkijos, Lenkijos, JAV bei Kinijos. Į finalinį dešimtuką šiemet pateko ir du lietuvių autorių kūriniai. Visos finalui atrinktų kūrinių autorių pavardės ir šalys iki šiol yra įslaptintos. Siekiant skaidrumo, tarptautinės sudėties konkurso žiuri visų dalyvių partitūras gavo nuasmenintas – pasirašytas slapyvardžiu ir be jokių nuorodų į kūrėjo šalį.

Konkurso finale geriausius jaunųjų kompozitorių kūrinius atliks tarptautinės šiuolaikinės muzikos atlikėjų pajėgos. Tai Rygos kamerinis choras „Ave Sol“ (Latvija), kuriam vadovauja ir finale diriguos Andris Veismanis, Klaipėdos kamerinis orkestras, kuriam vadovauja Mindaugas Bačkus, o finale diriguos Robertas Šervenikas, taip pat styginių kvartetas „Chordos“, fortepijoninis trio „FortVio? bei Fortepijoninis kvintetas (Indrė Baikštytė, Ieva Sipaitytė, Vaida Paukštienė, Robertas Bliškevičius, Povilas Jacunskas).

Rygos kamerinis choras „Ave Sol“ (Latvija)

Premijos laureatams

Tarptautinio konkurso finalo metu bus paskelbti jaunesniųjų kompozitorių kategorijos laureatai bei išrinkti trys pagrindinių premijų laimėtojai. Už pirmąją vietą bus skirta 2000 eurų premija, antroji ir trečioji vietos bus įvertintos 1000 ir 500 eurų piniginiais apdovanojimais.

Konkurso vertinimo komisiją be jau minėto latvių kūrėjo Ē. Ešenvaldo ir prancūzų smuikininko F. Grafino taip pat sudaro lietuvių kompozitoriai Algirdas Martinaitis, Loreta Narvilaitė bei žiuri pirmininkas kompozitorius iš Izraelio Ayalis Adleris.

II tarptautinio Eduardo Balsio jaunųjų kompozitorių konkursą organizuoja VŠĮ „Ars & Sonoris“. Klaipėdos koncertų salė yra šio renginio partneris. Finalas bus tiesiogiai transliuojamas www.lrt.lt portale.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas