Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Komentarų topas
Palangoje posėdžiavęs Seimo Ekonomikos komitetas aptarė kurortui svarbius klausimus.

Praėjusią savaitę Palangoje įvykusiame išvažiuojamajame Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje, kuriam vadovavo jo pirmininkas Kazys Starkevičius ir dalyvavo nariai palangiškis Mindaugas Skritulskas, Andrius Kupčinskas, Jonas Pinskus bei Lukas Savickas, aptarti Palangai aktualūs Šventosios uosto statybos darbų finansavimo ir vėjo jėgainių parko jūroje projekto klausimai.

Susitikimas Palangoje pradėtas nuo vizito į Šventąją, kur Ekonomikos komiteto nariai su Palangos miesto meru Šarūnu Vaitkumi, mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu, Savivaldybės tarybos nariu Vaidu Šimaičiu ir Šventosios uosto direktoriumi Arūnu Pranckevičiumi aptarė Šventosios uosto statybos darbų finansavimo klausimus. Akcentavę, kad užbaigus šiuo metu vykdomus žvejybos infrastruktūros plėtros darbus, kitas būtinas etapas – uosto molų statyba, ir šiam tikslui būtina rasti finansavimą, Palangos miesto savivaldybės atstovai paprašė Ekonomikos komiteto pateikti siūlymą valstybės biudžete trejus metus iš eilės molų statybai numatyti dalį reikiamų lėšų.

Seimo Ekonomikos komiteto nariai pritarė, kad Šventosios uostas yra labai svarbus projektas, jis galėtų tarnauti ne tik priekrantės žvejams ar pramogoms, bet ir krašto apsaugai, gelbėjimo darbams, kitoms reikmėms. Atstačius Šventosios uostą, paspartėtų kitų infrastruktūros objektų plėtra Šventojoje, ir į uosto statybas investuotos lėšos greitai sugrįžtų kitu pavidalu.

Apsilankę Palangos oro uoste, kur jiems buvo pristatyti praėjusį mėnesį baigti oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos darbai, Kurhauze posėdžiavę Ekonomikos komiteto nariai,  be kitų klausimų, aptarė ir vėjo jėgainių parko jūroje ties Palanga projektą. Aptariant šį kausimą, posėdyje taip pat dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, Savivaldybės tarybos Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas Dainius Želvys, šio komiteto nariai V. Šimaitis ir Tomas Žulkus.

Meras Š. Vaitkus patikino, kad Palangos miesto savivaldybė nėra nusiteikusi prieš vėjo jėgainių statybą jūroje, tačiau akcentavo, kad Palangos ir ne tik Palangos bendruomenė reiškia didelį susirūpinimą dėl planų jėgaines statyti 29,5 km atstumu nuo kranto. „Pagal turimus skaičiavimus, tokiu atstumu nuo žemyninės dalies nutolusios vėjo jėgainės nuo kranto būtų matomos plika akimi, ir tai kelia nerimą, bendruomenės nepasitenkinimą. Palangos miesto savivaldybės nuomone, saugant Lietuvos pajūrio kraštovaizdį, jėgainės turi nesimatyti nuo kranto. Lietuva turi labai nedaug pajūrio, tad Palangoje, kur atostogauja didžioji dalis Lietuvos gyventojų, o taip pat – svečiai iš užsienio, nuo jūros tilto žmonės turėtų grožėtis saulėlydžiais, o ne horizonte matomomis vėjo jėgainėmis. Todėl dar kartą kartojame Savivaldybės prašymą, kurį jau esame išsakę Energetikos bei Aplinkos ministerijoms – vėjo jėgaines reikia planuoti tokius atstumu, kad jų nuo kranto nesimatytų“, – sakė Š. Vaitkus.  

Ekonomikos komiteto nariai išklausė Savivaldybės siūlymus ir sutiko, kad reikia ieškoti visas puses tenkinančių sprendimo būdų.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas