Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Festivalio „Dainoje tautos dvasia“ rengėjai chorinės muzikos mėgėjams Kretingos katalikų bažnyčioje padovanojo aukšto lygio šventę profesionalumo prasme.

Nors koronaviruso pandemija išskirtinai koreguoja kultūros darbuotojų planus, darbus, idėjas, dar pernai sumanytas ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 145-osioms gimimo metinėms Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ suplanuotas festivalis „Dainoje tautos dvasia“ vis dėlto įvyko. Įvyko Kretingoje, katalikų bažnyčioje, į kurią susirinkę chorinės muzikos mėgėjai, deja, išgirdo ne visą žadėtąjį repertuarą.

„Labai gaila, tačiau festivalio išvakarėse sužinojome, kad dėl tų pačių pandemijos aplinkybių į festivalį neatvyks Lietuvos kariuomenės pučiamųjų instrumentų orkestras, turėjęs atlikti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfoninę poemą „Miške““, – apgailestavo Kretingos rajono kultūros centro kamerinio choro „Kristale“ vadovė, bendrijos „Aukuras“ tarybos narė, viena festivalio organizatorių Kristina Rimienė, pasidžiaugusi, kad situaciją vis dėlto pavyko išgelbėti – akomponuoti chorams prie klavinovos Kretingos bažnyčioje sėdo koncertmeisterė Justė Šilaitė.

Festivalio, suvienijusio Žemaitijos krašto chorus, koncertai įvyko Klaipėdoje, Kretingoje, Palangoje ir, organizatorių teigimu, turėjo didelį pasisekimą, žinoma, kiek tai įmanoma esamomis aplinkybėmis.

„Renginio tikslas – ne tik bendradarbiauti, bet ir propaguoti chorinę muziką. Ji, kaip rimtesnės ir sunkesnės muzikos žanras, turi ir suranda savo klausytoją, kuris savo reiklumu ir šio žanro išmanymu priverčia chorus siekti meistriškumo ir profesionalumo. Be to, chorus suvienija ir kūrybinis bendradarbiavimas, ir galimybė pasirengti būsimoms Dainų šventėms“, – savo pastebėjimus išsakė Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus, taip pat nelikęs nuošaly festivalio organizacinių rūpesčių. Jo nuomone, apskritai kiekvienas žanras turi turėti vienokį ar kitokį stambesnį, gausesnį renginį, kuriame ir atsiskleidžia žanro ypatumai, jo patrauklumas.

Kretingos rajono Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė neabejojo: tai, kad festivalis neaplenkė ir Kretingos, turi simbolinę prasmę, kadangi Kretingoje – gilios chorinio dainavimo tradicijos, čia – tų tradicijų užauginta auditorija, žiūrovas, kuriam jau reikia aukštos kokybės, gerų koncertų. „Kas girdėjo, pajautė – tryško audra iš tų žmonių, kurie atliko festivalio programą. Ir prie viso to dar – įspūdinga Kretingos katalikų bažnyčios akustika“, – emocijų neslėpė D. Činkienė, akcentuodama, kad toks chorinės muzikos festivalis turi tapti nenutrūkstama Kretingos miesto ir rajono tradicija.

Festivalio vyriausiasis dirigentas – Tomas Ambrozaitis (antras iš kairės), stovėjęs prie Kretingos rajono kultūros centro kamerinio choro „Kristale“ ištakų.

Festivalio dalyviai – be Kretingos kamerinio choro „Kristale“, Klaipėdos miesto kultūros centro „Žvejų rūmai“ mišrus choras „Cantare“ (vad. Artūras Dambrauskas, chormeisteris Ramūnas Baršauskas), Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mišrus choras (vad. Jolanta Vyšniauskienė), Klaipėdos universiteto mišrus choras „Pajūrio aidos“ (vad. Algirdas Šumskis), Palangos kultūros ir jaunimo centro kamerinio choro (vad. Edmundas Jucevičius) – atliko ne tik M. K. Čiurlionio harmonizuotas lietuvių liaudies dainas, bet ir vieną sudėtingiausių jo kūrybos kūrinių kantatą „De Profundis“, diriguojamą Klaipėdos muzikinio teatro vyriausiojo dirigento Tomo Ambrozaičio.

„Mums tai – didelė garbė, nes Tomas Ambrozaitis stovėjo prie choro „Kristale“ ištakų, kolektyvui vadovavo 10 metų, ir dabar su mumis susitinka jau kitame amplua“, – kalbėjo „Kristale“ vadovė K. Rimienė, pasidžiaugusi ir choristų pastangomis, be kurių mėgėjų kolektyvui būtų neįmanoma įveikti sudėtingų didelės apimties kūrinių.

Festivalis, anot jos, choristams suteikė nepaprastai daug gerų emocijų, o galimybė dalyvauti festivalio koncertuose visų juose dalyvaujančių chorų dainininkus tarsi telkia į vieną nuoširdžios ilgalaikės bendrystės kumštį. „Tas pats vyksta ir su mumis, chorų vadovais“, – neslėpė K. Rimienė.

Augindami mėgėjų chorų profesionalumą, festivalio organizatorė Klaipėdos chorinė bendrija „Aukuras“ ir jos talkininkai chorų vadovai turi naujų planų, kaip populiarinti chorinę muziką Žemaitijos regione, kokias kūrybines asmenybes būtų galima pagerbti, rengiant chorinės muzikos festivalius. Staigmenos Kalėdų proga laukia ir kretingiškių, kuriems kalėdinį stebuklą pasirengę dovanoti „Kristale“ choristai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas