Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną14°C debesuotumas 33 %
Naktį9°C debesuotumas 39 %
Apklausa

Ar jus tenkina rajono ir miesto gatvių remonto eiliškumas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Pranciškonų gimnazijos DofE komanda

Kas yra DofE? Tai – tarptautinė visapusiško tobulėjimo 14–24 metų jaunuoliams skirta programa, kuri padeda jiems atrasti save, naujus pomėgius, naujų draugų.

Kaip ji atsirado Kretingoje? DofE pati atrado Kretingos Pranciškonų gimnaziją prieš trejus metus. DofE koordinatoriai pamatė Pranciškonų gimnazijos 2019 metų prioritetą „Mokytis save pažinti ir priimti draugaujant ir tarnaujant“ ir parašė laišką mokyklos vadovybei, kviesdami dalyvauti šioje programoje. Mokyklos vadovybė pasiūlė mokytojams Violetai Baltūsienei ir Viliui Adomaičiui būti vadovais, ir jie sutiko.

Vienos vadovių Violetos Baltūsienės nuomone, DofE programa suteikia žmogui gebėjimą išsikelti tikslus, išmoko kryptingai jų siekti, ugdo ir lavina komandinį darbą.

Lietuvoje šiais metais aukso, sidabro ir bronzos lygio ženkleliais, tarptautiniais sertifikatais buvo apdovanoti 300 asmenų. Įteikiant apdovanojimus dalyvavo Jungtinės Karalystės gynybos atašė Steve Gleisinger ir Britų pramonės bei prekybos rūmų steigėjas Lietuvoje, Karalienės Elžbietos II apdovanotas Britų imperijos ordinu, Chris Butler.

Kadangi programoje dalyvauti Pranciškonų gimnazija pradėjo prieš trejus metus, tad dar nespėjo užsitarnauti aukso ženklelių, tačiau sidabro ir bronzos – jau pasiekė.

Už praėjusius mokslo metus rugpjūčio pabaigoje Pranciškonų gimnazijos moksleiviai gavo 2 sidabro ir 5 bronzos apdovanojimus. Šiais metais jau net 12 asmenų yra pareiškę norą dalyvauti šioje programoje. Mokykloje yra trys DofE vadovai: be Viliaus Adomaičio ir Violetos Baltūsienės, dar – Laima Kareivienė.

Mokiniai patys gali rinktis, kurioje srityje nori tobulėti. Praeitų metų bronzos dalyviai buvo pasirinkę fotografiją, aviaciją, gestų kalbą, žongliravimą. Šioje programoje mokiniai gali geriau sužinoti, ką norėtų studijuoti ateityje, išbandyti savo svajonę, o ją bandyti padeda mokytojas. Taigi ši programa skirta tiems, kurie nori išeiti iš savo komforto zonos ir atrasi kažką naujo.

---

DofE apdovanojimų programa buvo sukurta 1956-aisiais metais, bendradarbiaujant karalienės Elžbietos vyrui, Edinburgo hercogui princui Filipui ir vokiečių edukologui Kurt Hanui. Programos esmė – holistinis jaunimo ugdymas, suteikiantis praktinių įgūdžių įvairiose gyvenimo sferose ir įgalinantis jaunimą lanksčiai prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkos sąlygų. DofE programos dalyviai nekonkuruoja tarpusavyje, jie tobulina savo asmenybę. Net jei programos dalyviai atlieka tą pačią veiklą, tikslai ir jų siekimo greitis gali visiškai skirtis dėl turimų gebėjimų, aplinkos poveikio.

Lietuva programą pirmą kartą pristatė Britanijos gynybos atašė Col Nigel Lang 1990-ais metais. Vėliau, padedant „The Tiltas Trust“ fondui, buvo pradėtas pilotinis projektas dviejose Lietuvos mokyklose: Velžio ir Panevėžio 5-ojoje gimnazijose . Mokyklų mokiniai labai greitai įsitraukė į programą. Pastebėjus jos akivaizdžią naudą nuspręsta programą plėtoti. 

2006-ųjų spalį karalienės Elžbietos vizito Lietuvoje metu programa buvo oficialiai pradėta ir Lietuvoje. Princas Filipas Didžiosios Britanijos ambasadoje surengtoje šventėje iškilmingai įteikė pirmuosius ženklelius. Programą, tuo metu vadintą „Tarptautiniais jaunimo apdovanojimais“, ilgą laiką koordinavo „Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra“. 2014 m. programos koordinavimo teisę perėmė Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, jai skirtas Švietimo ir mokslo ministerijos dalinis finansavimas.

Dominykas MIEŽETIS

„P. n.“ akademijos narys


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas