Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 15 %
Naktį6°C debesuotumas 21 %
Apklausa

Ar jus tenkina rajono ir miesto gatvių remonto eiliškumas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

22-jų Šarūnė Sriebaliūtė dar mokykloje mėgo meną, analizuoti, skaityti kūrinius, rašyti rašinius ir laikė save kūrybingu žmogumi. Jos lietuvių kalbos mokytoja Danutė Dunauskaitė pastebėjo merginos pomėgį kurti, tad pasiūlė jai prisijungti prie „Pajūrio naujienų“ priedo jaunimui „Kuprinė“ rašančių narių, arba Jaunųjų žurnalistų akademijos. Nors iš pradžių dvejojo dėl baimės neturėti pakankamai laiko ar nesugebėti atlikti užduočių, mergina pasiryžo ir labai džiaugėsi, kad tuo metu išdrįso tai padaryti.

Buvusi kuprinietė Šarūnė Sriebaliūtė tikino Jaunųjų žurnalistų akademijoje galėjusi išreikšti savo kūrybinius gebėjimus.

Susipažino su žurnalistikos pasauliu

Š. Sriebaliūtė laikraštyje rašyti pradėjo 2015-aisiais metais. Praėjus trejiems metams jai teko atsisveikinti su „Pajūrio naujienomis“, kadangi buvusi kuprinietė tuomet buvo Vydmantų gimnazijos abiturientė ir norėjo kuo daugiau laiko skirti pasiruošimui egzaminams. Be to, pašnekovė galvojo apie ateities planus, stengėsi nepamiršti skirti laiko draugams, laisvalaikiui.

Nepaisant to, anot merginos, laikas, praleistas „Kuprinėje“, padėjo jai įsilieti į visiškai naują, nepažintą, įvairiaspalvį, žurnalisto akimis matomą pasaulį.

„Kai tapau jaunąja žurnaliste, į viską savo aplinkoje pradėjau žiūrėti kaip į įdomią istoriją, kurią galėčiau papasakoti skaitytojams. Visada idėjos ir kildavo būtent iš aplinkos: bendraklasių aptariamų temų, renginių, sutiktų naujų žmonių. „Kuprinėje“ išmokau žvelgti į aplinką kitu kampu, pastebėti detales“, – patirtimi dalijosi pašnekovė.

Rašydama „Kuprinėje“, Š. Sriebaliūtė turėjo ne kartą įveikti įvairius iššūkius. Įsimintiniausias Šarūnės nuotykis – pirmasis gyvas interviu, kai su pašnekove susitikti reikėjo aptartoje vietoje. Mergina susitarė susitikti jos namuose ir sutartą dieną laiku atėjo prie minėtos vietos, tačiau namų duris atidarė vyriškis, nesupratęs, kodėl jį kažkas trukdo. Buvusi kuprinietė paaiškino, kad atėjo paimti interviu iš moters, o vyras atsakė, kad minėta moteris gyvena gretimame name. Tą akimirką Š. Sriebaliūtė pajautė nusivylimą savimi, tačiau šią situaciją prisimena visą gyvenimą ir dabar kiekvieną kartą stengiasi įsitikinti, kad viską suprato teisingai.

Menas išliko širdyje

Pašnekovė akcentavo, kad mėgo dailę, dalyvaudavo olimpiadose – akvarele ir teptukais galėdavo papasakoti apie tai, kaip jaučiasi. Dėl šio pomėgio pašnekovė iki pat mokyklos baigimo svarstė apie grafinio dizaino studijas ir vienas pasirinktų egzaminų buvo dailės. Nors visada save laikė menišku žmogumi, buvusi „Kuprinės“ narė po mokyklos baigimo pasirinko logistikos studijas Klaipėdos valstybinėje kolegijoje.

„Pradėjus rengtis egzaminams kažkas apsivertė ir nusprendžiau vadovautis ne širdimi, o protu – studijuoti tai, iš ko tikrai galėsiu pragyventi“, – apie studijų sprendimą kalbėjo Š. Sriebaliūtė.

Šios studijos jai buvo antros pagal susidomėjimą, tačiau mergina iki dabar svarsto, ar pasirinko teisingai ir vis dar dažnai pagalvoja, kaip gyvenimas būtų susiklostęs, jei dabar galėtų save vadinti grafikos dizainere.

„Nuo tos dienos, kai pradėjau studijuoti logistikos vadybą, nebepiešiu. Kartais jaučiuosi lyg būčiau išdavusi meną ir nebeturėčiau teisės kurti. Žinau, kad tai netiesa, tad, kai gyvenimas stos į savo vėžes ir jausiuosi įsitvirtinusi šiame pasaulyje, vėl imsiu tapyti“, – planais dalijosi meno mėgėja.

Kadangi pašnekovė dalyvavo „Pajūrio naujienų“ Jaunųjų žurnalistų akademijos veikloje, ji sulaukdavo klausimų apie žurnalistikos studijas, tačiau teigė mananti, kad neturi žurnalisto savybių ir yra kiek uždaresnio būdo, o žurnalistas, jos manymu, turi būtu drąsus ir visur eiti pirmas, domėtis aplinka, nuolat viską aiškintis.

„Gyvenime aš esu stebėtoja, todėl ir žurnalistika man yra tik hobis, kuris galbūt ateityje atgims ir vėl“, – atviravo mergina.

Jau baigusi studijas, pašnekovė nesigaili dėl pasirinktos logistikos specialybės, o bėgant laikui suvokė, kad niekada nėra per vėlu mokytis papildomai, baigti kokius nors kursus ar užsiimti kitomis veiklomis.

Dabar Š. Sriebaliūtė nori susikurti stabilumą gyvenime: dirbti ilgalaikį darbą, sukurti šeimą ir turėti jaukius namus, į kuriuos norėtųsi grįžti po darbo dienos. Mergina taip pat sieks iš naujo atrasti savo kūrybinę pusę, kurios labai pasiilgo.

Vita MICKUTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas