Pajūrio naujienos
Help
2023 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kad Kretinga senesnė už Vilnių ir Kauną?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Galimybių pasas: tūkstantis nežinomųjų (44 komentarai)

NO NorwayBubeikis
2021-08-27 12:23:02
Grupę, kolektyvą, visuomenę, valstybę sudaro skirtingi individai. Kartais jų skirtumai tokie specifiniai, kad yra sunkiai suvokiami kitiems. Pavyzdžiui, tripanofobija – daugeliui apskritai negirdėta sąvoka, dviejų graikiškų terminų trypano (dūris) ir phobos (baimė) junginys. Jos kamuojami žmonės jaučia neracionalią, bet labai stiprią baimę adatoms, o kartais – ir kraujui. Sociologų apskaičiavimais, įvairaus stiprumo tripanofobijos poveikį jaučia iki 25 proc. populiacijos. Ir tai nėra kaip nors susiję su Covid-19 pandemija. Dūrių labiau nei ligų bijančiųjų buvo ir anksčiau.
Sveikas ir racionalus industrinės valstybės pilietis per gyvenimą vidutiniškai gauna 165 dūrius. Kartais kažką įšvirkščia, kartais atvirkščiai – siurbia kraują. Sergantieji diabetu ar turintys kitų ligų tokių bakstelėjimų sulaukia nepalyginamai daugiau. Tarp jų neabejotinai pasitaiko ir kenčiančių nuo tripanofobijos.
Medikai šios iracionalios baimės priežastis aiškina įvairiai: vaikystės traumos, susijusios su netinkamai atliktomis procedūromis, genais iš kartos į kartą perduodama panika invazijoms į kūną. Švirkštas nuo mažų dienų būna suvokiamas kaip grėsmė, bausmė, tai, ko visais būdais reikia vengti. Prie šių, atrodytų, visai keistų motyvų, prieš kelis dešimtmečius prisidėjo ir visiškai logiški. Žmogaus imunodeficitas. AIDS. Užkrėsti švirkštai. Įžymybių mirtys. Tos žinios žmonijos sąmonėje paliko ryškų įspėjamąjį signalą: adatoje gali slypėti mirtis.
Medikai jau seniai žino būdų, kaip padėti tokiems žmonėms. Kai kurie jų – labai paprasti. Adatai artėjant prie odos negalvoti apie neišvengiamą dūrį ir laukiantį pojūtį. Sutelkti dėmesį į kabineto detalę, objektą už lango. Ramiai kvėpuoti. Gal net imti kosėti, kad smegenys tuo metu susitelktų į kitą kūne vykstantį procesą. Žinoma, yra ir kitų profesionalios pagalbos metodų.
Yra dar vienas graikiškos kilmės terminas – aichmofobija. Ši kur kas aiškiau suvokiama ir daug plačiau paplitusi aštrių daiktų baimė žmoniją lydi nuo gerokai senesnių laikų. Epochų, kai kūnų nesaugojo antibiotikai, antiseptikai ir kiti mokslo išradimai, įveikę ligas bei sukėlę planetoje demografinį sprogimą. Tai net ne baimė, bet empirinėmis žiniomis pagrįstas atsargumas vengiant odos pažeidimų. Bet kokia aštri šaka, iltis ar dantis sukelia ne tik skausmą, bet padaro dar kažką. Žaizda negyja, plečiasi, raumenys serga, pūva, žmogus miršta. Todėl reikia saugotis to, kas gali įdurti. Ir nužudyti. Kai tokia visiems akivaizdi tiesa galioja milijonus metų, ji įrašoma į genų grandines ir perduodama kitoms kartoms. Išlieka tie, kurie atsimena ne tik senolių patarimus, bet ir turi atitinkamus DNR įrašus. Tokius Akmens amžiaus galimybių pasus. Mūsų mokslo ir pažangos epocha, palyginus su šita fundamentalia genetine informacija, tik kibirkšties blyksnis tamsoje. Kai tai suvoki, lengviau suprasti ir vadinamųjų antivakserių kilmę.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/liudas-dapkus-adatu-baime.d?id=88027381
LT LithuaniaBubeikiui
2021-08-27 13:25:16
Bubeikis skaito delpį...cha cha cha
LT LithuaniaŽemaitis
2021-08-27 15:01:15
Pagaliau antivakseriams pagriebs už kiaušų.
LT LithuaniaJei
2021-08-27 17:14:31
jie juos turi.
LT LithuaniaLietuvis
2021-08-27 17:34:34
Baisu kas darosi Lietuvoje!!! Prievarta prie gero ne priveda!
LT LithuaniaStasys
2021-08-27 17:38:22
Antivakseriai pasidarė aršūs ,kaip piranijos.Dalyvave mitinguos prie seimo,jie privalo atlot visas organizatorių patirtas išlaidas scenai,įgarsinimui,dūminėm šaškėm,atributikai,transportui ir t.t.Kas juos remia,tas pats prisipažino per TV,kas juos palaiko irgi matėm.Raudonasis Paleckiukas tarp jų tiesiog kaifavo.Už kirk parduodat Lietuvą?
LT LithuaniaStaseli,
2021-08-27 20:17:35
esi ligonis, visiškas. Gydykis, kol nevėlu
LT LithuaniaStasys
2021-08-27 21:00:17
Dėkoju už diagnozę.Ir čia mane bevardė Šv.dvasia surado.Esu tamstai rakštis vienoj minkštoj vietoj :)
LT LithuaniaNo
2021-08-27 21:58:54
Bubeikis lauk duozes o stasiou luomkes stasiourek duozes veinos da
LT LithuaniaNo
2021-08-27 22:03:12
Stasys jau po skiepa su anou pasauliu bendrau,ale vez zmuogu tos dozes
LT LithuaniaStasys
2021-08-27 22:23:47
No je, kumet stasis praded rokoutėis so staseli ,atruoda tragėšką.Matą žmogieną vardų neptor,savenas ketų.Tep e gaunas,kap duozes trūkoms:)
US United Statesuntermench
2021-08-27 23:09:19
https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3897733
LT LithuaniaIsverciauSekmes
2021-08-28 01:39:59
Daktaro Shaun Brooks (PHD Oxford) isleidusio 48 mokslines publikacijas ir 23 knygas, apie 21 metus studijavusio anatomijos ir fiziologijos vaistus pasisakymas:
"Daktaras Robert Malone, sukures MESSENGER RNA vakcina, teigia, kad jokiu budu negalima siu vakcinu leistis. Jis - kurejas- pats sako, kad niekada ju nenaudotume. Taigi leiskite man paaiskinti kas atsitiks su asmenimis kurie pasiskiepijo. Laikotarpyje nuo 6 menesiu iki 3 ar 5 metu jie visi mirs! Del siu trieju priezasciu:
1. Dramatiskai pakenke ir savo imunine sistema sumazino 35%. Pirma injekcija sumazino maziausiai 15%, po antros - iki 35%. Jie mirs susileide trecia (booster). Ir tai yra tiesa. Jie taip pat mirs ateityje pasiskiepyje nuo gripo.
2. Antikuniu DEPENDENT ENHANCEMENT. Butent tokie antikuniai susidaro po siu vakcinu. Nebent buvo suleistas placebo. Sie antikuniai apgauna jusu kuna, leisdami lastelem, kurios turetu naikinti patogenus, ju nebenaikinti. Tai priveda prie taip vadinamos CYTOKINE audros. Organu veikla sutrinka. Toks zmogus mirs. Ir to nebegalime sustabdyti. Jokie vaistai nepades.
3. Kraujo kresejimas. Visu paskiepytuju kraujas kresi. Jei netikite - patikrinkite atlike D-DIMER testa, kuris pastebi kraujo kresejima mikroskopiniu lygiu. Siuo metu is zmoniu jau yra pjaustomi kresuliai. Milijonai jau mire nuo siu injekciju.
Jus raginate skiepytis, nesioti kaukes... As jau girdejau tai ir is tevu... Tevams, kurie istiesu masto paskiepyti savo paciu vaikus - jus visam laikui juos sterilizuosite. Po siu injekciju zmones yra sterilizuoti. 80% skiepytu moteru istiko persileidimas pirmaji trimestra. Jus negalite tureti vaiku!
Susileidote kas galetu buti palyginama su ziv virusu. Jus nebegalite maitinti krutimi, buti kraujo ir organu donorais, negalite buti plazmos ir kaulo ciuplu donorais. Jei netikite - pabandykite tapti kraujo ir plazmos donorais. Jus nebusite prileisti. Nebent jus gyvenate ten, pvz Kalifornijoje, kur yra leidziama imti donoru toksiska krauja su paveiktais baltymais. Sios vakcinos sukuria taip vadinamus SPIKE baltymus. Siu baltymu yra siose vakcinose. Susileidus sie baltymai yra toliau kuriami perlauziant jusu RNA pusiau. Jus tampate nebezmogumi, jus tampate kazkuom kitu, ir jus busite uzpulti galybe ligu."

Nepykite uz klaidas ar neisverstus terminus.
Kopijuokite ir dalinkites.
Pilna originalo kalba irasa galite pamatyti cia:
https://www.bitchute.com/video/ddkqSpcpHknO/
Interviu su daktaru Malone galite pamatyti cia:
https://www.bitchute.com/video/84K04msS2qUQ/
LT LithuaniaStasys
2021-08-28 07:27:41
Nu vo e viel paseleda pliorpalų srovie.Už metingus pri seima rek atluot.Jok penygą kaštava.:)
LT LithuaniaBubeikis
2021-08-28 09:18:25
Aš irgi išverčiau- tas tavo dievinamas daktaras visai kitos srities atstovas, ir ne to oksfordo, o kazkokio universiteto ohajuje. Mazai zinoma apie ji, nuomonė nepagrįsta ir nekompetentinga. Jau laikas pratęsinėti mirties terminus, nes per 1,5 kaip memirsta, taip nemiršta vakcinuotieji. Kvailio, dėmesio stokojančio žmogučio svaičiojimai.
LT LithuaniaKretingiskis
2021-08-28 11:58:27
Nesuprantu ka cia dar mastyt kaip dirbs!? Norit iseit is sios sudinos situacijos aptarnaujat tik su galimybiu pasais. O cia dar svarsto kaip dirbs ???? bijo uzrustint antivakserius matyt...provincija lieka provincija????
LT LithuaniaLalaila
2021-08-28 17:50:30
TEISININKO KOMENTARAS: Vyriausybės nutarimas "Dėl ekstremaliosios situacijos paskelbimo" nustato, kad nuo rugsėjo 13 d. paslaugos galės būti teikiamos tik asmenims, atitinkantiems galimybių paso kriterijus.
Klausimas: jei Vyriausybės nutarimas nustato, kad asmuo be galimybių paso negali būti aptarnaujamas (parduotuvėje, kavinėje ar kitoje vietoje), ar tai savaime reiškia, kad asmuo be galimybių paso negali patekti į paslaugos teikimo vietą?
Nustebsite sužinoję - Vyriausybės nutarimas nustato draudimą aptarnauti asmenį, neturintį galimybių paso, tačiau nenustato draudimo tokiam asmeniui patekti į prekybos ar paslaugų teikimo vietą!
Dar daugiau, vadovaujantis Civilinės saugos įstatymo 9 straipsniu, Vyriausybė ekstremaliosios situacijos metu neturi teisės riboti asmenų judėjimo laisvės, todėl Vyriausybė, net ir norėdama apriboti asmenų patekimą į prekybos centrą ar kitą paslaugos teikimo vietą, to padaryti negalėtų (kaip minėta, to ji ir nėra padariusi). Tiesa, Civilinės saugos įstatymo 27 str. nustato, kad vis tik yra vienas subjektas, turintis teisę uždrausti asmenų patekimą į tam tikrą teritoriją ar patalpą - tai valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas. Tačiau, norėdamas šia savo teise pasinaudoti, operacijų vadovas, visų pirma, turėtų priimti sprendimą prekybos centrus, kavines, kino teatrus ir kt., paskelbti ekstremaliosios situacijos židiniais...
Širdis džiaugiasi matant, kaip "asai" patys save į kampą įvarė.
LT LithuaniaLalaila
2021-08-28 17:52:38
Tiesiogiai, per DELFI Rugpjūčio 30 d. (pirmadienį) 13 val. kviečiame į spaudos konferenciją, kurioje teisės ir medicinos ekspertai kalbės apie pandemijos valdymo problemas ir kvies į mokslinę diskusiją.

Spaudos konferencijoje bus pristatyta deklaracija, kurios pagrindu buriasi teisės, medicinos ir kitų sričių ekspertai, norintys padėti valstybei, ieškant geriausių sprendimų Covid-19 valdyme.

Deklaraciją pasirašė akademikai, gydytojai, teisininkai ir žinomi visuomenės, meno, kultūros, švietimo atstovai. Visi Lietuvos gyventojai taip pat bus kviečiami ją pasirašyti.

Sveikatos teisės institutas (STI) – medicinos, teisės ir kitų sričių ekspertų komanda, kuri susibūrė tam, kad padėtų Lietuvos valstybei rasti protingą išeitį iš Covid-19 infekcijos protrūkio pasekmių. STI neatstovauja jokių politinių partijų, verslo interesų grupių, bet yra įsipareigojęs demokratijai, Konstitucijai, teisinei valstybei ir visuomenės bendrajam gėriui.

Konferencijoje dalyvaus:

STI direktorius doc.dr. farmakologas Rimas Jankūnas.
STI tarybos narys advokatas dr. Justas Sakavičius.
STI tarybos narė onkologė-chemoterapeutė doc.dr.Rasa Jančiauskienė.
STI ekspertė kardiologė Loreta Strom.
STI ekspertė prof.dr. ginekologė-akušerė Dalia Railaitė.
STI ekspertas imunologas doc. dr. Gintaras Zaleskis.
STI ekspertas krizių valdymo specialistas Darius Radkevičius.
Teisininkas doc.dr. Vaidotas Vaičaitis.
LT LithuaniaAgnė
2021-08-28 20:57:13
Puiku, Lalaila. Dėkui.
LT LithuaniaStasys
2021-08-28 21:00:23
Čia prieš rugsėjo 10d. susiejimą?Nu reikia stengtis.Vo kap,vakali,už bilieta susemuokiesi. Veltou tik venis į mona grabą.Gerą,kad jau veskon eso paseruošės.Vo po tuo būsema mėtingą reks pakoutėis i sebera pieškom varys e dą biegius reks neštėjs.
Jūsų vardas,pavardė:

Trumpas komentaras:

WWW.PAJURIONAUJIENOS.COM pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

WWW.PAJURIONAUJIENOS.COM privalo informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat gali tai padaryti savo iniciatyva.

Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas