Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną30°C debesuotumas 1 %
Naktį19°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar jus bedomina viešos rajono valdžios rietenos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vaikystėje mėgusi skaičiuoti, vėliau norėjusi tapti pardavėja, galiausiai susižavėjusi kosmetologija, kretingiškė 22-jų Dominyka Anužytė mintis nukreipė į biomedicinos srities studijas. Merginą sužavėjo žmonės, kurie padeda kitiems, ir tai tapo jos didžiausiu prioritetu.

Siekis suteikti pagalba įvairaus amžiaus žmonėms susitvarkyti su odos problemomis – kosmetologės kretingiškės Dominykos Anužytės prioritetas.

Dirbti su oda – atsakomybė

Baigusi estetinės kosmetologijos studijas Socialinių mokslų kolegijoje Klaipėdoje, D. Anužytė mokslus tęsė Klaipėdos universitete pagal magistro studijų programą Papildoma ir alternatyvi medicina.

„Peržvelgusi studijų programą labai susidomėjau ja, tad įstojau tikėdamasi dar daugiau žinių. Viena mėgstamiausių mano frazių – niekas gyvenime nevyksta be reikalo. Galima sakyti, kad šios studijos pakeitė mano gyvenimą – pradėjau ypač domėtis žmogaus emocine būkle, vis labiau pastebiu, kaip mūsų kūnas stipriai susietas su mūsų pačių psichosomatika“, – apie magistrantūros studijas kalbėjo pašnekovė.

Dalindamasi studijų patirtimi, ji akcentavo, jog studijose daugiausia dėmesio skiriama kineziterapijai, reabilitacijai, psichosomatikai – kaip žmonių psichologija paveikia jų organizmo fiziologinius procesus, fitoterapijai – mokslui apie augalus, tradicinei kinų medicinai. Mergina tikisi, kad šios studijos ateityje taps dar vienu pomėgiu. D. Anužytė, įgijusi medicininį spaudą, gali teikti ir masažo paslaugas.

Anksčiau pašnekovei teko atlikti praktiką ir pasilikti dirbti vienoje SPA centro įstaigų Palangoje, o šiuo metu mergina dirba kosmetologe Kretingos grožio salone „Stiliaus namai“.

Nors šiais laikais kai kurios merginos domisi kosmetikių kursais ar studijomis profesinėje mokykloje, pasak magistrantūros studentės, kursai lieka kursais, o rimtose studijose kompetencija bus gerokai didesnė.

„Tai yra atsakingas darbas, kuris reikalauja nemažai žinių. Pati reguliariai lankausi seminaruose, mokymuose, nuolat plečiu savo žinias, domiuosi kosmetika ir dirbu tik su tokiomis priemonėmis, kurios teikia rezultatų. Kosmetologija – tokia sritis, kur viskas labai greitai eina į priekį, tik spėk dairytis naujovių“, – mintimis dalijosi D. Anužytė

Kankina dehidratacija ir spuogai

Jaunosios kartos atstovai pas kosmetologę dažniausiai apsilanko dėl odos dehidratacijos, kai pažeistas odos barjeras dėl netinkamos priežiūros ar kitų faktorių. Spuogai – viena pagrindinių priežasčių, dėl ko pas D. Anužytę apsilanko ne tik paaugliai, bet ir įvairaus amžiaus klientai.

Kai kurios merginos odos netobulumus slepia po makiažo sluoksniu. Pasak pašnekovės, tos, kurios mėgsta naudoti kremą su atspalviu, gali tai daryti, tačiau svarbiausia – žinoti sudėtį, taip pat prižiūrėti odą profesionaliomis kosmetologinėmis priemonėmis.

„Kol nėra sistemingos priežiūros, kol oda nebus tinkamai nuprausta ir sudrėkinta pagal odos būklę skirtomis priemonėmis, tolimesnis kelias niekur neveda, nebent į gilėjančias odos problemas, o įvairios pudros tik dar labiau blogins situaciją“, – tikino D. Anužytė.

Pašnekovė atviravo, kad ir ji gana ilgą laiką turėjo spuogelių, o kovoti su jais padėjo tikslingai subalansuotos veido odos procedūros, tinkama mityba, didesnis išgeriamo vandens kiekis. Anot merginos, labai svarbu ir odos priežiūra. Tokie aspektai, kaip spuogų spaudymas, bus visiškas priešas odai.

„Jeigu problema nedidelė – keli spuogeliai, o paauglys labai jaunas, pavyzdžiui, jam 11 metų, užtenka į odos priežiūrą įtraukti profesionalios kosmetikos priemones – prausiklį ir toniką. Jeigu situacija negerėja arba yra rimtesnė, lieka kreiptis į kosmetologą ir jis nuves tinkame linkme, tokiu būdu nebus uždelsta“, – apie odos priežiūrą kalbėjo magistrantūros studentė.

Vis dėlto pas kosmetologę lankosi ir nemažai brandesnio amžiaus moterų, kurios intensyviai prižiūri savo odą. Joms atliekama pamėgta procedūra – raumenų stimuliacija. Ši procedūra pakelia odos tonusą, mankštinami veido, kaklo raumenys. Taip pat populiaru odos drėkinimai, manualinės priešraukšlinės procedūros, pigmentaciją šviesinančios procedūros. Mergina teigė, kad dirba su aukščiausios kokybės profesionalios kosmetikos firmomis ir stengiasi atrasti kiekvienai problemai tinkamą metodą pagal odos poreikius.

Odai reikia priežiūros

Priemones kosmetologė skiria individualiai. Anot jos, oda šiek tiek kinta žiemą, nes tuo metu prieš einant į lauką reikia papildomai naudoti maitinantį, šiek tiek riebesnės tekstūros kremą, kuris apsaugotų odą nuo šalčio. Anot magistrantūros studentės, drėkinančių priemonių sudėtyje yra iki 70 procentų vandens, o vanduo minusinėje temperatūroje šąla ir pasižeidžia odos hidrolipidinė plėvelė. Žmonės tai ne visada jaučia, tačiau šis procesas niekur nedingsta, todėl odą būtina apsaugoti šaltuoju metų laiku.

Kiekvienam odos tipui ar būklei priežiūra gali skirtis, tačiau yra priemonių, kurias turėtų naudoti net ir neturintys odos problemų. Prie šių priemonių priskiriamas prausiklis, tonikas, serumas, kremas, +SPF – apsauga nuo saulės. Papildomai turėtų būti naudojamos kaukės, šveitiklis, priemonės akims.

„Pirmiausia, būtina naudoti prausiklį, nes tai pagrindinis žingsnis, nuo kurio pradedame. Prausikliu mes pašaliname visus nešvarumus, kurie nusėdo ant odos paviršiaus. Kaip rankas plauname muilu, taip ir odą – prausikliu. Jokiu būdu nesugalvokite odos prausti muilais, kadangi skiriasi rūgščių ir šarmų pusiausvyra, tad taip pažeisite odą“, – paaiškino D. Anužytė.

Po prausimo oda nusausinama vienkartine šluoste ir naudojamas tonikas, kuris atstato odos pH. Nusiprausus būtina nusivalyti toniku, kadangi ant odos dauginasi bakterijos, kaupiasi mikroorganizmai, gali atsirasti odos problemų. Vėliau naudojamas serumas, kuris gali padėti spręsti tokias problemas kaip spuogai, raudonis, raukšlės. Po to pasitepama kremu.

„Kiekvieno žmogaus odos būklė skirtinga, o padedant specialistui galima rasti tinkamiausias priemones jai prižiūrėti“, – tikino D. Anužytė.

Vita MICKUTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas