Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Teismus, prokuratūrą pasiekusį Kretingos rajono savivaldybės mero Antano Kalnaus ir jo bendražygių konfliktą su tarybos kadencijai įpusėjus sudaryta nauja valdančiąja koalicija gesinti bando ir kretingiškių išrinktas Seimo narys Antanas Vinkus. Praėjusį penktadienį su abiem konfliktuojančiomis pusėmis A. Vinkus susitiko atskirai – su valdančiąja dauguma – Kretingos muziejuje, su A. Kalniumi ir opozicija – „Vienkiemio“ sodyboje.

Mintimis pasidalino valdančiosios koalicijos socialdemokratų frakcijos vadovas, patyręs rajono politikas Valerijonas Kubilius ir meras Antanas Kalnius.

Valerijonas Kubilius:

„Antanas Vinkus, kaip tikras diplomatas, akcentavo, kad savivalda yra savarankiška ir joks parlamentaras, taip pat ir jis, negali komanduoti Savivaldybės tarybos nariams, merui ar administracijai. A.Vinkus patikino, kad situaciją mūsų Savivaldybėje žino, padėkojo už susitikimą. Jis išklausė visų. Mes ramiai, motyvuotai išdėstėme konflikto priežastis, savo argumentus, kodėl lig šiol nevyksta susipriešinusių stovyklų dialogas. Aš tvirtinu, kad A. Kalnius nesupranta mero veiklos abėcėlės: meras vadovauja tarybai, taryba turi teisę vadovauti administracijai, ne meras, jis nėra vienvaldis pagal Savivaldos įstatymą, tarybos darbo reglamentą. Teismai, prokuratūra, valdančiosios daugumos, atskirų jos narių ir administracijos direktoriaus – jauno, dirbti šiose pareigose neseniai pradėjusio žmogaus – žeminimas, įžeidinėjimai, tyčiojimasis, šmeižimas viešoje erdvėje, socialiniuose tinkluose – tai metodai, kurių tarybos dauguma netoleravo ir netoleruos. Ir ateityje elgsimės oriai, dirbsime vadovaudamiesi įstatymais, tarybos veiklos reglamentu, pasitelkdami teisines priemones. Nepaisysime A. Kalniaus ir jo komandos kaprizų, nesivelsime į jų primetamus nereikalingus ginčus, tą politinį karą, kurį jie kursto dėl aiškaus tikslo laimėti kuo didesnį rinkėjų palankumą būsimuose savivaldos rinkimuose, šmeižiant oponentus garbinti, iškelti save. Siūliau A. Kalniui perskaityti Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus pranešimą, paskelbtą minint Palangos prisijungimo prie Lietuvos 100-metį, kad sužinotų, kaip Palangos miesto savivaldybės meras sutartinai dirba su administracijos direktoriumi ir palangiškių išrinktu Seimo nariu.

Kretingos rajono savivaldybės tarybos dabartinė valdančioji dauguma susiformavo kaip atsakas Savivaldybę apėmusiai stagnacijai: praėjo pusė šios, A. Kalniaus, kaip mero kadencijos – nė vieno naujo projekto, vykdomi pradėti dar ankstesnių valdžių ir tie patys vėluoja. Kadencija jau įpusėjo, o nieko nepadaryta dėl Rotušės aikštės, centrinio miesto stadiono rekonstrukcijos, nesprendžiama dėl buvusios Žvėrininkystės ūkio apie 20 ha teritorijos panaudojimo investicijoms pritraukti, pramonės plėtrai. Vienintelis muziejus gali pasigirti naujais projektais, jų vykdymui gaunamomis lėšomis iš ES, valstybės biudžeto. Tačiau tai yra muziejaus direktorės Vidos Kanapkienės ir A. Vinkaus nuopelnas. Dabartinei tarybos valdančiajai koalicijai rūpi Kretingos miesto ir rajono perspektyvos. Dirbsime, darysime viską, kad normalizuotume Savivaldybės veiklą, neišbalansuoti jos dar labiau. Mane gali apšaukti komunistu, bet jauniems, Nepriklausomybėje brendusiems žmonėms, kaip antai, bendrapartiečiui tarybos nariui Tomui Abelkiui, administracijos direktoriui Egidijui Viskontui klijuojamos „komunistėlių“ etiketės nelimpa. Neleisime, kad A. Kalnius ir toliau įvairiais būdais dirbti trukdytų administracijos direktoriui E. Viskontui, tiesiančiam tiltus tarp Vilniaus ir Kretingos, tarp mūsų Savivaldybės ir ministerijų, Seimo, kitų šalies institucijų. Jau atsigirdome apie A. Kalnių ir iš Vilniaus, kai tolerantiški žmonės, užuot jį apibūdinę, atsako iškalbinga šypsena.

Kodėl A. Kalnius ir jo politinė grupė taip priešinasi tų politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų etatų panaikinimui? Ar ne todėl, kad tie tarnautojai buvo įkinkyti tempti A. Kalniaus ir jo grupės viešųjų ryšių vežimą? Tarybos socialdemokratų ir konservatorių-krikščionių demokratų frakcijos merui A. Kalniui įteikė siūlymą vietoje panaikintų etatų steigti sekretoriatą tarybai ir merui aptarnauti. Sekretoriatą, kurio darbuotojai dirbtų ir tarybos kadencijai pasibaigus, su naujai išrinkta taryba, meru, kaip daug metų ir puikiai tarybos sekretore dirbo Vanda Kašėtienė. Gi politinio (asmeninio) pasitikėjimo tarnautojai 4 metų kadencijai praėjus yra atleidžiami. Tai nėra gerai, tačiau A. Kalnius į mūsų dviejų frakcijų pasiūlymą steigti sekretoriatą lig šiol neatsakė, pasiūlymo tarybai steigti sekretoriatą nedavė. A. Kalnius nuo tarybos narių slėpė ir jam nepalankų prokuratūros atsakymą – prokuratūra atmetė kaip visiškai nepagrįstą jo kaltinimą, kad valdančiosios daugumos nariai galimai klastojo parašus po sprendimo projektu dėl mero patarėjo etato panaikinimo. Parašų klastotės akcija, su Kretingoje iškabintais valdančiuosius dergusiais plakatais, subliuško. Visose Savivaldybės tarybų kadencijose buvo pozicija ir opozicija, ir darbuotojų atleista buvo, buvo nušalinti vadovai, tačiau dėl tokių demokratinių veiksmų Savivaldybės veikla, kaip pastaruoju metu, išbalansuota nebuvo. Ir tai tik patvirtina, kad naujos valdančiosios koalicijos sudarymas, naujo Savivaldybės administracijos vadovo paskyrimas buvo būtini.“

Antanas Kalnius:

„Pozicijos ir opozicijos dialogas Savivaldybės taryboje visada vyksta. Bendrauju tiek su valdančiąja dauguma, atskirais jos nariais. Dirbu su administracijos direktoriumi, jo pavaduotoja, vicemeru. Kodėl pateikiama tokia nuomonė, kad aš nebendrauju, nežinau. Šiomis dienomis bendravau ir su konservatorių-krikščionių demokratų frakcijos taryboje vadovu Vaidu Kupreliu ir su Valerijonu Kubiliumi šnekėjomės.

Įtampa nėra atslūgusi, pasišaudymai vienų į kitus vyksta. Deja, artėjant rinkimams, manau, jų daugės.“

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas