Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Merui atsivėrė galimybė susigrąžinti buvusius darbuotojus

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2021-05-21
Kretingos rajono meras Antanas Kalnius

Kretingos rajono merui Antanui Kalniui – palankios žinios ir iš Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT): neskundžiamu sprendimu patvirtinta, kad, kol vyksta bylinėjimasis, jo komanda gali toliau dirbti tokios pat sudėties, kokia buvo nuo šios kadencijos pradžios.

Drastiškos permainos Savivaldybėje prasidėjo po to, kai praėjusių metų pabaigoje persigrupavo rajono tarybos politinės partijos, ir valdančioji dauguma kartu su A. Kalniumi priešakyje buvo nustumta į opoziciją. Sausio pabaigoje tarybos dauguma nusprendė, kad nuo kovo 1-osios mero politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičius turi būti sumažintas nuo 3 iki 1. Nesutikdamas A. Kalnius iš savo asmeninių lėšų pradėjo teisminius procesus, o tuomet tarybos dauguma trinktelėjo dar didesne jėga: balandžio pabaigoje užsimojo panaikinti ir paskutinę jo patarėjo pareigybę.

Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmai sprendimo įsigaliojimą sustabdė pavėluotai, tai yra tada, kai du mero politinio pasitikėjimo darbuotojai iš pareigų jau buvo atleisti. Vicemeras Dangiras Samalius, rajono tarybos vardu daugumai nepalankų sprendimą pateikęs LVAT, bandė įrodyti, kad teisės aktai tarybai suteikia teisę nustatyti mero politinio pasitikėjimo komandos narių skaičių, be to, du darbuotojai jau atleisti, išmokėtos išeitinės išmokos bei kompensacijos už nepanaudotas atostogas, dalį funkcijų atlieka Savivaldybės administracijos tarnautojai. Tačiau skundą išnagrinėjusi LVAT kolegija nurodė, kad yra pakankamai argumentų, sudarančių pagrindą Kretingos rajono tarybos sprendimą laikyti neteisėtu. Kolegijos vertinimu, nagrinėjamu atveju gali pasireikšti žala ir Savivaldybės veiklai, jeigu būtų nepakankamai vykdomos merui teisės aktų pavestos funkcijos. Neskundžiamoje nutartyje taip pat akcentuojama, kad meras įgyja teisę vėl priimti politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojus ir taip bent iš dalies kompensuoti Savivaldybei jau padarytą galimą žalą.

„Tikiuosi, kad taryba šį neskundžiamą teismo sprendimą vykdys ir pinigus pareigybėms grąžins į tas biudžeto eilutes, iš kurių paimta. Prieš dvi tris savaites kalbėjausi tiek su vienu, tiek su kitu atleistu darbuotoju. Tikiuosi, kad grįš, nes jie buvo kompetentingi“, – „Pajūrio naujienoms“ pakomentavo A. Kalnius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas