Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas
Lietuvos socialdemokratų partijos Kretingos skyriaus pirmininkas Tomas Abelkis

„Socialdemokratai Kretingoje turi potencialo“, – užtikrino praėjusią savaitę Lietuvos socialdemokratų partijos Kretingos skyriaus pirmininku išrinktas Tomas Abelkis. Naujasis skyriaus vadovas pasidžiaugė per rinkimus galėjęs pabendrauti su dauguma skyriaus narių – su vienais telefonu, su kitais gyvai – ir išgirsti jų mintis dėl tolesnės skyriaus veiklos, Kretingos ir rajono perspektyvų, šiandieną žmonėms akis badančių problemų.

„Skyriaus nariai atsakingai rinko skyriaus vadovybę. Skyrių vienija mintis, kad turime augti ne kiekybe, o kokybe., t. y. stiprinant skyrių nesivaikyti potencialių naujų narių dėl skaičiaus, į partiją ir skyrių nepriimti atsitiktinių pakeleivių“, – kalbėjo T. Abelkis, akcentavęs, kad socialdemokratai skatins rajono jaunus žmones dalyvauti politikoje, Savivaldybės valdyme, sprendžiant vietos bendruomenių reikalus.

„Nesame beviltiškai senstantis ir nykstantis rajonas. Kretingoje, rajono miesteliuose, kaimuose kuriasi, gyvena ir dirba daug jaunų šeimų, tačiau jauni dirbantys, savo gyvenimą, lizdą lipdantys žmonės dažnai politikai yra abejingi. Juos turime paskatinti, motyvuoti keisti ne vien savo kiemą, bet ir visą kraštą“, – kalbėjo T. Abelkis.

T. Abelkis į aktyviąją politiką rajone įsiliejo, kai iš aktyvios politikos pasitraukė socialdemokratų skyriui vadovavęs Virginijus Domarkas, T. Abelkiui atiteko ir V. Domarko vieta Savivaldybės taryboje. „Tie likę dveji kadencijos metai taryboje, spėju, bus dar vienas mano gyvenimo universitetas, nes taryboje patekau į tokį politinį sūkurį, kurio, kaip teigia ir tarybos senbuviai, Kretingoje dar nebuvo. Dar nebuvo, kad meras, užuot vadovavęs tarybai, ją telkęs sklandžiam darbui, jos narius skųstų teismui, prokuratūrai. Absurdas, kad laiką gaištame spręsdami mero primestus teisinius klausimus, kai turėtume išsinagrinėti ir kiekvieną Bendrojo plano (BP), kurį turime patvirtinti, detalę. Ir maža nepastebėta BP smulkmena ateityje gali tapti rimta kliūtimi vystant rajoną, nes BP veiks dešimtmetį, gal ir ilgiau. Yra daugybė kitų spręstinų, Savivaldybei aktualių klausimų, dėl kurių tarybos politikai turėtų sukti galvas, diskutuoti, spręsti. Brandus, atsakingas politikas niekada taip nekiršins žmonių“, – teigė T. Abelkis.

T. Abelkis sakė netikintis, kad A. Kalnius ir visuomeninis rinkimų komitetas „Kretingos kraštas“, kuriam A. Kalnius priklauso, nėra susiję su praėjusios savaitės prieš valdančius nukreipta akcija, kai naktį Kretingoje buvo iškabintas valdančiosios koalicijos narius dergiantis plakatas. „Jei A. Kalnius sako tiesą ir su šia niekinga akcija nei jis, nei jo bendražygiai neturi jokių sąsajų, kodėl apie tai sužinojęs iškart viešai nepasmerkė? Atvirkščiai, portale „15min“ pritarė tokiam išpuoliui prieš kolegas. Nakties darbus rytmetys iškelia į šviesą. Nakties be aušros nebūna“, – sakė T. Abelkis. Politiko teigimu, mero karas prieš tarybą Kretingoje demonstruoja savivaldos rinkimų ydas. „Už tarybos valdančiąją daugumą balsavo daugiau rinkėjų negu už tiesiogiai meru išrinktą A. Kalnių. Kodėl A. Kalnius turėtų būti vienvaldis, o dauguma ir jos rinkėjai diskriminuojami?“ – klausė T. Abelkis, išreiškęs viltį, kad rajono politikai ras išeitį iš Savivaldybės veiklą paralyžiuojančios dabartinės politinės aklavietės.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas