Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną35°C debesuotumas 10 %
Naktį22°C debesuotumas 10 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Išsipildžiusi vaikystės svajonė atima visą laisvą laiką

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2021-04-20
Kretingiškė Milda Galdikaitė ir jos žirgas Abu Dabi

Kretingiškė 27-erių veterinarijos gydytoja Milda Galdikaitė Atvirame Lietuvos konkūrų čempionate užlipo ant prizininkų pakylos: kartu su žirgu Abu Dabiu pirmojoje mėgėjų grupėje jie tapo III v. laimėtojais.

Per 3 dienas trukusį konkūrą reikėjo pademonstruoti greitį, be klaidų įveikti kliūtis ir, tai sėkmingai padarius, – rungtis finale.

„Puikus debiutas, – raitelę debiutantę ir jos žirgą pagyrė Palangos jojimo sporto klubo „Zigmo žirgai“ treneris Tadas Šeškas. – Pirmąsias dvi konkūro dienas Milda pataupė jėgas, o tada smogė iš visų jėgų – tai ir lėmė prizinę vietą.“

Treneris įsitikinęs, kad

M. Galdikaitė kartu su Abu Dabiu ateityje gali tapti ir čempionais, ir dar – ne mėgėjų, o aukštesnėje klasėje. „Mildai ir Abu Dabiui dar reikia vienas kitą atrasti – kuo tvirtesnis psichologinis ryšys sieja žirgą su raiteliu, tuo greičiau galima tikėtis pergalių“, – kalbėjo T. Šeškas.

M. Galdikaitė irgi neslėpė, kad iš Abu Dabio ateityje tikisi tikrai daugiau, juolab kad jis su ankstesniu raiteliu yra šokęs per 1,3–1,45 m kliūtis, laimėjęs apdovanojimų.

Abu Dabi – 13 metų sportinis žirgas, Latvijos jojamasis, yra M. Galdikaitės nuosavas žirgas, kuriam dėmesio šeimininkė skiria kiekvieną dieną.

„Būna, pavargstu po darbo, galvoju, gal pailsėti reiktų. Bet tokios mintys trunka ilgiausiai 10 minučių. Apsisuku ir – į žirgyną“, – kad žirgo priežiūra, treniruotės užima visą laisvą laiką, pripažino Milda.

Jos augintinis Abu Dabi – labai meilus, geras žirgas, tačiau, anot raitelės, yra bailiukas, vis kažko išsigąsta, todėl šeimininkės užduotis – jį nuraminti. „Matau, kad Abu Dabi turi potencialo – su juo tikrai dar galime daug ko pasiekti. Amžiaus limito, iki kada žirgai gali startuoti varžybose, nėra – viskas priklauso nuo žirgo sveikatos, formos. Startuoti žirgai pradeda maždaug nuo 4-erių metų amžiaus, varžybose galime pamatyti ir 16-os, ir 20-ies metų žirgų“, – kad Abu Dabi dar turi galimybių atsiskleisti, neabejojo raitelė.

Treneris Tadas Šeškas įsitikinęs, kad raitelė M. Galdikaitė ir jos žirgas Abu Dabi turi potencialo iškovoti ir čempionų vardus.

Be Abu Dabio, M. Galdikaitė augina ir dvi veislines kumeles: 16 metų trakėnę Evelką, su kuria ir pradėjo joti, bei 3 metų Lietuvos jojamąją Esterą. „Abi kumelės kilmingos, ir labai lauksiu kumeliukų“, – Milda neslėpė, kad pati labai norėtų užsiauginti sau sportinį žirgą.

Jodinėti – merginos vaikystės svajonė, tačiau, kad ji išsipildytų, reikėjo sulaukti savo laiko. „Jodinėti pradėjau Marvelės žirgyne, prieš kokius 5-erius metus, kai mokiausi, – kalbėjo M. Galdikaitė, save pavadinusi kaimo vaiku, kurį nuo mažens traukė stambieji gyvūnai. – Renkantis specialybę nebuvo jokių abejonių – žinojau, kad būsiu veterinarijos gydytoja, ir tai įgyvendinau.“

Raitelės pastebėjimu, šiuo metu jodinėjimas, žirgų sportas tarsi išgyvena renesansą, nežiūrint, kad tai – nepigus užsiėmimas. „Gardo nuoma mėnesiui – 200 eurų, pašaras, įvairūs papildai – apie 150 eurų, ne rečiau, kaip šešiskart per metus būtina žirgą nuvesti pas kalvį, kas irgi kainuoja, išlaidų patiriama, kreipiantis į veterinarijos gydytojus“, – nors Milda žirgus prižiūri pati, esant rimtesnei problemai, traumai, prireikus tyrimų, pagalbos ji kreipiasi į kolegas veterinarijos gydytojus.

Kas būtų, jeigu M. Galdikaitės gyvenime nebūtų žirgų? „Turėčiau labai daug laisvo laiko“, – Milda pripažino, kad žirgai, jodinėjimas jau tapo jos gyvenimo būdu, būtinybe, kuri sutampa su pareiga puoselėti savąjį žirgą ir jį sistemingai treniruoti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas