Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žvainiškės šiltnamyje jau žalia

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2021-03-26
Šiltnamyje pasirodė pirmosios daržovės.

Nedideliame žvainiškės Daivos Stonkuvienės šiltnamyje prie namų visu ryškumu jau žaliuoja pirmosios salotos.

Dabar – salotos, ateis eilė ir pomidorams

Pati Daiva juokėsi – anoks čia stebuklas, juk beveik visi kaime gyvenantys žmonės šiltnamius turi ir, ko gero, kas netingėjo padirbėti, tas jau taip pat skanauja ankstyvųjų vitaminingų žalumyninių daržovių.

Kaip bebūtų, ir pati pašnekovė pripažino: dažna šeimininkė turi savo patirčių, kuriomis retsykiais pravartu ir pasidalinti.

D. Stonkuvienė į vazonėlius pasodintų salotų prisipirko praėjusį pavasarį. Lapus nupjaustė, o likusias šakneles susodino šiltnamyje. Augalai ūgtelėjo, laikui bėgant, pribarstė sėklų. Tada sudygusias jas žvainiškė sukaišiojo į žemę – per žiemą salotos išsilaikė kuo puikiausiai, o šiuo metu lapeliai jau užaugo iki 5–7 centimetrų.

Tame pačiame polikarbonatiniame šiltnamyje, sudarančiame galimybes išlaikyti geriausią aplinkos temperatūrą ir jos drėgmę, po truputį jau stypsta pakankamai šiltą kovo 8 dieną Daivos pasėti ir plėvele užkloti špinatai, ridikėliai, netrukus čia bus „apgyvendintos“ paprikos, agurkai.

Kitame, taip pat prie namų esančiame stikliniame, šiltnamyje bus pasodinti pomidorai.

„Mažiau patenka saulės, iš patirties žinau, kad pomidorai ten auga geriau – vaisiai išsilaiko iki tol, kol pašąla,“ – sakė Daiva.

Savo šiltnamio gėrybes ji kruopščiai ir ravėjusi, ir daug laisčiusi, kai pasnigo, prinešusi pakankamai sniego. Tręšusi tik organinėmis trąšomis – perpuvusiu mėšlu.

„Bet šiemet pirmąkart išbandžiau ir granuliuotą vištų mėšlą – labai pasiteisino“, – teigė pašnekovė.

D. Stonkuvienės šeima daržovių, o jų šiltnamiuose bei lauko darže užsiaugina, kokių tik yra, parduotuvėse, juolab ne sezono metu, beveik neperka, vitaminų semiasi iš savo pačių užsikonservuotų gėrybių.

Pasidalijo receptu

„Pirmąkart išbandžiau naują ypač patikusį natūralų agurkų raugimo būdą. Tam būtinai reikėjo įsigyti kibirų su dangčiu“, – juokėsi pašnekovė.

Su „Pajūrio naujienų“ skaitytojais ji pasidalino receptu: plastikinio kibiro dugną iškloja krapų, česnakų ir krienų lapų mišinio sluoksniu, deda agurkus, vėl – krienų lapų, tuomet užpila vandens ir druskos tirpalo (vienam litrui vandens – vienas valg. šaukštas druskos). Skysčio turi būti užpilta tiek daug, kad, anot pašnekovės, uždengus dangčiu, lietųsi per kraštus. Tokių agurkų Daiva šiai žiemai buvo prisiraugusi ir rūsyje pasidėjusi tris kibirus.

„Dar vienas kibiras liko. Agurkai pavyko labai skanūs, traškūs, o dar tinka ir prie kaimiškų lašinukų“, – pasidžiaugė veikli moteris, kurios gyvenime šiltnamiai ir daržai prie namų užima toli gražu ne svarbiausią vietą. Mosėdžio gimnazijoje Daiva dirba bibliotekininke, ji rašo eiles – šiemet išleido pirmąją poezijos knygą „Mintys tartum paukštės“.

„Kai nori, visur spėji, o dar juk ir bendruomenės reikalai man rūpi“, – atviravo daug metų „Imbariečių draugijai“ vadovaujanti D. Stonkuvienė.

Kai tik leis orai, ji organizuos prie bendruomenės namų sutvarkyti aplinką, pabaigti apsėti žole.

„Rudenį prie bendruomenės namų buvau pasodinusi narcizų, tulpių – šiomis dienomis pažiūrėjau: gėlės jau tuoj žydės, gera širdy“, – pasidžiaugė pirmininkė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas