Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Palangoje viešėjęs ir naują liuteronų bažnyčią padėjęs statyti ūkininkas amerikietis savo fermoje Ajovos valstijoje kasmet užaugina 25 tūkstančius kiaulių. Jo auginamos sojos ir kukurūzai linguoja 1040 akrų (420,8 hektaro) žemės plote. Amerikietiškuose ūkiuose viskas taip mechanizuota, kad ūkininkui Rodžeriui Peningui kasdien prireikia tik vieno žmogaus pagalbos.

Amerikietis ūkininkas Rodžeris Peningas pasakojo, kad jo apytikriai 420 hektarų ūkis Amerikos mastu – nedidelis. Tačiau gaunamo pelno pakanka, kad jo šeimai nereiktų dirbti kito darbo.

Tačiau 26-erius metus iš savo tėvų paveldėtame ūkyje dirbantis R.Peningas teigia: amerikietiški ūkiai galėtų būti dar labiau automatizuoti. Pasak jo, tokį modernų lygį Amerikos ūkiai pasiekė vos prieš aštuonerius metus. „Kiaulių šėrimas, gardų valymas ir dar daug kitų ūkio procedūrų yra mechanizuotos – viską atlieka kompiuteriai. Tačiau mes vis dar rankiniu būdu skiepijame kiaules. Iš viso keturis kartus, kol jos užauginamos. Tai trunka apie penkis mėnesius – tada kiaules parduodame. Mėsos perdirbimo įmonėse gyvuliai yra nušaunami rankiniu būdu, mes patys turime jas sverti – tai dar nėra automatizuota. Tad ūkiams dar yra kur tobulėti“, - įsitikinęs ūkininkas.

Šiuo metu savo ūkyje R.Peningas dirba kartu su savo sūnumi, įdirbti žemę ir nuimti derlių jam padeda tėvas, buhalterines knygas tvarko žmona, o to, ko nespėja patys, atlikti padeda tik vienas samdomas žmogus. R.Peningas teigia, kad taip yra daugelyje šeimos ūkių.

„Daug darbo yra pavasarį – kai reikia įdirbti laukus sėjai. Vasarą – laikas sulėtėja, mažiau darbų. Rudens pradžia – vėl darbų įkarštis. Jam įpusėjus, galime lengviau atsipūsti. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad toks darbas – be galo varginantis. Tačiau kai pripranti, tai tampa kasdienybe ir nėra nė trupučio sunku. Be to, juk tai šeimos biznis, kurį reikia puoselėti savo vaikams“, - mano R.Peningas.

Jo pastebėjimu, Amerikoje kaimai taip pat senėja. Jauni žmonės palieka ūkius ir renkasi darbą biuruose. Tačiau atsiranda ir naujų tendencijų. „Jauni žmonės, baigę vidurinę mokyklą, stoja į koledžus, studijuoja su žemės ūkiu susijusias specialybes ir išsilavinę grįžta į savo šeimos ūkius. Gera vadyba padeda jiems klestėti“, - įsitikinęs R.Peningas.

Šiuo metu Amerikos ūkiuose – vienas iš geriausių laikotarpių per daugelį metų. R.Peningo ūkyje auginamų produktų kainos – aukštos kaip niekada. To priežastis ta, kad sojos ir kukurūzai šiuo metu jų šalyje yra itin populiarūs produktai. „Maisto produktai iš kukurūzų ir sojų yra sveiki, rekomenduojami gydytojų. Todėl padidėjo jų supirkimas, kyla ir kainos“, - pasakojo ūkininkas.

Užaugintą kiaulieną R.Peningas parduoda mėsos supirkėjams šalies viduje. Jo ūkis per mažas, kad dalyvautų tarptautinėje rinkoje. Tačiau, ūkininko žiniomis, jo užauginta kiauliena iš vietinių mėsos perdirbimo įmonių eksportuojama į Meksiką, galbūt ir dar toliau.

Pasak R.Peningo, amerikiečiai suvalgo labai daug mėsos, todėl kiauliena – itin populiari, kiaulių augintojus remia valstybė. Nors amerikiečiai susirūpinę savo sveikata, jie mielai valgiui renkasi kiaulieną. Ji savo populiarumu varžosi su sveikesne vadinama vištiena. Brangiausia Amerikoje – jautiena.

„Atlikę tyrimus, gydytojai pakeitė savo nuomonę apie kiaulieną. Per pastaruosius 10 metų visuomenė taip pat pakeitė savo įsitikinimus. Kiauliena nebėra tokia riebi, pakeista jos genetika. Dabar kiauliena vadinama „balta mėsa“ – kaip ir vištiena“, - sakė R.Peningas.

Produktų kainos vis kyla, kiaulienos mėsa, kukurūzai bei soja vis populiarėja, tad R.Peningas įsitikinęs – šeimos ūkis yra ateities perspektyva.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas