Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Sniego gniūžtę“ ridens toliau

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2006-03-31

Prieš metus Vydmantų vidurinėje mokykloje pradėtas įgyvendinti pasaulinis prevencinis žalingų įpročių projektas „Sniego gniūžtė“ įgijo pagreitį. Projekto Lietuvoje iniciatorius amerikietis Džekas Irvinas vydmantiškiams atvežė akreditacijos pažymėjimą, suteikiantį teisę „Sniego gniūžtę“ ridenti toliau.

Dvigubo gimtadienio – „Bendraamžių“ klubo ir „Sniego gniūžtės“ projekto - dalyvių šventinėje programoje vyravo smagi muzika bei įtaigūs tekstai prieš žalingus įpročius.

„Sniego gniūžtė“ – tai Amerikoje, vienoje Ilinojaus valstijų mokyklų, prieš 28-erius metus gimęs judėjimas prieš žalingus įpročius: narkomaniją, alkoholizmą, rūkymą. Šis judėjimas yra augantis. Jo simbolis – sniego gniūžtė, ridenama vis didėja.

„Šiuo metu pasaulyje yra apie pusantro šimto bendruomenių, įsijungusių į šį judėjimą, - tvirtino tarptautinės asociacijos „Sniego gniūžtė“ prezidentas D.Irvinas. – Prieš dvylika metų psichologai iš Kauno mus pakvietė atvykti į Lietuvą. Iš Ilinojaus atvyko dešimt paauglių ir du suaugusieji, kurie Kaune surengė pirmąją stovyklą. Taip „Sniego gniūžtė“ persikėlė į jūsų šalį“.

Tarptautinės asociacijos „Sniego gniūžtė“ prezidentas ir šio judėjimo pradininkas mūsų šalyje Džekas Irvinas pasidžiaugė, jog Lietuvos jaunimas labai vertina suaugusių žmonių dėmesį jų renginiams.

D.Irvinas sakė, jog kiekvienoje šalyje šis judėjimas įgyja kitokį pobūdį. Tačiau svarbiausia, kad būtų išsaugota pati idėja. Judėjimo nuostata tokia - tik dešimt procentų veiklos turi būti skirta narkomanijos, alkoholio ir rūkymo prevencijai. Visa kita veikla vykdoma jaunimo nuožiūra.

Mūsų rajone šiuo metu dvi mokyklos – Vydmantų vidurinė ir Jurgio Pabrėžos gimnazija – įsitraukė į „Sniego gniūžtės“ projektą. Pirmieji į rajoną „Sniego gniūžtę“ iš Panevėžio „atsirideno“ vydmantiškiai. Šiuo metu projekte dalyvauja septynios Lietuvos mokyklos.

Pasak projekto Kretingos rajone iniciatorės, pedagogės Sonatos Litvinienės, prieš penkerius metus Vydmantų vidurinės mokyklos „Bendraamžių“ klubo nariai vykdė žalingų įpročių prevencijos projektą „Aš galiu“ ir kūrė strategiją, kad ši nevyriausybinė organizacija peraugtų į rajoninę. „Jaunimas stengėsi į savo gretas patraukti kuo daugiau bendraminčių, įrodydamas, kad žalingi įpročiai – nebemadingi, kad įdomiai ir prasmingai galima bendrauti ir be kvaišalų. Dabar „Bendraamžiai“ vienija per 30 narių – vydmantiškių ir pabrėžiečių. Jie užsiima įdomia veikla – kartu groja, dainuoja, vaidina, stovyklauja“, - sakė S.Litvinienė.

Vienerių metų „Sniego gniūžtės“ projekto gimtadienis sutapo su penktuoju „Bendraamžių“ klubo gimtadieniu. Tad dvigubame gimtadienyje buvo daug šėlsmo, geros nuotaikos ir jaunimo kūrybinės savirealizacijos. Asociacijos prezidentas D.Irvinas ir jo kolegė, socialinė pedagogė Patricija Gerber atvežė dovanų – marškinėlių su sniego gniūžtės simboliu ir įteikė pažymėjimą, liudijantį apie vydmantiškių teisę ridenti „Sniego gniūžtę“ toliau. Lapkritį į Jurgio Pabrėžos gimnaziją vydmantiškių nuridenta „Sniego gniūžtė“, tikėtina, atriedės ir į kitas rajono mokyklas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas