Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokykloje „pas nykštukus“ geriau neiti

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2007-09-28

Tualetinis popierius, muilas ir rankšluostis, kad nusiplovęs rankas turėtum į ką nusišluostyti. Šių pagal higienos reikalavimus būtinų daiktų rasi ne visuose rajono mokyklų tualetuose.

Maža to – kai kur baisu ir pritūpti, kad ant galvos nenukristų koks surūdijęs vamzdis.

Marijono Daujoto vidurinės mokyklos moksleiviaipasakojo vengiantys eiti į smirdantį tualetą. “Pasiimkit dujokaukę”,- juokėsi lydėdami į tualetą.

Darbėnų vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Gediminas Rumbutis paprašytas aprodė visus mokyklos tualetus.

Jis padėtį dėl tualetų pavadino tragiška. „Čia reikia kapitalinio remonto, keisti visą supuvusį vamzdyną. Surūdiję vamzdžiai vos laikosi. Nuleidimo mechanizmai yra niekam tikę: arba vanduo nenusileidžia arba jis bėga nesustodamas, paplūsta tualetas. Sutrūkinėję ir klozetai, kuriems daugiau negu 40 metų“, - vieną po kitos problemas vardino G.Rumbutis.

Jis pasakojo ne kartą prašęs rajono Savivaldybės skirti pinigų tualetams remontuoti, tačiau paramos dar nesulaukė. Darbėnų vidurinei mokyklai kasmet ūkinėms reikmėms skiriama apie 10 tūkst. Lt. Už šiuos pinigus atliekamas remontas, perkamos valymo priemonės ir pan.

Dauguma tualetų Darbėnų vidurinėje mokykloje įrengti 1978 metais ir nuo to laiko neremontuoti. Geresnė padėtis tik keliuose tualetuose, kurie suremontuoti maždaug prieš aštuonerius metus. Tačiau tuomet naudotos pačios pigiausios detalės, todėl ir čia būna santechninių problemų.

Prie tokių klozetų „dera“ ir vandens čiaupai: seni, surūdiję, kai kurių nėra nė kaip atsukti. „Čiaupus, kiek leidžia galimybės, pakeičiame patys“, - sakė G.Rumbutis.

Pavaduotojas ūkio reikalams teigė, kad tualetinį popierių mokiniai atsineša patys. Kai kur prie kriauklių buvo matyti ūkiško muilo gabaliukai. „Bandėme padėti tualetinio popieriaus, muilo, bet vaikai popieriumi užkiša klozetą arba išmėto per langus. Geresnį muilą pasiima namo. Tačiau vaikus po truputį vis tiek pratiname prie tvarkos. Kadangi mergaitės kultūringesnės, kai kuriuose jų tualetuose yra skysto muilo. Juo rankas galima nusiplauti ir prie kriauklių, kurios yra prie valgyklos. Čia buvome pakabinę popierinį rankšluostį, bet vaikai jį plėšia reikia nereikia, todėl dabar vietoj jo yra „Vėjelis“, - pasakojo G.Rumbutis. Kai kur mergaičių tualetuose ant sienų kabo dideli veidrodžiai.

Pabandykite atspėti, kaip pasinaudojus tokiu tualetu reikia nuleisti vandenį ir nusiplauti rankas štai tokioje kriauklėje.

Tačiau kultūringiausiai atrodo prieš aštuonerius metus suremontuoti ir plytelėmis iškloti mokytojų tualetai: čia yra popieriaus, skysto ir kieto muilo, klozeto šepečiai, oro gaiviklis, ant sienos kabo veidrodžiai. Tiek už tuomet gautas lėšas mokykla buvo pajėgi padaryti.

Darbėnų vidurinė mokykla yra ne vienintelė mūsų rajone, kur į tualetą baisu užeiti. Marijono Daujoto vidurinės mokyklos dvyliktokas Tomas Markevičius sakė vengiantis naudotis mokyklos tualetu. „Nemalonu eiti į tualetą: smirda, ne tik kad popieriaus nėra, bet ir šiukšlinių. Yra tik skysto muilo, bet nusiplovęs rankas jas turi šluostyti į kelnes arba mojuoti, kol nudžius. Apie oro gaiviklį galime tik pasvajoti“, - mintis išsakė vaikinas.

Jam pritarė ir aplink susibūrę vaikai. „Be dujokaukės geriau neikit“, - juokavo mokiniai ir nuvedė į mokyklos antrame aukšte esantį berniukų tualetą. Vos įžengęs pamatai seną kriauklę su vandens čiaupu, prie kurio baisu prisiliesti. Trys pertvaromis viena nuo kitos atskirtos tualeto kabinos neturi durų. Apie privatumą nėra kalbos, todėl vaikai čia eiti vengia.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis teigė, kad tualetų remontas yra neatsiejama mokyklų renovacijos dalis. Jau renovuotose rajono mokyklose yra gražūs ir tualetai, pavyzdžiui, Pranciškonų gimnazijoje, Simono Daukanto ir Vydmantų vidurinėse mokyklose, Gūšlaukės, Rūdaičių ir Piliakalnio pagrindinėse mokyklose, Kurmaičių pradinėje mokykloje.

V.Černeckio teigimu, kada bus renovuojama Darbėnų vidurinė mokykla, tada bus įrengti ir nauji tualetai.

„Tualetinis popierius ir kiti reikmenys tualetuose yra pačių mokyklų vidaus reikalas. Tai nėra prabangos dalykai, todėl mokyklų administracijos turėtų rasti išeitį“, - nuomonę išsakė V.Černeckis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas